Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

  • 2 months later...

svaka cast na informaciji za drugare

moj savet bi bio da uzmes sebi jos dva - taman dva po boku ampa

 

i ako je AB klasa i ne treba toliko hladjenja , ispadne super kuciste i imas manje posla nego da dobacujes neki lim ili drvo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo bi bio zesci overkill za AB klasu :) Ja sam uzeo ova 2 da bi ih presekao na pola i napravio 9cm visine kutiju... taman za neku AB klasu...

Uzecu sutra jos 2 komada ako su ostali... mozda nekada resim da napravim A klasu... a stvarno su lepi i moze da se formira jako lepo kuciste... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dal da kupim? 

Da zamene malo moj stari Scanspeak 21W8553, odgovara im postojeća kutija u potpunosti, a ni skretnica nema potrebe mnogo da se menja.

Duplo jeftinije nego u Jevropi, a svakako je fabrika gde se prave u Kini.

https://www.aliexpress.com/item/32892663006.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.19553344CYS1pv&algo_pvid=03167f9e-1212-4cf2-b325-b43312445b1e&algo_expid=03167f9e-1212-4cf2-b325-b43312445b1e-9&btsid=081f4eba-be92-4eba-a99f-8c286e4621cd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_52

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dal da kupim? 
Da zamene malo moj stari Scanspeak 21W8553, odgovara im postojeća kutija u potpunosti, a ni skretnica nema potrebe mnogo da se menja.
Duplo jeftinije nego u Jevropi, a svakako je fabrika gde se prave u Kini.
https://www.aliexpress.com/item/32892663006.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.19553344CYS1pv&algo_pvid=03167f9e-1212-4cf2-b325-b43312445b1e&algo_expid=03167f9e-1212-4cf2-b325-b43312445b1e-9&btsid=081f4eba-be92-4eba-a99f-8c286e4621cd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_52
Zasto ne juris satori neo? Oni su u wilson kutije i vrlo je mala razlika sa vifom u ceni.
U sustini bilo koji neo da uzmes, neces da se razocaras.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, shonne said:

Zasto ne juris satori neo? Oni su u wilson kutije i vrlo je mala razlika sa vifom u ceni.
U sustini bilo koji neo da uzmes, neces da se razocaras.

Privuklo me što TS parametri i dimenzije odgovaraju za postojeće kutije, i što je Qms 8.8, to mora da ubija. Mislim da su Satori skuplji i većeg prečnika korpe, moram proveriti.

Scan je 222mm. ovaj 225mm i već udara u masku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Privuklo me što TS parametri i dimenzije odgovaraju za postojeće kutije, i što je Qms 8.8, to mora da ubija. Mislim da su Satori skuplji i većeg prečnika korpe, moram proveriti.
Sad tek vidim da je ovo 22W... Satori je skuplji. Za nekih 18W cini mi se da za stotinak eur moze da se nadje.
Uostalom, go for neo. Neces da se pokajes [emoji3]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, shonne said:

Sad tek vidim da je ovo 22W... Satori je skuplji. Za nekih 18W cini mi se da za stotinak eur moze da se nadje.
Uostalom, go for neo. Neces da se pokajes emoji3.png

Znam da nije Revelator, ali verujem da je bolji od ovog starca što imam. Imaju vrlo povoljno i NE180, kome treba i visokotonce ring radijator razne, a ima i onih starijih drivera dosta povoljno.

Sve Vifa

https://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=vifa&d=y&origin=y&catId=0&initiative_id=SB_20190924234710&switch_new_app=y

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da nije Revelator, ali verujem da je bolji od ovog starca što imam. Imaju vrlo povoljno i NE180, kome treba i visokotonce ring radijator razne, a ima i onih starijih drivera dosta povoljno.
Sve Vifa
https://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=vifa&d=y&origin=y&catId=0&initiative_id=SB_20190924234710&switch_new_app=y
Ono sa cime sam ja upoznat satori npr je bolji u mid podrucju dok scan speak neo je bolji u bass podrucju. Zato wilson u neke kutije i gura satori kao mid.
Prosunjaj malo veliki forum da vidis sta kazu za vifa. Ja ono sto malo znam je da nisu losi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, shonne said:

Ono sa cime sam ja upoznat satori npr je bolji u mid podrucju dok scan speak neo je bolji u bass podrucju. Zato wilson u neke kutije i gura satori kao mid.
Prosunjaj malo veliki forum da vidis sta kazu za vifa. Ja ono sto malo znam je da nisu losi.

Mid bi bio ovaj, nema ih kod Kineza, isto pasuje u postojeće, mala kutija 3l kompresiona. Za visoke još nisam odlučio, trebaju mi od 110mm, takvi su sad (D28 AF).

https://www.falconacoustics.co.uk/peerless-vifa-ne123w-08-midwoofer.html

Rezovi su 400Hz i 2,5kHz, to ne mogu da menjam, taman pokriva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo budi malo obazriv. Vifa u jednom trenutku je prestala sa radom. U neke prodavnice svi ti NE drajveri se prodaju pod Perless... To je bio trenutak kada je i scan speak sa svima njima radio, pa su na kraju vratili sve u Dansku. Sta se desavalo sa Vifom i Perless... Iskopaj nfo. Da ti ovaj aliexpress ne bude...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, shonne said:

Samo budi malo obazriv. Vifa u jednom trenutku je prestala sa radom. U neke prodavnice svi ti NE drajveri se prodaju pod Perless... To je bio trenutak kada je i scan speak sa svima njima radio, pa su na kraju vratili sve u Dansku. Sta se desavalo sa Vifom i Perless... Iskopaj nfo. Da ti ovaj aliexpress ne bude...

Zato sam i pitao.:)

Trebalo bi da ovako stoje stvari, NEO se prave u Kini, Classic u Danskoj, a da li je to istina proverićemo.

Može biti da su ovo preostali primerci koji se rasprodaju, posle nema više.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato sam i pitao.[emoji4]
Trebalo bi da ovako stoje stvari, NEO se prave u Kini, Classic u Danskoj, a da li je to istina proverićemo.
Može biti da su ovo preostali primerci koji se rasprodaju, posle nema više.
Kazen ti... Svu proizvodnu liniju je scan speak vratio u Dansku... Onda su poceli pored classic, revelator serije da rade i discovery koja je bila licenca vifa ili perless. Tek onda je poceo illuminator i onda eclipticor. Sve u Dansku.
Budi obazriv za kinezina i rodjenu majku ce da iskopiraju. Dao sam ti link sa originalima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Dal da kupim? 

Da zamene malo moj stari Scanspeak 21W8553, odgovara im postojeća kutija u potpunosti, a ni skretnica nema potrebe mnogo da se menja.

Duplo jeftinije nego u Jevropi, a svakako je fabrika gde se prave u Kini.

https://www.aliexpress.com/item/32892663006.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.19553344CYS1pv&algo_pvid=03167f9e-1212-4cf2-b325-b43312445b1e&algo_expid=03167f9e-1212-4cf2-b325-b43312445b1e-9&btsid=081f4eba-be92-4eba-a99f-8c286e4621cd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_52

Vide li ti da "Can not deliver to Serbia?"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, pakonja said:

Ja bi bio veoma obazriv sa takvom kupovinom...  mislim da je bolje da platis redovnu cenu i mirno spavas...

Redovna cena (u EU) je mnogo veća, onda se ne isplati, ali nisam još ništa odlučio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Licence za Vifu i Peerles ekskluzivno je otkupio Tymphany, koji je proizvodnju nastavio u Kini. Scan speak je takođe otkupio licencu da pravi te proizvode, ali bez prava da koristi imena Vifa/Peerless pa je seriji dato ime Discovery.

Ima malih poboljšanja drajvera pod nazivom Discovery u odnosu na original Vife, ali su minorna i uglavnom teško merljiva. To što ima u Kini su uglavnom Tymphany proizvodi, raznim kanalima stigli na aliexpress. No, što reče Pako, treba biti obazriv, nisu svi.

Uglavnom kupiš, premeriš, šta sad :) Ima na big diy dosta njih koji su pazarili aliexpress vife, neki se opekli, neki oduševljeni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...