Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Nisam pametan...znam da bi daleko bolje sviralo u odgovarajucim kutijama, sa pravom skretnicom, ali mi nekako zao da ih sad ja razbucam, a toliko vremena ostale netaknute...
Ne moras da razbucas. Saveti su za prvu pomoc sa tim kabinetima. Mesta za dasku sa skretnicama ohoho...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Donekle vezano za temu... bio slučajno juče u jednoj od ovih velikih radnji sa tehnikom tj uglavnom belom tehnikom... U jednom odeljku imaju i sobno ozvučenje. Ono što se danas prodaje je za bogu plakati. Tragedija i zvuka i dizajna.

Potpuno je smisleno što te stare dobre stvari drže cenu. Iako je danas mnogo lakše napraviti nešto kvalitetno, kompanije su zaključile da je mnogo profitabilnije prodavati đubre.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, Mikorist reče

znači kultt jbt...



U rulji smrdi, ali je toplo.
-M.K.
A što se kulta tiče.....znam jednog zbunjola Tannerda koji je nabavio svoj drugi par. Ovaj put MG15.
Sirot čovjek grabi za hypeom bez da stane i razmisli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, крокодил said:

Nisam pametan...znam da bi daleko bolje sviralo u odgovarajucim kutijama, sa pravom skretnicom, ali mi nekako zao da ih sad ja razbucam, a toliko vremena ostale netaknute...

To moras da sam odlucis, da li da sacuvas insert vremena i ostavis originalno, ili ...da se krene u potragu za nekim zvukom sakrivenim...:D

Ja recimo volim da tvikujem samo ono sto je nastalo kao ekonomska stednja u proizvodnji, ili je bilo tehnoloski preskupo u tim decenijama proslog veka. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

The University Loudspeaker Company was formed in New York in 1936 and was going by University Sound in 1959 when it, along with Altec Lansing, were acquired by Ling Electronics (LTV). In 1963 University moved to Oklahoma where in 1983 it was joined by the Altec Lansing production when Altec closed their Anaheim plant.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To moras da sam odlucis, da li da sacuvas insert vremena i ostavis originalno, ili ...da se krene u potragu za nekim zvukom sakrivenim...[emoji3]
Ja recimo volim da tvikujem samo ono sto je nastalo kao ekonomska stednja u proizvodnji, ili je bilo tehnoloski preskupo u tim decenijama proslog veka. 
Ovde treba rebuild ne tweak. Za pocetak 4 zavojnice i 2 konda. Pa polako.
Niti ce narusiti originalni dizajn niti je ireverzibilan proces.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Licno bih za pocetak prikupio maksimum informacija o proizvodu i komponentama, na stranu merenja. 

Ako su stedeli na skretnici, eto razloga da se uvede, ali za to treba ozbiljniji pristup, uskladjen sa dobrim info...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 minuta, aaa zmaju! reče

To su ovi moji, prodavani su I pojedinacno I kao komplet.

Nije covek obrisao oglas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=158752

prodaje ga moj poznanik,to je od ASR-a najveci phono,sa baterijsim napajanjem...baterije su sad menjane,cena je nekih cca 2000 eura,to je kolko je meni poznato,u novom cca 10-12000 eura...MC varijanta,sa maximalnom opcijom podesavanja,prema bilo kojoj MC zvucnici....razlog prodaje sto je MCisanje,coveku dopizdelo (ima i Dynavectoe XV1 najskuplju varijanta),vraca MoFi Mastertracker i Shure SE20 phono u svoj sistem...neko mozda dobro prodje sa ovim ASR-om,a ovi sto su prolupali sa MM zvucnicama,nastavljaju dalje...ako koga interesuje kupovina,PM meni...povezem,pa ostalo resavate direktno...

B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

2 TANNOY 15" Dual Concentric WESTMINSTER Loudspeakers

Condition: Used

Time left:17h 13m 40s 

Current bid: GBP 2,450.00

Tko ima kako dovesti, želi imati WestmOnstere i baš je potrazi ovog trena, neka obrati pažnju na ovu aukciju.
P.S. Prodavatelj ima reputaciju - 0!!!
Vjerojatno je bolje imati čovjeka tamo da se primopredaja obavi uživo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...