Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

3 hours ago, crni. said:

ti bre zuris negde ?

rekoh ti ja, polako.

ali sigurno.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, sir Oliver said:

I ja sam tako misleo dok nisam čuo.

I ekspresno se odlučio da usitnim 15" za 3"

 

ako, ako, nije zabranjeno.

ali da ce 3 inca da radi bolje od 18 ... da ima bolji bas ...

samo uz pomoc David Copperfield-a.

ipak, muda su muda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas, kakav bas? Šta je bas? Četiri žice. I drvena mečka.

Kad čuješ timbar instrumenata zaboraviš na bas.

 

 

PS My cup of tea. Procenio sam da mi vernost, detaljnost , presens, prostor, čistoća zvuka mnogo više znače od pomeranja džigerice sas bas. I to sam kupio.

Potpuno razumem i one koji jure 15" pa im malo basa, pa jure 18",...Svako si kupuje ono što voli.

Ima i nešto do muzike koja se sluša. Metal, hip-hop, elektronska  na mom sistemu se ne pušća, rock retko. Membrana od 3", težine dva grama i displejsmentom od pola inča meni mnogo bolje prija od neke kartonske ogromne inertne 15ice

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, zek said:

Gledao sam to, neki imaju puno pozitivnog feedback-a, ali garantujem da basa nema ispod 50-60Hz jer su svi ti izlazni trafoi malecki a ni napojni nisu nešto veliki. Verovatno može da prođe za nake male FR sa dodatkom SUB-a. Kineske lampe nisu preterano trajne, za razliku od dobrih ruskih. Unutra su uglavnom očajni kondenzatori, tako da ćeš odmah poželeti da ih menjaš. Ako se već uzima ja bih gledao samo one koji su ožičeni point to point, kako bi se lakše modifikovao. Prednost je lepa kutija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, zek said:

Izvini ali jesi video koliko je slanje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, sir Oliver said:

I ja sam tako misleo dok nisam čuo.

I ekspresno se odlučio da usitnim 15" za 3"

 

a šta bi sa pljuvačinom ovoga?

ili možda to nisi bio ti, ali jeste 99% foruma

Сродна слика

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, sir Oliver said:

Pa nek angažuje švajsera. Em ima garanciju, upgrade,... 

Meni to sve ne igra, treba mi lampaš od barem 50W, a to je već skupa igračka. Ja sam se davno opredelio za kombinaciju, lampaški preamp i tranzistorski snagaš, najbolje od oba sveta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa evo kod mene je onaj saxov lampaš dobro svirao, čak odlično, ali za neko pozadinsko sviranje, neobavezno, dok za nešto ozbiljnije 2x10w je premalo...moralo bi nešto jače, bar 2x25-30w, minimum

ali naravno trebalo bi probati jer je stvar mnogo kompleksnija od pukih 2xovo-ono

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, sir Oliver said:

Zašto 50w?

Zbog prostora ili neefikasnih zvučnika?

Sa lampama ti ne gine igranka oko ugađanja sa zvučnicima.

Ali dobro našvajsovane lampe je teško nadpevati trandžama. Tj može ali €€€

 

Pa zvučnici su mi otprilike 84-85db/1w/1m, a impedansa im je u opsegu 5,6-15 oma mogu da kažem da su nominalno 8 omski mada su te niže vrednosti na nižim i srednjim frekvencijama gde se najviše toga događa pa ih ja smatram 6 omskim. 50WRMS sam imao prvo pojačalo sa njima pre X godina, i bilo je onako, jedva. Kad sam napravio skoro tri puta toliko, koliko god odvrćem nema zime, nema izobličenja, ponekad se bas i fizički oseti kad ga ima na snimku. Sa jedno 125WRMS mogu da postignem teoretski 105dB/1m, ali ne slušam ni blizu toga, to je suludo. Ono što smatram bitnim je da ako slušam sa najviše 5-10W prosečne snage po kanalu (to je već vrlo glasno, 90+db) imam na raspolaganju više od 10dB za pikove. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...