Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

pre 22 minuta, NIXIE reče

Jel ovo neka prevara?

WWW.COME2SALES.COM

 



Ja ipak ne bih isao grlom u jagode:

 


 

WWW.ISLEGITSITE.COM

Check if Come2sales.com is legit or scam, Come2sales.com reputation, customers reviews, website popularity, users comments and discussions.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24SEDAM.RS

Novosađanin Dušan Knežević, prodaje Ladu 1500 Special iz 1977. godine, a ispričao nam je zanimljiv istorijat ovog vozila koje je 40 godina stajalo u garaži...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 1 month later...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Pchelac reče

Za model, ili konkretan komad ?

I ja baš htedoh to da pitam 🤔. Jer ako je za model, baš bih voleo da čujem zašto?

Jer ovo je jedan od boljih duala i sa laganim tweak-om i detailing-om iznutrica, može da bude opasna mašina.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, milan p. said:

I ja baš htedoh to da pitam 🤔. Jer ako je za model, baš bih voleo da čujem zašto?

Jer ovo je jedan od boljih duala i sa laganim tweak-om i detailing-om iznutrica, može da bude opasna mašina.

 

bez uvrede, ne moze on da bude opasna masina.

sta god tweak-ovao.

moze da bude samo obicni gramofon za svakodnevno pustanje ploca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не знам колико имају везе 1228 и 1229, чине се слично..

Слушао пар пута код другара 1228 док га није однео на викендицу, врхунски то ради обзиром на годину производње и изглед који не обећава..

Дуал је био јако озбиљан произвођач грамофона, можда су имали много 'обичних' модела, али ако се пореде са данашњим од лесонита на ластиш или енглезима из тог тоба класама су изнад..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neznamo se pa nebih da nagađam ali zvučite kao neko ko je poklonik nekog drugog brenda, tipa Tachnics, Torens ili nešto treće..

Imao sam 1219 i sada imam 1229. 1229 je rastavljen do poslednjeg šrafa očišćen i podmazan(uključujući i fantastični četvoropolni motor i ručicu) i ubačen u drugi plint, zamenjene opruge(stavljene od 1228). Zamenjeni su konektori(stavljen iec sa zaštitom, i kvalitetni rca), izbačena multiplay funkcija, dampiran tanjir.U planu je još da zamenim cev ručice kako bih dobio srednje laku masu da mogu MC zvučnice da se koriste.Sada sa Shure V15III svira bolje od bilo čega što sam čuo u nekom cenovnom rangu do 1000e.

Ne poredim ga sa zaista ozbiljnim gramofonima ali tvrditi za gramofon, koji je recimo Stiv Hofman svrstao u 10 najboljih gramofona svih vremena, da je ništa posebno(imam negde sačuvan taj tekst), po meni je malo subjektivno.

Nije tu samo Steve Hoffman, svaki forum gde se raspreda o gramofonima je pun hvalospeva o dotičnom modelu.

Izmenjeno od milan p.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, чика-Брка said:

Sada sa Shure V15III svira bolje od bilo čega što sam čuo u nekom cenovnom rangu do 1000e

bez uvrede, ako je tako, onda si slusao malo gramofona.

sto se tice cevke rucke, karbon je moja preporuka.

:drinks:

Још једна у низу причам напамет изјава, попут оне давне да су ММ звучнице боље од MC..

Поред тог дуала ког смо слушали, небитно који је био али свакако неки од тих извиканих са идлером, стајали су Garrard 401 и Lenco 75, примарни извор у систему је Technics SP-10..

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, чика-Брка said:

da, napamet izjava, vazi.

ja se inace ne razumem ni u gramofone ni u glave.

Dual 1229 i Shure V15III svira najbolje u rangu do 1000e.

blaga je rec smesno.

Види, ако поредиш са новим грамофонима лако можеш пар пута и да дигнеш цифру..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ne mora sa novima.

evo na primer da uporedim sa mojim - iako nije idler drive - Era Mk6.

za bilo koji Dual - pojam gramofona.

i spada u kategoriju do 1000e, ali ne tvrdim da je najbolji u toj kategoriji.

bilo bi preterano, nerealno.

:drinks:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...