Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Možda i nije - imaju dva uređaja u kompletu

REVERB.COM

For sale is a rare to find combo Yamaha AD8X and DA8X converter with 8 PCM63P-KY Burr-Brown chips, all in fully working conditions and great aesthetics.

 

 

a nisam uspeo da nađem za dž service manual za AD8X

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ovo je DA8X

http://www.fetaudio.com/wp-content/gallery/da8x/img_4982o.jpg

 

https://www.synthxl.com/wp-content/uploads/2021/11/yamaha-DA-8X-Service-manual.pdf

 

Major parts in DA8X:

1. DIR2 chip: YM3436D – this is a digital interface chip accept both AES/SPDIF and Y2 format signal widely use in Yamaha products since 1988. It is used in D2040 also.

2. YM6067: Parallel to Serial and serial to serial buffer x 2 chips, one chip support total 4 channels digital signal.

3. SM5803APT: 18 or 20 bit 8x oversample filter x 2 chips.

4. PCM63-KY or Y: DAC 20bit x 8 pcs; well know ladder type DAC which sound best back in 1989 period.

5. IV op-amp: M5238 dual op-amp.

6. Drivers op-amp: NE5532.

7. Resistor is 1/8W metal film resistors; not like D2020 use RMA resistors.

8. E-Capacitor: Elna Durex grade, I dissolder and verify the capacitors are still very good after 30 years.

9. Output couple capacitor is MUSE bi-polar Green capacitors.

10. Other film capacitor are either 5% or Soshin brand.

Izmenjeno od neskor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
13 hours ago, Zen Mod said:

toga ni Doktor vise nije ljubitelj, po tu cenu

Kako nije ljubitelj "toga" ? :)

Međutim, prodavac piše na oglasu da je to "čuvena" kombinacija preamp/amp. Nije tačno. :no:

Dva uređaja iz dve različite Quad linije vezane hronološki. 

Quad 33/303 je bio kombo, potom se pojavio Quad 44/405.

33/303 kombo bio za ESL 57, a 44/405 za ESL 63 ( čisto da se podsetimo ).

Cena ova dva uređaja govori da je poslednjih par godina sve "nasvirano" sa cenama, pa tako i ove 2 komponente.

Svojevremeno sam pazario Quad komplet 33/303/57, nakon nekih 6 meseci 33/303 kombo ( 33 preamp nije bio u radnom stanju, praktično za delova ).

Cena "po komadu" je bila upola gore navedene cene, tako da je @Zen Mod delimično u pravu što se tiče epiteta "ljubitelj". :rofl:

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Eto nove pločke valjanog albuma... 

WWW.KUPINDO.COM

Videosex-Videosex LP (Reizdanje, Pre-Order,Oktobar) Oficijalno reizdanje legendarnog albuma slovenačkog synth-pop sastava Videosex, prvobitno objavlj

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam kakvo je to konkretno reizdanje,

Ali sve te nove ploče što se sad prodaju, 180 grama, fensi pakovanje itd., zvuče krš. Tačno se vidi da su prosto uzeli CD master i narezali na ploču. Nikoga ne interesuje da nađe proper LP master iz tog vremena. Pa im ploča zvuči mutno, ne čuju se visoki tonovi, smešno kad se pusti uporedo sa starim izanđalim pločama iz jugoslavije koje su radili pijani.

Naravno verovatno ima izuzetaka u vidu nekih kuća sa audiofilskom muzikom, ali ja pričam u glavnom o popularnom roku itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jugoton, par izdanja koja imam su dobra.

A to sto si primetio za visoke tonove - e to vazi i kad Ameri urade press sa analogne trake i naplate ga dosta skuplje.

Jednostavno zvuci zatvorenije od nekadasnjih ploca.

Svasta se promenilo u tehnologiji stampanja ploca i smatram da je jako tesko dobiti taj otvoreni zvuk kakav je nekad bio.

Na primer formulacija za vinil krofnu od koje nastaje vinil vise nije ista, pa redom, uz lanac ka izvoru - koji je u 99℅ slucajeva DSD ili high-rec pcm jerbo niko vise ne radi remaster u analognom domenu, cak i kad imaju pocetnu analognu traku, cesto u ko zna kakvom stanju.

Na kraju dodaj da svi mi pomalo razlicito cujemo i ta zatvorenost koju ti primecujes, cujem i ja ali - mnogi drugi je ne cuju.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nakon tolikih decenija, ima li vajde od starih master traka, to je pitanje? U principu te istorijske vrednosti su baš i sačuvane zahvaljujući digitalnoj tehnologiji za buduće generacije. Mada malo njih će to stvarno zanimati, mislim na te buduće generacije. Ipak je to neka naša mladost, a ne njihova.  :pioneer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...