Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

i ovaj malo moderniji radio koji mi još sviri u kancelariji :)

sat ne radi, odlepila se prednja maska, ali zvuk...svaki dan se pitam koji mi je andrak da spucam onolike pare na hifu

gYUU2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, crni. said:

i ovaj malo moderniji radio koji mi još sviri u kancelariji :)

sat ne radi, odlepila se prednja maska, ali zvuk...svaki dan se pitam koji mi je andrak da spucam onolike pare na hifu

gYUU2.jpg

Mislim da imam taj satni modul koji je ugradjivan u taj model. Trebalo bi da je CM32E ili CM35E, proizvodjac Selk, Kutina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e, pravo da ti kažem imam sat na kompu, fiksnom, mobilnom, zidni i ručni sat

ono što je meni bitno je zvuk i čistoća signala na dvestadvojci koju jedino slušam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Beli_Ninja said:

Ne znam da li u opste imas osecaj kako je raditi i razvijati proizvodnju u uslovima "uzmi ili ostavi"

Kakve to veze ima sa nesrecnom Elektronskom i nesrecnom Zastavom?

Zar su stvarno ta cuda i muda od inzenjera MORALI da rade osljarski, balkanski i aljkavo? Ko im je to fiksirao cenu ili tehnologiju? Ili kolicinu angazovanja..nisu mogli od radnickih igara ili partijskih sastanaka, ili sindikalnih opaljotki da sednu i urade to kako treba. 

Taj HSR uopste nije bio jeftina sprava, niti im je bio vazan profit od prodaje doticnog, da bi morali takav svinjac da urade...i to po licenci..rekao bih NAMERNO..kao da je namenjeno za stoku.. a taj me osecaj ne vara.. :) 

Zasticeni kao beli medvedi, carine i dazbine na ostalu stranu robu 40-70%, da bi njihovo bilo isforsirano na trzistu...a oni eto, da urade najusranije moguce, pa da zacepe cenu?

Jedna sramota istorije ove drzave. Narocito elektronska i zastava. Ceo zivot sam iza gvozdene zavese da bi oni bili smrdeli na trzistu. 1400$ me kostala carina u Srbiji, 90-e, za moj prvi cmoljavi skop(TEK2205), koja je iznosila 32%, zbog "elektronske", da sam uvezao u Bosni ili Hrvatskoj, bilo bi 3%

Da spomenem uvoz polovnjaka, zbog onog zla iz Kragujevca?

Pozdravite lepo te inzenjere, ja sam mnoge pozdravio dosta mladji, tamo negde 80-90... :) 

Bila je i sacica moralnih, ali udavljena u brlogu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to lozenje ni lako u ovim godinama. :) Mada me grip zacas nalozio na 39..

Jeste osljarski samoupravni socijalizam, jeste, kao i sada, bio vazan udjiguz sefovima, ali nema razloga da se sada lazemo i farbamo sramotu iz proslosti u vesele boje.

Bio je tu jos jedan kancer privrede, povlascene grupice kojima je dozvoljavano da "racionalisu" i inoviraju, narocito po tim velikim industrijskim sistemima, naravno uz masne novcane nadoknade. Posto su funkcionisali kao partijska mafija, nije bilo lako obicnim inzenjerima ni predloge da daju.

A racionalizatori bi izbacili jednu podlosku, komisija bi oznacila strahovitu korist za fabriku i socijalisticko samoupravljanje, a onda bi sledilo valjanje u novcanim nagradama i plaketama. Pa za nekoliko meseci opet...pomeri sraf levo, pa na komisiju.. :) 

Ali smo valjda takav narod..zloupotrebimo sve preko mere..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti ošljarski samoupravljaću u Jer su pravili "nikakve" TV aparate i "nikakve" mašine za veš i "nikakve" "komjutere " koje su kupovali oni ošljarski proizvođači  Yuga, i Fiće . Pa su JErovci nekako zaradili za Yugo ili Stojadina a CZ ovci zaradili za neki guljavi Ei Spectra Color i tako se nekako ekonomija kretala.

Sad sve uvozno, niko ništa ne proizvodi, zaduživanje samtako,....Ali nam je lepo:blackeye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/20/2018 at 10:05 PM, sir Oliver said:

 

On 1/20/2018 at 10:37 PM, John Coltrane said:

Voleo bih da neko od znalaca kaže kako mu ovo izgleda, da li vredi paliti se na ovakvo nešto za 700$+xxx za carinu itd...? Meni laiku izgleda da je sve sažvakano, samo da se lemi i slaže. Uputstvo za gradnju je stvarno super, ja nisam do sada video ništa slično...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uputstvo je odlično :) Rado bih ovo sastavljao. I kutija dobro izgleda. 

Kaže - although a vacuum tube amplifier may not match a solid state amplifier in terms of measured audio specifications, the quality of the sound produced by its distortion is superior to that of a solid state amplifier and attracts many audiophiles. Tačno ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uputstvo je idiot proof. Milina da se radi.

Nisam razmatrao nabavljivost i cenu delova ali mislim da se teško može podvuči samostalna nabavka ispod letvice tražene cene za kit. Naravno izlazni trafoi su problematični uvek ( i nabavka gotovih i pravljenje u sopstvenoj režiji ili naručivanje).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/23/2018 at 8:58 AM, crni. said:

i ovaj malo moderniji radio koji mi još sviri u kancelariji :)

sat ne radi, odlepila se prednja maska, ali zvuk...svaki dan se pitam koji mi je andrak da spucam onolike pare na hifu

 

I kod mene na poslu se sluša Ei doduše Tesla, ali nema veze. 2002 sam opravio jedan izgoreli kanal pojačala, zamenio par sitnih kondenzatora i preradio zvučnike na SAL jer su od postojećih ostali samo basići bez gornjeg centratora. Još svira, i to svaki dan prvu smenu. Tuner nisam dirao, kasetofon možda i radi, nemam nijednu kasetu da probam. Moram uskoro da ga otvorim da malo očistim prašinu unutra.

20180126_080328[1].jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, ninja said:

 

jbga ta soara je zanimljiva ali skupo, ja sam ispao debil sto nisam kupio neku poluzahrdjalu za remont za 250e, goldring ume to da sredi lepo za jos toliko para

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, grau said:

 

jbga ta soara je zanimljiva ali skupo, ja sam ispao debil sto nisam kupio neku poluzahrdjalu za remont za 250e, goldring ume to da sredi lepo za jos toliko para

 

Danci obicno imaju jake cijene, samo slucajno mozes naletiti i ako si dovoljno brz, uzeti.

Cijene podosta vintage a cini mi se da stalno "vade" neke raritete. Ali sam primjetio da ocuvanost i definicija ocuvanosti varira bas puno izmedju prodavaca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...