Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Samo da dodam da DHL u Srbiji uopste nije DHL vec privatna firma koja je platila fransizu i koja dostavu van Beograda velikim delom radi preko podizvodjaca. Rokove carinjenja i dostave koje garantuje DHL ne postuju. Tako da ces platiti cenu DHL a dobiti uslugu losiju od Poste Srbije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, mutayu said:

Samo da dodam da DHL u Srbiji uopste nije DHL vec privatna firma koja je platila fransizu i koja dostavu van Beograda velikim delom radi preko podizvodjaca. Rokove carinjenja i dostave koje garantuje DHL ne postuju. Tako da ces platiti cenu DHL a dobiti uslugu losiju od Poste Srbije.

Samo da sve stigne u jednom komadu, rokovi nisu bitni, ako ikad naručim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mutayu said:

Samo da dodam da DHL u Srbiji uopste nije DHL vec privatna firma koja je platila fransizu i koja dostavu van Beograda velikim delom radi preko podizvodjaca. Rokove carinjenja i dostave koje garantuje DHL ne postuju. Tako da ces platiti cenu DHL a dobiti uslugu losiju od Poste Srbije.

Ista stvar je sa UPS-om, morao sam da ovlastim firmu : Express Courier d.o.o. ASC for UPS,  samo ne znam kako uopste nisam platio troskove postarine nit carinu ( izabrao opciju UPS Express Saver - mislim da se tako zove, prilikom kupovine kod Buerklin-a ).

DHL ( taj domaci ) mi jednom doneo nesto ali nisam imao zezanje sa carinom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedne konstrukcije sa tim NE225 driverom, verzija 4oma. Moja kutija je takođe 40l, taman.
https://pkaudio.webnode.cz/lsm-ne/
Razgovarao sam sa Pida-om na velikom forumu. Vrlo korektan lik. Lepo on radi te kutije.
Pre nego sto udjes u tu avanturu sa kinezima, svaku kombinaciju pre toga dobro prouci.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odgovorili su, za jedan driver NE225W-08 je poštarina oko 85 dolara, sad čekam odgovor koliko je za dva kom. Zato je pisalo da ne šalju za Srbiju. Onda pada u vodu kupovina, ako je toliko skup transport, plus carina i PDV i špedicija.

The shipping cost to Serbia will be more expensive than other european countries, if you agree to pay it, I can open the sales region online for you, Sorry for that

1PCS Original Vifa NE225W-08 8'' Midrange Speaker Driver Unit Neodymium Casting Aluminum Frame Wood Pulp Cone 8ohm/160W

US $84.92 - 84.92

Zašto li je skuplje za Srbiju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, vladd said:

Neki je svinjac aktuelan u tim "uredjenim sistemima", pa se razvio javasluk, razularivanje "trzista" kada god nisu zadavljeni preciznim propisima.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/stop-diskiminaciji-u-eu-hrvati-do-sada-placali-40-posto-vece-cijene-za-primanje-paketa/9446705/

Ogromna je razlika, za USA je poštarina 47$ za par, a za nas tri puta više. Za susednu Hrvatsku je malo skuplje nego za USA. Ko da smo negde u centralnoj Africi, pa ga nose na glavi 300km.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kompanije nemaju ugovore za sve zemlje, ni opste ni parcijalne, onda sistem osiguranja ne funkcionise, i postarina leti u nebo sa cenom, posto se osiguranja i aranzmani transporta posebno racunaju za "afrikance"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...