Jump to content
Zvu

Kupuj dok nije otišlo...

Preporučeni Komentari

Zato sam i pitao.
Trebalo bi da ovako stoje stvari, NEO se prave u Kini, Classic u Danskoj, a da li je to istina proverićemo.
Može biti da su ovo preostali primerci koji se rasprodaju, posle nema više.
Kazen ti... Svu proizvodnu liniju je scan speak vratio u Dansku... Onda su poceli pored classic, revelator serije da rade i discovery koja je bila licenca vifa ili perless. Tek onda je poceo illuminator i onda eclipticor. Sve u Dansku.
Budi obazriv za kinezina i rodjenu majku ce da iskopiraju. Dao sam ti link sa originalima.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 hours ago, NIXIE said:

Dal da kupim? 

Da zamene malo moj stari Scanspeak 21W8553, odgovara im postojeća kutija u potpunosti, a ni skretnica nema potrebe mnogo da se menja.

Duplo jeftinije nego u Jevropi, a svakako je fabrika gde se prave u Kini.

https://www.aliexpress.com/item/32892663006.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.19553344CYS1pv&algo_pvid=03167f9e-1212-4cf2-b325-b43312445b1e&algo_expid=03167f9e-1212-4cf2-b325-b43312445b1e-9&btsid=081f4eba-be92-4eba-a99f-8c286e4621cd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_52

Vide li ti da "Can not deliver to Serbia?"

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
42 minutes ago, predragm said:

Vide li ti da "Can not deliver to Serbia?"

Nisam, ali bilo je jednom isto tako sa nekim drugim prodavcem  pa sam ih ipak ubedio da pošalju.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
10 hours ago, pakonja said:

Ja bi bio veoma obazriv sa takvom kupovinom...  mislim da je bolje da platis redovnu cenu i mirno spavas...

Redovna cena (u EU) je mnogo veća, onda se ne isplati, ali nisam još ništa odlučio.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Licence za Vifu i Peerles ekskluzivno je otkupio Tymphany, koji je proizvodnju nastavio u Kini. Scan speak je takođe otkupio licencu da pravi te proizvode, ali bez prava da koristi imena Vifa/Peerless pa je seriji dato ime Discovery.

Ima malih poboljšanja drajvera pod nazivom Discovery u odnosu na original Vife, ali su minorna i uglavnom teško merljiva. To što ima u Kini su uglavnom Tymphany proizvodi, raznim kanalima stigli na aliexpress. No, što reče Pako, treba biti obazriv, nisu svi.

Uglavnom kupiš, premeriš, šta sad :) Ima na big diy dosta njih koji su pazarili aliexpress vife, neki se opekli, neki oduševljeni.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
5 minutes ago, Aleks said:

Uglavnom kupiš, premeriš, šta sad

Prvo ću da ih pitam zašto ne šalju u Srbiju kad i onako ide isporuka DHL-om, u čemu je tu problem?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
19 minutes ago, shonne said:

Srecno sa DHL om... emoji3.png

Te veće stvari oće samo DHL-om da šalju, ne samo oni, nego svi. A oni iz DHL su zlo, znam ih dobro i izbegavam.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Samo da dodam da DHL u Srbiji uopste nije DHL vec privatna firma koja je platila fransizu i koja dostavu van Beograda velikim delom radi preko podizvodjaca. Rokove carinjenja i dostave koje garantuje DHL ne postuju. Tako da ces platiti cenu DHL a dobiti uslugu losiju od Poste Srbije.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
19 minutes ago, mutayu said:

Samo da dodam da DHL u Srbiji uopste nije DHL vec privatna firma koja je platila fransizu i koja dostavu van Beograda velikim delom radi preko podizvodjaca. Rokove carinjenja i dostave koje garantuje DHL ne postuju. Tako da ces platiti cenu DHL a dobiti uslugu losiju od Poste Srbije.

Samo da sve stigne u jednom komadu, rokovi nisu bitni, ako ikad naručim.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, mutayu said:

Ista stvar je sa UPS-om, morao sam da ovlastim firmu : Express Courier d.o.o. ASC for UPS,  samo ne znam kako uopste nisam platio troskove postarine nit carinu ( izabrao opciju UPS Express Saver - mislim da se tako zove, prilikom kupovine kod Buerklin-a ).

DHL ( taj domaci ) mi jednom doneo nesto ali nisam imao zezanje sa carinom.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Evo jedne konstrukcije sa tim NE225 driverom, verzija 4oma. Moja kutija je takođe 40l, taman.
https://pkaudio.webnode.cz/lsm-ne/
Razgovarao sam sa Pida-om na velikom forumu. Vrlo korektan lik. Lepo on radi te kutije.
Pre nego sto udjes u tu avanturu sa kinezima, svaku kombinaciju pre toga dobro prouci.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Odgovorili su, za jedan driver NE225W-08 je poštarina oko 85 dolara, sad čekam odgovor koliko je za dva kom. Zato je pisalo da ne šalju za Srbiju. Onda pada u vodu kupovina, ako je toliko skup transport, plus carina i PDV i špedicija.

The shipping cost to Serbia will be more expensive than other european countries, if you agree to pay it, I can open the sales region online for you, Sorry for that

1PCS Original Vifa NE225W-08 8'' Midrange Speaker Driver Unit Neodymium Casting Aluminum Frame Wood Pulp Cone 8ohm/160W

US $84.92 - 84.92

Zašto li je skuplje za Srbiju?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...