Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

pre 4 minuta, grone reče

Zavrsio se za:

GBP 5,326.55



Da.
Budući da sam vidio da se za Westminstere traži od 20k € nadalje, vjerojatno je netko dobro prošao ako je sve u redu sa zvučnicima.
Savo V. na FB (na jednoj od Tannoy stranica posvećenih Tannoyu) traži za same kutije 3k € što izgleda povoljno gledajući cijenu gotovih zvučnika čak i ako se pribroji cijena drivera, skretnica i transporta.
Nadam se da nisam krivo zapamtio iznos.
Meni, doduše ti regali ne stanu u sobu, ali tko voli i ima s čim i ima gdje, ponuda je dobra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima još dobrih koaksijalnih drajvera, ako neko hoće novo

https://en.toutlehautparleur.com/haut-parleur-coaxial-18-sound-15ncx910-8-8-ohm-15-pouce.html?___store=tlhp_en&___from_store=v2

ima 18th sound nekoliko, naravno treba gledati samo ove bez trubice i single magnet

Mogle bi dobre kutije da se naprave ko ume

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisu losi drajveri, ali fabricki podaci nemaju veze sa mozgom.

evo :

Nominal impedance : 8+8 ohm

Dimensional category : 15.5 inch

Manufacturer sensitivity : 98.5 | 109 dB

Calculated sensitivity : 99.04 dB

Nominal power handling : 450 | 120 W

Max power handling : 900 | 240 W

Bandwidth : 50÷4000 Hz

Recommended min cutoff frequency : 1200 Hz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasigurno da ima, samo, tko će ih sve isprobati, pa znati koji vrijedi?
Ima već dosta godina kako je bilo puno prašine oko, ako se dobro sjećam, nekih Beyma koaksijalaca od 15".
Ma čak je netko i ovdje na forumu pisao ili i radio nešto s njima!
Možda Nixie? Stvarno se više ne sjećam.
Bila je i kao neka komercijalizacija koja se zvala Caveman. Negdje se radilo to u Ninjinom komšiluku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Zen Mod reče

koji ti uopste razmisljas o driverima, kad imas i 12 i 15" Tannoy?

msm , moze iz sporta da se razmislja, al opet - da bi probao treba da se ulozi



Ne razmišljam o njima, bar ne u smislu nabavke.
I rekoh da se ne može lako isprobati sve i stvarno ne mislim još ulagati u otkrivanje ičeg drugog.
I da....jbt, ja imam i 12" i 15" Tannoy. :Viannen_loungelizard: Ne znam što će mi, ali ih imam. :rofl: 
Sutra bi mogle biti gotove 15-ice.

Moj put u audio-penziju je trasiran. ;) 
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, zerowaf reče

Moj put u audio-penziju je trasiran. ;) 



Taman napišem i pošaljem ovo zadnje kad mi žena kaže: "Stvarno to misliš?" :rofl: 
Toliko da opravdam nick "Zero W.A.F." :D 
Da. Stvarno to mislim. Najskuplje stvari sam rješio. Ostalo će ići s vremenom i više će sličiti na hobi nego ovaj period koji je prethodio. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tannoy filozofija je da bass bude ujedno i waveguide za visokotonac - znači bez trubice, jer je sa njom teško uraditi constant directivity. Membrana bass-a je eksponencijalna da bi vršila funkciju kao horna.

Takođe su koristili jedan magnet, da bi drajveri bili fazno usklađeni, odnosno da ne bude da jedan svira odnapred a drugi odnazad.

Znači, praktično da zvuk bude point source.

Tako da po meni, ako se uzimaju novi drajveri, tako nešto treba tražiti. Ako se nađe nešto kvalitetno, od toga se sigurno može napraviti odličan zvučnik, ako se skretnica uradi kako treba.

To je neka ideja za alternativu, gde bi bilo i jeftinije a i novo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapravo je Tannoy zamjena za RCA. :D 
A tih RCA već odavno nema nigdje da se uopće spominju. Jedino ih mi vidimo svaki put kad Almighty objavi sliku nekog novog ampa u svojoj radionici.
Za neko vrijeme će tako nestati i svaki spomen o Tannoy Silver, dok je Black do sad već ionako "zaboravljen".
S vremenom će nestajati prvo dijelovi, pa onda i tržište za Gold, pa će i oni ostati nešto što će novoj generaciji trebati opisati ili jednostavno zanemariti.
Vrijeme leti i briše za sobom tragove. Briše i one važne tragove, a da neće gluposti poput konzumne elektronike i elektromehanike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Ja čuo da je Fane  zamena za Tannoy. A niko na forumu nema. Mislim da je i Fane tema 2 godine stara sad:msn-rofl:

ko onaj fazon sa Srbijancem i zlatnom ribicom od jedne zelje

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zerowaf said:

Zapravo je Tannoy zamjena za RCA. :D 
A tih RCA već odavno nema nigdje da se uopće spominju. Jedino ih mi vidimo svaki put kad Almighty objavi sliku nekog novog ampa u svojoj radionici.
Za neko vrijeme će tako nestati i svaki spomen o Tannoy Silver, dok je Black do sad već ionako "zaboravljen".
S vremenom će nestajati prvo dijelovi, pa onda i tržište za Gold, pa će i oni ostati nešto što će novoj generaciji trebati opisati ili jednostavno zanemariti.
Vrijeme leti i briše za sobom tragove. Briše i one važne tragove, a da neće gluposti poput konzumne elektronike i elektromehanike.

eno trenutno retka prilika, na DiyA se prodaje jedan komad sa malo pocepanom membranom ....... cijena prava sitnica - okruglo tisuca $

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, zerowaf said:

Zapravo je Tannoy zamjena za RCA. :D 
A tih RCA već odavno nema nigdje da se uopće spominju. Jedino ih mi vidimo svaki put kad Almighty objavi sliku nekog novog ampa u svojoj radionici.
Za neko vrijeme će tako nestati i svaki spomen o Tannoy Silver, dok je Black do sad već ionako "zaboravljen".
S vremenom će nestajati prvo dijelovi, pa onda i tržište za Gold, pa će i oni ostati nešto što će novoj generaciji trebati opisati ili jednostavno zanemariti.
Vrijeme leti i briše za sobom tragove. Briše i one važne tragove, a da neće gluposti poput konzumne elektronike i elektromehanike.

Heh ovo me baš pogodi, tj podseti na neke druge drajvere. Na starije Focal-e. One sa žutom kevlar membranom, mada ima i drugih. Kada sam ja počeo da se bavim zvučnicima 2010. god, pa u tom periodu od par godina, bilo je da se nađe po oglasima nekih focala, neke sam i imao pa (budala) prodao, neke sam mogao da kupim ali nisam, mislio skupo. Bilo je i po stranjskim oglasima svega.

Sada nema ničega. Ti Focali ne postoje više već nekoliko godina. Izbrisalo ih vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...