Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

43 minutes ago, Doktor said:

Trenutno kod Miljana iz Pirot imaš daleko bolji item, pri tome još i kultni. :)

Jes' da je risiver, jes da je malko i skuplji od Uomane, ali, što neko reče ovde . . .  nek' ide život. :rofl:

 

jesi li kupovao nešto od miljana?

jako je nezgodno kupovati od nekoga tako daleko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, crni. said:

jesi li kupovao nešto od miljana?

jako je nezgodno kupovati od nekoga tako daleko

Nisam.

Za KP je dobar pokazatelj skor pozitivnih i negativnih ocena, a to Miljan ima 100% u korist pozitivnih.

No, ako si postavio pitanje za int. amp zbog toga što tebi zaista treba, imaš trenutno na KP odličan amp. Naravno - kultni. :)

Ovaj prodavac ti je bliže, pa možeš i sam da odeš i lično se uveriš u kondiciju samog uređaja.

Slušao sam ga u više navrata u raznim sistemima. Fina sprava. 

Cena je korektna ( pre par godina se mogao naći za 90-120 eura ). Silver boja, šta ćeš više. 

mara2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Nisam.

Za KP je dobar pokazatelj skor pozitivnih i negativnih ocena, a to Miljan ima 100% u korist pozitivnih.

No, ako si postavio pitanje za int. amp zbog toga što tebi zaista treba, imaš trenutno na KP odličan amp. Naravno - kultni. :)

Ovaj prodavac ti je bliže, pa možeš i sam da odeš i lično se uveriš u kondiciju samog uređaja.

Slušao sam ga u više navrata u raznim sistemima. Fina sprava. 

Cena je korektna ( pre par godina se mogao naći za 90-120 eura ). Silver boja, šta ćeš više. 

 

da, video sam tog marantza, a najviše zbog toga što čovek koji mi prodao gramofon koristi 1050 već 40 godina, pa sam počeo i ja da gledam tako nešto

1050 je 2x25w pa mi se čini kao slabo, dok je taj 1090 već ozbiljnije snage

ono što me je pokolebalo je što sam na nekom stranskom forumu našao čoveka koji je radio u fabrici marantz i rekao da od tih serija vrede jedino 1030,1050 i 1060, dok 1070,1072 i 1090 nisu ta kategorija...navodno počelo se štedeti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, prophet reče

 

Ovo vidim prvi put kod nas u oglasima, i to dva odjednom. Dobra stvar je što su tu, mogu se pogledati, poslušati a ne kupovina na slepo iz inostranstva i zezanje sa prevozom. Izgleda da kriza uzima maha. 

Culi da ce kod nas prosecna plata biti 900 evra do kraja godine.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, crni. said:

marantz i rekao da od tih serija vrede jedino 1030,1050 i 1060, dok 1070,1072 i 1090 nisu ta kategorija

Na prvi pogled, 1060 i 1070 su malo stariji ali profi dizajn i koncepcija, dok 1050 i 1090 deluju sada vec kao konfekcijska hifa, ali za ono vreme sa dobrim, naprednim i specificnim idejama, sto manje zica, preklopnici blizu ulaza sa koaksijalnim trakama....nesto se verovatno malo izmiksalo, ali  na 1070 se ne vide mesta ustede...

Uz savremene prepravke, drugacije ulaze, promene kondova, eventualno potova, to postaje izuzetno fino pojacalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On ‎26‎.‎2‎.‎2020‎. at 13:36, crni. reče

da, video sam tog marantza, a najviše zbog toga što čovek koji mi prodao gramofon koristi 1050 već 40 godina, pa sam počeo i ja da gledam tako nešto

1050 je 2x25w pa mi se čini kao slabo, dok je taj 1090 već ozbiljnije snage

ono što me je pokolebalo je što sam na nekom stranskom forumu našao čoveka koji je radio u fabrici marantz i rekao da od tih serija vrede jedino 1030,1050 i 1060, dok 1070,1072 i 1090 nisu ta kategorija...navodno počelo se štedeti

imao sam pre par godina 1090,crnu,predivno stanje,to je @doc bio izbunario negde u BG isto za mene..bombona od pojacala,2 phono sekcije,to se slaze sa recimo tannoy zvucnicima ko dupe i nosa :loleverybody:..bio sam prodao PM14KIS tada,sinu smo kupovali neki stan,pa je otisao na bubanj..drugar koji mi je bio tada u inostranstvu mi je ponudio,da uzmem da imam sta da slusam Naim 62/NAP160/Avondale PX,jedva sam uspeo iscekati da stigne ta 1090-ka,sutnuo sam Naime pod krevet dok si rekao keks,i napamet mi nije padalo da ih prikljucujem ponovo..prvi DC15" koji sam ja cuo u zivotu je bio kod jednog tipa sto je imao Tannoy Berkeley,Marantz 1090,Garrard 401/SME 3009/II,sa Shure M75ED,to je sviralo da se raspametis dobro u nekoj povecoj sobetini,i tog sistema se iz mog okruzenja secaju i danas,audiofili,koji su sa takvih nivoa ubacili u bas ozbiljne audiofiljisticke sisteme...iz cele te manje game Marantz tadasnjih integralaca 1050,1072 i 1090,1090-ka je ulazila u neku best buy kategoriju cak i po nekom americkom casopisu,za "starter sistem"...;)

1090 4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta se babi snilo. :)

1090 je tražen, prodavac poznat, sve ispravno, kupljeno, poslato u Peštu. Cena - 130 eura.

1070 je ono bar 2.5 skuplji. Pa ko voli nek' izvoli.

Ne ulazim u metodologiju, kvalitet, ostalo. 

Po običaju zamena teza sa tendencijom da se neko od sagovornika ubaci u blato na valjanje u istom. 

Next ! :roll1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...