Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

pre 59 minuta, NIXIE reče

Ne bi bilo prvi put da neko kupi pa oglasi kroz par dana sa 3x većom cenom. :D

Realno, 80eur je već bilo previše za dva skromna ER zvučnika od 10W starih pola veka. Ostalo može da se baci.

Tocno tako!
Svi hvalospjevi koje sam svojedobno napisao su ogledalo njihove vrijednosti u odnosu na cijenu koja je tad bila oho-ho manja od ove od 80 €.
Da ne misli netko kako ce dobiti zvuk WE755 sa Iskrama. Nije to ni blizu tome. ;)
Tko zeli znati vise ima PP da ne trujemo ovdje vise.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...nije to ni blizu tome .......

nije ni daleko

daleko je blize nego sto razlika u ceni moze da sugerise 

:)

nije poenta u tome da je Iskra neverovatno dobra ( sto nije) nego je poenta da srecom jos uvek moze da se nadje FR zvucnjaka koji neverovatno sviraju za pare koje kostaju, i jos bolje je sto se na takav nacin mogu naci i polovni i novi (msm, ko zna, zna)

ne mora da se izbroji za Feastrex ili Cube ili sta ja znam vec ...... moze daleko jeftinije , i neces plakati za nekom "razlikom u kvalitetu"

mnogo je dobra stvar - ako cemo pricati o novome, sto za manje od prosecne plate moze da se pazari par 8" FR, sa kojima mozes da zivis ostatak zivota, a da ne moras da ih prepravljas i provedes pola ostatka ispravljajuci krivu drinu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ne vredi to ni desetinu zeljene cene, ali ajd, takvo trziste.

Mnogo ozbiljniji predak CS700 se krece 200-300$, ili evra svejedno...ko koga prevesla

Ove kofice su ....:(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ne verujem da će se prodati za tu cenu, a i nemam pojma o cenama

Ma nebitno, cenu diktira prodavac, nego je to serija nastala posle uspesnog niza kutija, zadrzala neke osobine(teska kutija debelih zidova), ali umesto livene korpe, presovano limce, umesto alniko magneta na basu, eto malo keramike, isterivana je efikasnost(epoha pre laudnes ratova), pojacala su bila 12-26W, da bi bilo iole neke zivosti i buke...

U to vreme Sanyo pravi vecinu konfekcijskih zvucnika za masprodukciju, a to nisu bile vredne sprave, niti nesto posebno uradjene, a obilato su korisceni kod raznih...

Malo je od te konfekcije zvucnika ostalo trajno vredno, i uopste vredno posedovanja, tipa Diatone, poneki Mitsubishi(sa sacastim membranama), neki specijalni, ondasnji hiend SONY...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, vladd said:

Jesu ti JVC po nekom ortodoksnom PS-u ali bih ja ipak radje...

9 hours ago, prophet said:

Nisu ti JVC po ps-u, bas se moze mnogo bolje uraditi sa istim drajverom. Visoki i srednji traze odgovarajucu atenuaciju... i ovako to lepo zvuci ali ne u svim zanrovima i prostorima.
Sorry, meni se taj Sony uopste ne dopada.

 

Ako se nikom ne dopadaju oni plavičasti na vrhu strane, ja bih te :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...