Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Woland said:

^ ckupo ali prodaće se.. mislim da Manfreda boli uvo šta mi mislimo o hiperprodukciji Jarrettai cenama za istog :) 

msm,sve je to u neku u ruku okej,treba uzeti pare tamo gde se mogu,al ne da su ga preterali sa cenom u 3PM,vec 300PM :o...ajd treba odstampati kutiju,pa neki booklet ide sa time (?),al ako je razlika u ceni izmedju simplog i duplog izdanja minimalna,autorska prava su vec ukalkulisana,jerbo vise ceo ovaj sport <_< ...msm,ne cudi me da ljudi sve vise i vise slusaju Tidal,Spotify,ruski ducan itd....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ ejbg, cenu formira tržište a mi se uklapamo ili ne :)

srećom ima izdavača koji za svoja reizdanja ne traže bubreg.. Italijani imaju interesantnu ediciju, imam par tih ploča, nisu loše.. cene su prijatne:) 

https://edicola.shop/catalogsearch/advanced/result/?ean=9772610828619#page=1

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ekspresno. Vidim da nisi mogao da ih proveris pre kupovine, nadam se da je sve ok. Drajveri zaista izgledaju kao novi. U najgorem slucaju ces imati 2 para odlicnih midrangera. Mada mislim da ce tu biti i solidnog basa.
Kakvi su ti planovi sa njima? Prenesi utiske obavezno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, prophet reče

Ekspresno. Vidim da nisi mogao da ih proveris pre kupovine, nadam se da je sve ok. Drajveri zaista izgledaju kao novi. U najgorem slucaju ces imati 2 para odlicnih midrangera. Mada mislim da ce tu biti i solidnog basa.
Kakvi su ti planovi sa njima? Prenesi utiske obavezno.
 

Ne znam, videcemo. Prvo da otvorim kutije I vidim ima li nesto nalik skretnici I pokusam da svatim ove drajvere sa 4 izvoda. Kutije su svakako za sredjivanje. Ovako, brzinski, horna mnogo bolje svira nego sto sam ocekivao, srednji jako dobri, bas....koji bas?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo sredi skretnicu da vidis gde si sa kabinetima. Posle ako vrede sredjuj i njih.
Basovi su 8 oma. Povezivanjem u paralelu dobices na efikasnosti i smanjiti razliku u odnosu na hornu. Horna je pretpostavljam 8 oma? Verovatno ce biti potrebna atenuacija. Definitivno vrede da im se posveti vremena. Pomoglo bi ukoliko se urade merenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11.2.2021. at 23:17, prophet reče

Prvo sredi skretnicu da vidis gde si sa kabinetima. Posle ako vrede sredjuj i njih.
Basovi su 8 oma. Povezivanjem u paralelu dobices na efikasnosti i smanjiti razliku u odnosu na hornu. Horna je pretpostavljam 8 oma? Verovatno ce biti potrebna atenuacija. Definitivno vrede da im se posveti vremena. Pomoglo bi ukoliko se urade merenja.

Ne mogu da se nacudim u kako dobrom stanju su drajveri, iz '59-e godine..i kako su dobro i kvalitetno napravljeni..  Dobre su i kutije, sperka, nema vlage, ali ima vanjskih ogrebotina i nevestog sredjivanja. Pokusacu da postavim nekoliko slika, ali ih moram prvo dobro smanjiti. Skinuo sam zadnju plocu, povadio staklenu vunu i otvorenu je postavio 15-ak cm od zadnjeg zida. Radi mnogo bolje. Nema skretnica, paralelno vezana sva tri drajvera, samo na horni kond, 10 uF, 250 v. Prvo cu njih zameniti, posle sredjujem drvo.

Drajveri :

University's High Compliance Woofers

High compliance woofers designed or ultra-linear response. Deliver rich, remarkably clean reproduction throughout the lower frequency range. Have unusually low cone resonance.

Feature Hiflux Uniferrox 7 magnet material in a specially constructed suspension structure assures positive transient control during maximum excursion. all have dual-impedance voice coil to permit use in any system of 4 to 8 ohms, or 10 to 20 ohms. For maximum fidelity, University's high-compliance woofers should be used in properly designed enclosures.

C-8HC 8" woofer is designed to provide bass response from 40 cps in the smallest enclosure.

Response 38 to 2200 cps. Capacity 30 watts.

Impedance 4,8 0hms, 4 1/2 deep, shpg.wt...7 1/2 lbs.

Model 4401 tweeter-

A quality tweeter at low cost. Sturdy, one-piece die-cast horn using "reciprocating

flare" principle for 120' horizontal and 50' vertical dispersion.

Efficient driver mechanism and duralumin voice coil suspension in hermetically

sealed unit. Response 2000 to 15000 cps. Requires N1 or N-2B crossover.

Capacity 25 watts, 8 ohms.

2 3/4 x6 x 6 5/16.

wt....2 lbs

20210211_215040_800x450.jpg

20210211_215101_800x450.jpg

20210211_215128_800x450.jpg

20210212_125203 (1)_800x450.jpg

20210212_125219_800x450.jpg

20210212_125226_800x450.jpg

20210212_125244_800x450.jpg

20210212_130759_800x450.jpg

20210215_090420_800x450.jpg

20210215_090523_800x450.jpg

20210212_130759_800x450.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 1/2 way. Oba da sviraju bas, jedan i bas i mid. U paraleli. Za pocetak. Veliki kalem na donji bas.
Tu je verovatno guzva u gornjem mid-u. Stavi manji kond na hornu. Eventualno manji kalem na gornji midbas.
Mada bih ja pravio druge kabinete. Izmerio. Moze to da bude dobar zvucnik.



Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Je li taj University ona američka firma za koju su neki smatrali da su se pravili gdje i Alteci?
Ako je, ma čak i ako nije, gut hunch mi kaže da zasigurno rade dobro!
Ništa se nije promjenilo u naših par generacija - kao klici smo skupljali stari papir, a i sad skupljamo stari papir!
Čestitam na nabavci i izboru! Jedva čekam čuti mišljenje kad se malo dotjeraju. :thumbsup:
Imaju inače 12" i 15" koncentrične drivere koji se tu i tamo nađu na američkom egayu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 minuta, vladd reče

Nezavisne firme vrlo slicnih ideja, su do nekih 80-ih, kada su ih nesto spojili, stopili...ubilo ih trziste nekako..


Hvala Vladd! 

Pred desetak godina je znalo biti za nevelike novce tih velikih koncentrika na američkom ebayu uz prohibitivan shipping, ali ih sad više em ne vidim, em ako ih ima onda su cijene u rangu Altecu 604.
Šteta, jer, opet gut hunch, mislim da bi bili jako zanimljivi nekom nehifilistu poput mene.
Em su relativno nepoznati, em su veliki tj. stupanj kompenzacije je visok :rofl: , em vjv rade dovoljno dobro. - taman za nas specijalce koji pojma ne znamo :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da nije nepoznato , ne moz se dise od magle informacija sa ostrva, pa se Amerika zapostavila... :) 

Skupi su iz ko zna kojih razloga, to trziste je izgubilo smisao, i treba da se zove grabiliste...kada lanpa od 9$ ode na 100 zbog popularnosti, to je vec bolest...ili zvucnikcic na neke hiljade miliona bilijardi stotina :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...