Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

nisam koristio u računarima već za neke ladjene senzore i laserske igračke kod kojih je temperatura jako kritična.

čak i stakovane peltijee ali kako rekoh namena nema veze sa izduvavanjem digitalije, a za pojačala pogotovo.

imaš na netu dovoljno detaljnih strana za hladjenje peltijeom i pokušaje stakovanja, baš za računaljke, pa vidi iproceni.

meni to pre liči na paju-pećinka i ono "ćemu ovo služi a usto i ne radi.."

svakako da radi al je pitanje isplativosti za mnoge primene.

kad znaš temperaturnu razliku ako i koliko struje jede da bi napravilo isto, lako se opredeliš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svakako da radi al je pitanje isplativosti za mnoge primene.

kad znaš temperaturnu razliku ako i koliko struje jede da bi napravilo isto, lako se opredeliš.

 

Hoćeš reći, uzmeš TDA2005 i sa ovim napraviš grejalicu k'o da je amp u A klasi :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam koristio u računarima već za neke ladjene senzore i laserske igračke kod kojih je temperatura jako kritična.

čak i stakovane peltijee ali kako rekoh namena nema veze sa izduvavanjem digitalije, a za pojačala pogotovo.

imaš na netu dovoljno detaljnih strana za hladjenje peltijeom i pokušaje stakovanja, baš za računaljke, pa vidi iproceni.

meni to pre liči na paju-pećinka i ono "ćemu ovo služi a usto i ne radi.."

svakako da radi al je pitanje isplativosti za mnoge primene.

kad znaš temperaturnu razliku ako i koliko struje jede da bi napravilo isto, lako se opredeliš.

 

Imam ja jedan peltier za procesor no beše to za P4 pa mi deluje prevelik za ove današnje prcmoljke pa me zanimalo rešenje kako ga fiksirati između procesora i kulera. Onaj donji deo koji ladi - to radi po celoj provršini (uključio sam ga na kratko i napipo  :wink2:)  ima to "po meni" smisla koristiti za o/c ako imaš cpu koji radi dobro a bez dizanja voltaže, proveriću na netu kad stignem...     onda mi i nisi pomogao ali ipak fala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hehe, će da hladi donji deo ako oladiš i gornji ventilatorom.

taj gornji tj topliji ako uspeš da izduvaš, imaš donji nešto ladniji.

kao toplinska pumpa, saberi koliko izlazi iz procesora, dodaj i peltijevu sopstvenu muku (UxI)pa ako to oduvaš sa gornje površi,

bingo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ventilatorcici  su samo da bi se forsirano gurao  vazduh za neku primenu tipa  hladjenja unutrasnjosti kutije i sl.

FV23GSQG8ARZSEA.LARGE.jpg

Treba na "hladnu" stranu staviti komponentukoja proizvodi toplotu(amp, ) a peltije ce odraditi hladjenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

E i Kunezi sa  Ali-ja ga preteraše.Ja  razumem da natpisi "SALE" i "50%OFF" ili još bolje neki veći procenat sniženja potpomažu da se privuče  pažnja   kupaca  pa možda čak i da se kupac opredeli da kupi,verujem čak i da se prodavci sluđe lukavstvom da prikažu sniženjeod neke cene  koja nikad nije bila pa da  ispadne da je sad jeftinije,   ali  ipak treba biti malo realan u tome.  Lažite al malo.

post-39-0-65799500-1440235926_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E i Kunezi sa  Ali-ja ga preteraše.Ja  razumem da natpisi "SALE" i "50%OFF" ili još bolje neki veći procenat sniženja potpomažu da se privuče  pažnja   kupaca  pa možda čak i da se kupac opredeli da kupi,verujem čak i da se prodavci sluđe lukavstvom da prikažu sniženjeod neke cene  koja nikad nije bila pa da  ispadne da je sad jeftinije,   ali  ipak treba biti malo realan u tome.  Lažite al malo.

attachicon.gifsandale.JPG

jesi li hteo da ih kupis?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je zebekov efekat ti peltije elementi .tu su naredjani termo parovi na red i sto ih ima vise i sto su deblji ,te razlika temperature na krajevima da bude sto veca veci je efekat . promenom polarizacije menjaju se strane koje greju-hlade.prvobitno spoj dva raznorodna metala je koriscen kao senzor za temperaturu -termo par pa i taj peltijeov element takodje moze da se koristi u tu svrhu (

ako znas koliko ima elemenata ,koji su pa puta napon i eto.Taj efekat se koristi u vasionskoj praksi kao generator napona (kontrolisana fisija reaktor - temperatura,dobro hladjenje -svemir i eto generator koji ima jako malo pokretnih delova.Vazno je zapamtiti da mora da bude sto veca razlika temperature izmedju krajeva bilo da radi za hladjenje ili kao generator.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opasan rus... hoce da predje na ovo najverovatnije, za isti novac xxx puta bolje... ha ha

http://www.gt-sound.com/english/gt_jirei_e1.html

TAD versus Sony...

 

 

Pffff....nešto ovakvo bih volio barem čuti negdje. Nedavno spomenuti prijatelj tvrdi da nema dalje od toga, a zapinje po kući za kojekakve Griphone, Wilsone, Utopije i njima slične koji mi uglavnom naprave da danima poslije ne slušam ništa kod kuće. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pffff....nešto ovakvo bih volio barem čuti negdje. Nedavno spomenuti prijatelj tvrdi da nema dalje od toga, a zapinje po kući za kojekakve Griphone, Wilsone, Utopije i njima slične koji mi uglavnom naprave da danima poslije ne slušam ništa kod kuće. :D

 

Dobro je imate takvog prijatelja svašta možeš čuti a i naučiti. Imao sam jednog dilera kod koga sam maltene spavao a bogami je tu bilo još i po koji diyer kasnije difo (du it for oders) gde se takođe zapinjalo za levinsone i ostale jače nejm igrače iz 90-tih  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pffff....nešto ovakvo bih volio barem čuti negdje. Nedavno spomenuti prijatelj tvrdi da nema dalje od toga, a zapinje po kući za kojekakve Griphone, Wilsone, Utopije i njima slične koji mi uglavnom naprave da danima poslije ne slušam ništa kod kuće. :D

pre jedno desetak godina neki covek u americi kupio za 600usd jedno 3-4 para drivera 15in, 3-4para kompresionih horni, kabineta i tih neverovatno lepih sonijevih drvenih horni, pito na foumu sta da radi sa tim... kad su pocele da pluste poruke sa mailovima... inace rekao je da je to nabavio, a sve sto je fotografisao je bilo prakticno novo, iz nekog sonije vog studija za pustanje filmova koliko se se cam u blizini las vegasa? Jednostavno studio se zatvorio a oprema prodala bud zasto, klasika...

Posle toga samo jednom sam video da se na ebayu prodaje 15in driver.

TAD driveri su stvarno odlicni, ali ovi soni modeli su stvarno neverovatni, i po mom misljenu ti, naravno alnico driveri, su najbolji ikada napravljeni driveri na planeti. (+ Vitavox originalna replika legendarnih 15in modela...). Nazalost Sony je ugasio proizvodnju a licencu, opremu i sve potrebne masine, najverovatnije sa posebno obucenom manjom ekipom prodao G.T. Sound-u koji sada snabdeva kupce potrebnim komponentama vrhunskog kvaliteta :)

Audio is not dead :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da to cudo je ogromno i fenomenalno izgleda :)

Mada nemam pojma zbog cega bi se koristio posto im one HF jedinice idu do u beskonacno.

Kupci koji imaju novca za bazicnu kombinaciju sigurno nece ni osetiti da dodaju i za supertweeter

pa sto da ne...

post-96-0-28304900-1440883163_thumb.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...