Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

ma rade sigurno

btw. ima ih nekih koji su pravili Iskra/Videoton Gyurgyevke , pa su napasali 13 pari Iskra kutija kojekude  :smesna:

javlja mi se da imaju viska srednje-visokih od Iskri ........ pola foruma da se igra karantinisuci

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Cackam i ja , tj igram se ,neozbiljno naravno... isprobao Isophon 8", Sax-ovu , u BetsyK tqwt... super radi, malo vise midbasa nego Betsika...visoki je Visaton sa 3,3uF, bas je bez icega... svira ok do srednje glasnoce, za malo glasnije ocigledno treba prava skretnica

20200321_201352.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

ma rade sigurno

btw. ima ih nekih koji su pravili Iskra/Videoton Gyurgyevke , pa su napasali 13 pari Iskra kutija kojekude  :smesna:

javlja mi se da imaju viska srednje-visokih od Iskri ........ pola foruma da se igra karantinisuci

Ima svakakvih ludaka! :msn-rofl:

image.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam srednje Tesla 5xxnesto , 4Ohm, i 10" Itt, i... 12" Isophon ( ??priznajem, uhvacen na delu)...i sad kopka me npr 12" plus ta oval Tesla plus neki tweeter bi mi trebao 4omski oko 90dB/w... ono sto je zanimljivo sto i 10ka i 12ka pasu u 93l zatvorenu kutiju, moci cu da biram...

..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Greška, pomešao sam ih sa nekim drugim drajverima. Vifa ima brda raznih modela :)

Generalno, pošto ih ima dosta kod nas jer se dovlače, rasturaju i komadaju te stare vifa kutije, gledaj da uzmeš neke basove sa livenom korpom... kvalitetniji su od tih sa savijenim limom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 30.3.2020. at 0:52, Aleks_00 reče

Pozdrav,

Vifa P17Wh-06, da li vrede i koliko?

Starijim primercima je dotrajalo gumeno vešanje, nije se raspalo kao sunđerasto, nego je izgubilo elastičnost, pa poraste Fs i promene se TS parametri drastično. Proverio lično na par P13WH. Tako da na kraju ispada da i nisu preterano povoljni. Kada sam kupio par na KP nisam računao da gumeno vešanje može toliko da se promeni, na oko dobro ali na dodir i merenje ne valja. Pipneš vešanje i ne vraća se odmah brzo nego usporeno. Čovek se uči dok je živ.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je vrh driver za male novce: #Aliexpress US $25.82 10%OFF | 1PCS Original Vifa P17WJ-00-08 6.5'' Hifi Midwoofer Speaker Driver Unit Casting Aluminum Frame PP Cone 4/8ohm 80W D170mm Round
https://a.aliexpress.com/_dWjoD3a

Upariti sa nekim Vifa DX25 visokim i imaćete kutije u rangu PMC koji je nekad koristio ovaj midbass. Nemojte XT25 da uzimate u obzir. On dobro radi tek na višim rezovima (oko 3k).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...