Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Paragon je prelep brate , nema dvojbe , cornerstone FiFija pa koji god da je razlog

al to su i dalje dve male hornice za bass , fizika se ne moze prenebregnuti

sa druge strane , da bi tu iole bilo bassa , mora se voditi racuna o tome da je kutija napravljena u doba kad su ampovi imali znacajan Rout (mali damping faktor) tako da trebaju intervencije na tom planu ako bi se koristili sa bilo kojim modernim pojacalom

palio se ja onomad da pravim Paragon (sort of) , taman mi legao u prostor predvidejn za zvucnike ; koga drugog da priupitam za iskustvo nego Neleta - pretpostavio sam da ih je slusao , sa druge strane pitanje referenci i slusalackog iskustva van sumnje ...... odgovorio mi je kratko - ako hoces da ti zvucnici imaju basa , izbegavaj

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, sax.hifi said:

Prvoklasna, unapredjena replika sa nekim delovima originala. Materijali kutija kvalitetniji, zvuk mnogo poboljšan tehnološki.

sta je tu onda JBL Paragon ?

ispade da je ovaj na oglasu bolji od originala što čisto sumnjam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je to isti zvučnik kao iz teme:

 

 

 

Mislim da je sramota kopirati tuđi dizajn radi dalje prodaje. Pritom tvrditi da je zvuk poboljšan tehnološki, ma šta to značilo. Premda kad bolje razmislim, ništa me više ne čudi u ovim vukojebinama.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, prophet said:

Mislim da je sramota kopirati tuđi dizajn radi dalje prodaje. Pritom tvrditi da je zvuk poboljšan tehnološki, ma šta to značilo. Premda kad bolje razmislim, ništa me više ne čudi u ovim vukojebinama.

 

Ljudi videli Kenrik šta radi u Japanu pa napravili ovde švajserajsku radnju po istom principu.

Samo fali baja da snima i kači na youtube :rofl:

 

Možda su se čak dosetili gledajući ovaj forum. 

Razne ideje ljudima padaju na pamet ovde :buehehe:

Ideja imamo za izvoz. Besplatno :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije isto kada neko kupi zvučnike, donese ih na prepravku da bi ih i dalje koristio i kada neko iskopira tuđi dizajn i prodaje ga.

U svakom slučaju, takav neko ko nema originalan proizvod se ne može smatrati konstruktorom. 

Krađa je krađa, onaj koji krade je ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne... Oni i popravljaju i kloniraju.  

Neke kutije potpuno imaju drugu stolariju.

Zapravo možeš da biraš boju i drvo. 

Skoro sam gledao JBL klon u klavir laku. Takve nikad nisu pravili ameri.

Plus prave nove skretnice ili po želji modifikovane.

A po želji modifikuju i drajvere. 

Evo sve novi kabineti

 

Evo klon u klavir laku sa hromiranim visokim , belim memranama - čak su šrafovi hromirani :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Zen Mod said:

nije da je kendrick nesto ubio od originalnosti

 

57 minutes ago, prophet said:

U svakom slučaju, takav neko ko nema originalan proizvod se ne može smatrati konstruktorom. 

Krađa je krađa, onaj koji krade je ...

 

Važi za sve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pravi Kenrik  šta god oćeš I zamisliš. Za dovoljan broj novčanica. Ne samo JBL....

I to je vrhunski jer su mu sve sertifikovani majstori koji su radili po fabrikama za zvučnike.

 Potpuno iz delova sklapaju drajvere i presuju membrane. Mož da biraš boju membrana.

A gazda im je jakuza :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...