Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Zato, ako covjek misli da bi ih htio imati neki duzi period, recimo zauvijek, i ako se moze protegnuti neka se protegne.

Malo koju glupost nisam napravio u zivotu i kad je to vec postalo nesto sto mi je obiljezilo zivot sada mogu reci da vise zalim za glupostima koje nisam uradio nego zbog ovih koje jesam. Ali, zapravo ne zalim za nicim u mjeri da mi smeta. Tek kao misao da bi prica bila zanimljivija da jesam.  :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/23/2021 at 3:19 PM, Koja said:

image.thumb.png.b206b124dc17c0ad569d79ce41872141.png

U Lidlu. Da li bi ovo valjalo za zvučnike iznutra? Ne znam tačno koliko je teško i kakve su inače cene. Površina ispadne na 0.75 kvadrata kad se pomnože dimenzije

Uzimao u ruke u Lidlu kod tebe u kraju.

I meni palo to na pamet. Teža je traka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ako hoćeš malo da se baviš restauracijom kutije, zamenom kondenzatora i ožičenja, može, ne izgledaju tragično. Ferofluid verovatno već pomalo zapeko. Cena je po meni previsoka, ali opet ima i stalke što je svakako prednost, nemaš barem taj trošak. Jedino što stalci izgledaju kao da su od iverice i ofarbanih PVC cevi, a onda ne vrede puno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je, 260 je baš mnogo za Cantone proizvođene do 1990-e - pa ma u kakvom da su stanju.

Sem ako nisu novi iz kutije - a nisu naravno :D

Takvi išli za 150-180e, ono kad sam se bio upalio jedno vreme za njih, a to je bilo ima godine prošle iha.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko je ovo iz oglasa "realno"?

1.Da li je moguće spakovati SE amp sa samo ove dve lampe

2.Ako je moguće, kako je moguće izvući 10w iz njih

3.Ako je i to moguće, nisam znao da se SE izlazni trafoi mogu motati na torusu(bez air gap-a)

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/se-lampas-sa-duplom-triodom-6080/oglas/115651019

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda je ulazni stepen tranzistorski ili su male lampe negde ispod.

Ta trioda ima dozvoljenu disipaciju 2x13W, pitanje je sa koliko THD je tih 10W, 5-10%?

Torusni trafoi za SE pojačala i prigušnice koji trpe DC struju bez zasićenja jezgra postoje. Trebalo bi da imaju nešto širi propusni opseg od EI trafoa.

https://sklep.toroidy.pl/en_US/i/Toroidal-Output-Transformers/40

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 minuta, NIXIE reče

Možda je ulazni stepen tranzistorski ili su male lampe negde ispod.

Moguće da je tranzistorski.Pitao sam ga "jesu li te lampe jedine koje postoje u pojačalu?". Odgovor je DA. Neznam da je gdin Kenjalo radio takve "hibride"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...