Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

To kvantno i nano im je zastrelo, sada su u fokusu metamaterijali.. :D 

Mada su ga prakticno strukturno koncipirali, nisu ga prepoznali

Quote

With the addition of nano minerals into the cable making process, we could definitely equip our products with excellent far infrared characteristics (radiation rate greater than 0.8).

Srecom... :D 

 

P.S.

Quote

Metamaterijali su veštačke periodične strukture čije elektromagnetske osobine zavise od oblika i rasporeda periodičnih elemenata ubačenih u osnovni materijal

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

ovi izgleda zanimljivo

N.N. Acoustics zvučnici 

Bass driveri: BD-Design BD15

Srednjetonski drajveri: Lowther PM2A

Visokotonci: Raal 140-15D.

Aktivni bassovi, sa aktivnom skretnicom. Bass pojačala u svakom kabinetu, rad Z. Dimovskog u AB klasi, snage cca 100w.

https://www.kupujemprodajem.com/N-N-Acoustics-zvucnici-54246827-oglas.htm?filter_id=122

 

image.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako kome. Meni nisu lepsi. Slusao sam i jedne i druge. Tvrdim da ovi mnogo bolje rade. Slusano vise puta, u sistemu sa 300B monoblokovima Loftin/White by Tatic i preamp sa 2 izlaza i 45 dht isto izradio Tatic. Mene su momci zamolili i dali specifikacije, dimenzije, reznu frekvenciju i ostalo sta je bilo potebno za njihovu zamisao. Nije mi palo na pamet da to komentarisem ili lupam neke gluposti, vec sam u najkracem roku uradio ono sto je od mene zahtevano. Neselktivno se trci pred rudu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, guja011 said:

a šta je ovde uopšte aktivna skretnica?

Ma nebitno, meni je samo zapelo za oko to što je sad odjednom aktivan sitem OK, pa čak i bolji od slično koncipiranog pasivnog, a do sada su pojedina gospoda dobijala histerične napade i pri samoj pomisli na aktivu, a kamoli na njeno pominjanje na forumu ... to mi je bilo interesantno, pa sam, eto, prokomentarisao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Beli said:

Lepota je, naravno, stvar ukusa i o tome je besmisleno raspravljati. Uzgred, akcenat mog posta je bio na selektivnoj gadljivosti prema aktivi, što se ovim prethodnim postom samo potvrđuje.

Pogresan ti je akcenat :)

btw

Frazu lepota je stvar ukusa koriste oni koji ukusa nemaju. Na taj nacin pokusavaju da racionalizuju i relativizuju stvari i da za sebe prisvoje ono sto u stvari nemaju. Ovi drugi koji imaju ukus skoro nikada ne izgovaraju tu frazu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ZZZ said:

btw

Frazu lepota je stvar ukusa koriste oni koji ukusa nemaju. Na taj nacin pokusavaju da racionalizuju i relativizuju stvari i da za sebe prisvoje ono sto u stvari nemaju. Ovi drugi koji imaju ukus skoro nikada ne izgovaraju tu frazu...

... već onu, digitalni signal je u stvari analogni  :D

K'o što rekoh, bilo mi je interesantno to što je aktiva odjedared  postala OK i to od strane onih koji do sada nisu mogli ni da je smisle, pa sam eto, to prokomentarisao ... al' hebi ga, izgleda da su se neki našli iznenadjeni i uvredjeni sa moje ponašanje  :buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je u pitanju javno glasanje da se izjašnjavamo onda:D

Moj glas ide za pasivu naravno.

Apropo digitalnog signala odnosno nula i jedinica, sećam se objašnjenja jednog profesora iz srednje škole: 

- ima struje 1

- nema struje 0

Sada kakav je sam impuls u svojoj suštini, odnosno od čega je sazdan, izgleda da je nedokučiva misterija.:ph34r:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Beli said:

digitalni signal je u stvari analogni 

Ne vidim ja problem u ovoj izjavi, ako se krene u dobronamernom pravcu razmisljanja i razvoja diskusije.

Skraceni termini u forumskoj komunikaciji mogu da izazovu perfekcionisanje.

Ali ipak nismo na ispitu, ne pisemo udzbenik...cavrljamo, trudimo se i da se zezamo..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...