Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

ali pazi, da neko napravi i da mi proda, ne za sebe, nego da ugradi i svoj rad.

ne znam za taj rad...

kad dezuram, moja satnica je 175 dinara, pa puta 24h.

kucnjak uzima 300 ili vise dinara na sat, zapravo poslednji put je bilo 350 din/sat. ko ce to vrednovati?

 

pocetak i kraj sveta...AR, nekad su to bile...danas bi rekli...taman zvuk, gladne kutije i sl.

mada ne znam nikog ko bi u zdravoj pameti strovalio 2.6kila eu u bilo koji AR?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2600e za tako stare kutije stvarno nije normalno. pa makar to bio i ar9.

svakako bi pre kupio onaj polovni dynaudio 25, ali najpre novi harbeth m30.1 ili super hl5 i zavrsio pricu sa kutijama

u pravu je milvan da se za te pare moze napraviti monstrum, ali to meni ima smisla samo za one koji znaju da prave i prave ih za sebe. za nas koji kupujemo diy mi ima smisla samo do 1000e.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2600e za tako stare kutije stvarno nije normalno. pa makar to bio i ar9.

svakako bi pre kupio onaj polovni dynaudio 25, ali najpre novi harbeth m30.1 ili super hl5 i zavrsio pricu sa kutijama

u pravu je milvan da se za te pare moze napraviti monstrum, ali to meni ima smisla samo za one koji znaju da prave i prave ih za sebe. za nas koji kupujemo diy mi ima smisla samo do 1000e.

 

 

vidis,upravo zbog pomenutih zvucnika,i slicnih,cena vintage JBL,Tannoy,AR,Altec kutija je otisla u 3PM..malo je to "catch 22",ti sto vole te male kutijice,nikad nece moci zavoleti i shavtiti sta je fama oko tih velikih kutija ko zimski ormani,ti sto vole te "ormane",smisliti nece moci "kutijice od sibica"..naravno za vintage da dobijes dobru cenu (kao prodavac) mora biti 100% OK tehnicki,i estetski,ako nije,ne vrede ni 10% trazene cene...

Altec 604,ima jos 2 para,Tannoy Classic Monitor 2000 ojra,ko oce nek izvoli:

 

http://www.old-hifi.hu/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogao bi nas drug Neskor da se otvori za ovaj Altec pa da cujemo i to cudo :)

 

 

a jes vala,dodaj u startu jos par stotinak eura za transportne troskove,pa nesto malo za harac na granici,pa da vijas za to opet adekvatnu neku vintage cevnu amplifikaciju i cifre odose u nebesa...bio jos jedan par 620A tamo,ti su kupljeni,Leak TL/25 plus uz to,par 1500 ojra,i jos treba da idu na restauraciju,Fischer X-100 kupljen zarad preamplifikacije..cijena svega toga?..prava sitnica,sto bi rekli..zasto to a ne nesto drugo?

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa hebem mu sunce jel taj ar pocetak i kraj sveta, sta li?

po meni tesko proseravanje.

@milovane

sta realno po tebi moze da se napravi za te pare? ali pazi, da neko napravi i da mi proda, ne za sebe, nego da ugradi i svoj rad.

vidi, ono sto prodaje chakija - beyma midbas i tpl, ce taj ar prepisati uzduz i popreko...Taj visoko srednji tako dobro svira da ga ne porede bez veze sa berilijum visokim. Za skretnicu- 12dB i bas kutiju jos nekoliko stotina e i vozi misko...Inace, to se poredi sa mnogo, mnogo dobrim kutijama...

ako hoces izracunato, Troels malo bolji rad, uz malo gimnastike oko carine. Uostalom vidi sta napravi Superfi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, u svom domenu. Ovo nije vintage kao AR, Altec etc....

Ako procitas pazljivo moj prethodni post u ovoj temi, mislio sam na Leak i Fisher.

 

vidi, ono sto prodaje chakija - beyma midbas i tpl, ce taj ar prepisati uzduz i popreko...

 

Ne bih olako davao ovakve izjave. To su sasvim druge kategorije, ili kako sam vec spomenuo "price".

Nemojmo mesati vintage uredaje koji itekako ako su odlicno ocuvani, prakticno NOS i funkcionalno, mogu kostati malo bogatstvo.

Postovanje za sve nove konstrukcije, topologije, ali to nije vintage.

Jos uvek. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova dva komada su veoma,veoma  ozbiljna prica. :thumbsup:

:drinking-2:

 

 

sa restauracijama izlazi/integralac i to ce lako zavrsiti na 2000-2200,za te pare se moze kupiti danas od novijeg isto podosta,neki kupuju te stvari iz filatelistickih razloga,a neki i za koriscenje... :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa restauracijama izlazi/integralac i to ce lako zavrsiti na 2000-2200,za te pare se moze kupiti danas od novijeg isto podosta,neki kupuju te stvari iz filatelistickih razloga,a neki i za koriscenje... :drink:

Dragi Prijatelju, sve je ovo meni kristalno jasno.

Cak i previse, a to me vec polako brine. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

vidi pre jedno 2 godine drugar mi je uzimao 15-ce za cca 600 eura,u picpic stanju,Marantz PM8 su mi nudili za 500 eura,ja blento nisam ukapirao,ili razumeo tada,sve iz CRO...sad su se te PM8-ce uparile sa ST8,i samo bacanje atomske bombe moze sad razbiti taj dvojac...

Vec Altec15-ka jede malu decu,po meni,ima ko to voli,ima ko ne,razlicite preference odlucuju,ko na sta se pali...

 

 nisam ni gledao KP,lupio sam onako samo,jedan par je prodat za nekih 2200 eura,negde pred kraj prosle godine,lokacija okolina Bec...

 

ko ne voli,il je slab sa zivcima,ne treba da gleda ovakve oglase,ima strasno mnogo moderne robe na prodaju,i jeftine i skupe :shinymj5:

 

 

P.S.:video snimci ovog tipa su cisto trovanje:

 

http://www.audioland.hu/tesztek/bemutatok/154-triangle-genese-quartet.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...