Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

@kujoNista gore nego kad se recenica izvuce iz konteksta.Da mi je trebala vasa pomoc , znaci ja bih trazio da mi je trebala ali nisam trazio . A celokupan smisao je sta bi bilo da mi je trebala vasa pomoc, misleci da forumasi treba da se pomazu a ne da se vredjaju jer sam takodje rekao da je normalno da se napise da je nesto skupo ali ne da te neko okarakterise. Ja ne ocekujem da je pomoc ako neko laze za tebe pa sad pise da je povoljno a ono 3 x skuplje ali nema potreba za nekim drugim kvalifikacijama , da se ne ponavljamMolim te ne izvlaci recenice iz konteksta vec ih tumaci u celini jer da neko hoce jedno recenicu on bi jednu i napisao , nadam se da se razumemo.

Sve je OK! :) Vec rekoh, ako nisam razumeo sta si hteo da kazes, izvini!  :) Evo celog posta sa celim kontekstom, izvinjavam se zbog izvlacenja iz istog: 

Evo mogao bih ja da ih kupim ali ako mi vi budete platili troskove transporta i naravno posto ide avionom mora da se plati carina i PDV kao i naravno osiguranje za robuStvarno ne vidim poentu , Razumem da se cene iz sveta uzimaju kao neki parametar koliko nesto vredi jer je kod nas sve poremeceno sto se tice trzista ali mislim da se za neke stvari bas preteruje.Evo sad cu ja:, moze :Na Kp se prodaje AR s40 za 450e a jaci model je nov u 4 audo kostao 400eMoj drug prodao MA gold s60 najaci model zlatne serije u garanciji za 1100e a na KP gold 20 najmanji traze 1650Yamaha NS 1000 u loznici za 799e ne moze da se proda sad ima u Beogradu za 1100eCovek prodaje neke fostexe u ne zavrsenim kutijama za 700e, pazi ne zavrseneJBL Gold za 2500e, mislimAccapelo za 1500e a svgde u nemackoj je od 438e do 724e najvisejel treba i daljeKako to da je neko zasticen od komentara a neko nije.Ponovicu, realna cena je ona koja u datom trenutku odgovara i kupcu i prodavcu. A vi kao kolega forumas u najmanju ruku treba da mi pomognete da nesto prodam kao sto bi ja vama ucinio a ne da mi maximalno odmazete, to bas nije u duhu foruma, naravno da mi je trebala vasa pomocJednostavno moze da se kaze da vi mislite da je nesto skupo, to je korektno i dovoljno. Navoditi primere iz sveta koji ce na kraju ispasti sigurno skuplje od mojih 1150e je cak nekorektno prema onome kome ste hteli da budete prijatelj pa da mu kazete da nesto ne preplati.psraspitajte se za sve gore navedene troskove oko stizanja tih kutija u BeogradpozMada, pogresio sam sto ucestvujem u raspravi, uvek to neko moje isterivanje pravde i postenja.Moja je stvar i da sam ih prodao za 5000e i onoga ko je to hteo da plati pa makar vredeli i 100eIzvinjavam se svima koje sam mozda uvredio tako sto sam ih naveo kao primer.Over and Out

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mu rekao lud si, trebao si da sacekas neki par da se pojavi ovde, ...ali on nije mogao vise da ceka! :)

Nije bas identican AR iz Amerike i Evrope, Imao sam prilike licno da se uverim. Sto se tice Evrope najblizi je iz Svajcarske. Ovo odgovorno tvrdim, cak se i drajveri fizicki razlikuju, Moj je bio uvezen i ovaj jedan sto je ostao u komsiluku je iz Amerike a onaj jeftiniji je iz Engleske, znaci pricam iz iskustva. Kod Nas je AR uvozen iz Engleske dok je postojao Kontaktor.

Ja svoje uredjaje uglavnom (skoro uvek) kupujem u inostranstvu i nisam napamet napisao par postova ranije da cu ja da kupim taj AR za 650 USD ako mi plate sve ostale troskove. Kada vagam izmedju kvaliteta iz inostranstva i cene kod nas ja se uvek opredelim za kvalitet iz inostranstva. (poznata je prica da nije za sve zemlje isti kvaliteti robe koja se salje).

@stradi

bice AR ponovo, bar njih u Americi ima koliko hoces i nije skup jer je naravno njihov proizvod,

Toliko.

Al bi bilo lepo da si cuo za ironiju. :)

COOLMIH

Mislim i to najozbiljnije da kakve su cene drugih zvucnika na kupujem prodajem da moj sada vec bivsi AR 90 vredi daleko vise od cene koju sam trazio i "mislio" da je realna.

Pa zar nisam u sledecem postu naveo par tih neralnih cena a ima ih na tone na KP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izvini stradi, ali skroz si konfuzan, to je verovatno od srece sto si prodao kutije :)pises nesto pa negiras iako si jasno rekao, pa opet pises da bi kasnije rekao da si bio ironican. meni nista nije jasno.i kad smo vec kod medjusobnog pomaganja ja bih bio zahvalan forumasima da mi kazu da li negde ima na prodaju dobar primerak energy pro 22?sto je za nekoga ar, za mene je ova kutija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bas identican AR iz Amerike i Evrope, Imao sam prilike licno da se uverim. Sto se tice Evrope najblizi je iz Svajcarske. Ovo odgovorno tvrdim, cak se i drajveri fizicki razlikuju, Moj je bio uvezen i ovaj jedan sto je ostao u komsiluku je iz Amerike a onaj jeftiniji je iz Engleske, znaci pricam iz iskustva. Kod Nas je AR uvozen iz Engleske dok je postojao Kontaktor. 

Ja svoje uredjaje uglavnom (skoro uvek) kupujem u inostranstvu i nisam napamet napisao par postova ranije da cu ja da kupim taj AR za 650 USD ako mi plate sve ostale troskove. Kada vagam izmedju kvaliteta iz inostranstva i cene kod nas ja se uvek opredelim za kvalitet iz inostranstva. (poznata je prica da nije za sve zemlje isti kvaliteti robe koja se salje).

Kakve su razlike u pitanju?

Moji AR-90 su sklopljeni u Engleskoj, ali su svi drajveri identicni onima iz USA modela.

Na svima pise "Made in USA" i imaju isti "part number".

 

Kada se uzmu u ruku, identicni su.

Skretnice su takodje identicne, svi kondenzatori su made in USA (Callins, itd).

Cak je i ozicenje isto, imao sam ranije i jedan drugi "full" Made in USA model i iste zice su bile u oba.

Iz AR-a su slali sve delove u Englesku, gde su kutije samo sklapane.

 

Postojala je davno samo razlika u dizajnu drvenarije iz vremena AR3 i AR5 kutija.

 

 

Sto se drajvera tice, jedine razlike su bile pocetkom 80-ih u seriji iz koje su AR 9LS, 98LS, 78LS, itd, kada su u AR-u odustali od domace proizvodnje drajvera i poverili su je japanskom Tonegenu.

 

Znace prve kutije iz 9x LS serije su imale USA drajvere, moje su bile takve, 

a kasniji komadi su imale japanske Tonegen drajvere, takve je kupio moj drug.

 

Sve AR kutije posle 1982. ili 1983. su imale japanske drajvere.

 

 

Za AR90 to ne vazi i svi drajveri bi trebalo da budu made in USA, 

sem u slucaju da su koju godinu posle kupovine crkli,

pa su u servisu bili zamenjeni sa "replacement parts" drajverima koji vise nisu bili pravljeni u USA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...