Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

a ovaj ar?

https://www.kupujemprodajem.com/Acoustic-Research-AR-Status-S40-9527513-oglas.htm?filter_id=6899

AR 90 1150e

(prodavao ih moj drugar jer ja nemam ni vrema ni zivaca za to)

Zvucnici su bili moji. Mislim i to najozbiljnije da kakve su cene drugih zvucnika na kupujem prodajem da moj sada vec bivsi AR 90 vredi daleko vise od cene koju sam trazio i "mislio" da je realna.

Zvucnici su u fantasticnom stanju, vesanja sam ja licno narucio iz Amerike (svih 6) i menjao ih je Sinisa. Znaci jednom recju zvucnik je u fabriskom stanju. O zvuku necu da pricam to neka rade drugi ali sto se tice vrednosti , bar materijalne mislim da moze da bude i veca.(narocito kako drugi cene svoje mezimce na KP)

Posle AR 11 verovatno najbolji AR a za njim AR 9 i na kraju 12, 14 i 18 po meni i to je to uz naravno 3a koji nema potrebe ni da spominjem.

Ja slusam AR zvucike vise od dve decenije . Ovaj je otisao iz nuzde a ne dobrovoljno ali takav je zivot. Prodat je za cenu koja je trazena.

Osecao sam neku unutrasnju potrebu da se ovako javno obratim ali to nisam hteo dok nisam prodao zvucnike da se moj komentar ne bi pogresno shvatio.

ps

Sto se tice 650e "negde na netu", videli bi koja je cena dok stigne u Srbiju plus macak u dzaku, A imamo i slucaj kada je na netu nesto 1000e a onda komentari tipa e, pa to je beli svet, kod nas mora jeftinije.

Nemoj te me pogresno shvatiti, ja nisam preprodavac vec prodavac svoje opreme, kao i vecina vas pa isto tako mislim da vecini vas ne bi bas bilo prijatno kada bi za vase procene vrednosti drugi pisali tipa "mnogo je kume" i slicno a vi se trudili da budete izuzetno realni u datoj situaciji., jos ste clan iste zajednice (forum).

Realno, cak najrealnije, nesto vredi onoliko koliko to prodavac i pravi ozbiljan kupac utvrde u datom trenutku , i tu bi se mogla staviti tacka.

druze, pa cemu skrivanje, nije mi jasno?

zar nisi mogao i ovde da das oglas kad si vec clan foruma?

na kp ima previse djubreta i svakojakih manijaka pa je logicno da postoji velika doza sumnje. zato smo i otvorili ovu temu da jedan drugome pomognemo sa informacijama.

ja postavio pitanje a ti cutis. svasta!!!

bar da si nastavio da cutis, ovako ispada kako se hvalises.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

(prodavao ih moj drugar jer ja nemam ni vrema ni zivaca za to)

 

koji nije clan foruma

 

 

ja postavio pitanje a ti cutis. svasta!!! 

Ja nisam ni video komentar, nisam znao da ova tema i postoji, Saznao sam tek kada su mi rekli oni koji citaju ali je tada zvucnik vec bio prodat. Zao mi je ali ja nisam redovan clan ovog foruma tj. ne citam to bas stalno.

 

 

bar da si nastavio da cutis, ovako ispada kako se hvalises.

Cemu ovo.?

Ne vidim razlog, nisam zeleo i necu da cutim. Moja poruka ima mnogo dublji znacaj vezan za odnose pojedinca prema vrednostima svojih i tudjih stvari, ruznih komentara pojedinaca i generalno nekog stava o prodaji pa i kupovini kod nas (karakteri ljudi i shvatanja koja iz toga proizilaze)

Ne mislim na Vas jer  Vas ne poznajem vec generalno. Imalo bi se mnogo sto sta napisati na temu Kupujem Prodajem ali to moze da nas odvede u nezeljenom pravcu pa cu ovde stati, teska srca ali cu ipak stati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo mogao bih ja da ih kupim ali ako mi vi budete platili troskove transporta i naravno posto ide avionom mora da se plati carina i PDV kao i naravno osiguranje za robu

Stvarno ne vidim poentu , Razumem da se cene iz sveta uzimaju kao neki parametar koliko nesto vredi jer je kod nas sve poremeceno sto se tice trzista ali mislim da se za neke stvari bas preteruje.

Evo sad cu ja:, moze :

Na Kp se prodaje AR s40 za 450e a jaci model je nov u 4 audo kostao 400e

Moj drug prodao MA gold s60 najaci model zlatne serije u garanciji za 1100e a na KP gold 20 najmanji traze 1650

Yamaha NS 1000 u loznici za 799e ne moze da se proda sad ima u Beogradu za 1100e

Covek prodaje neke fostexe u ne zavrsenim kutijama za 700e, pazi ne zavrsene

JBL Gold za 2500e, mislim

Accapelo za 1500e a svgde u nemackoj je od 438e do 724e najvise

jel treba i dalje

Kako to da je neko zasticen od komentara a neko nije.

Ponovicu, realna cena je ona koja u datom trenutku odgovara i kupcu i prodavcu. A vi kao kolega forumas u najmanju ruku treba da mi pomognete da nesto prodam kao sto bi ja vama ucinio a ne da mi maximalno odmazete, to bas nije u duhu foruma, naravno da mi je trebala vasa pomoc

Jednostavno moze da se kaze da vi mislite da je nesto skupo, to je korektno i dovoljno. Navoditi primere iz sveta koji ce na kraju ispasti sigurno skuplje od mojih 1150e je cak nekorektno prema onome kome ste hteli da budete prijatelj pa da mu kazete da nesto ne preplati.

ps

raspitajte se za sve gore navedene troskove oko stizanja tih kutija u Beograd

poz

Mada, pogresio sam sto ucestvujem u raspravi, uvek to neko moje isterivanje pravde i postenja.

Moja je stvar i da sam ih prodao za 5000e i onoga ko je to hteo da plati pa makar vredeli i 100e

Izvinjavam se svima koje sam mozda uvredio tako sto sam ih naveo kao primer.

Over and Out

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro, 630cad je 433eur...da li ce transport i carina da me izadju 700e?

nije samo tvoja cena jaka, uglavnom su ovde cene tehnike potpuno budalaste.

moja primedba se odnosila ne na cenu nego na ono sto sam vec rekao. bolje da se nisi javio kad si vec prodao zvucnike, ovako je stvarno bezveze, a sa onim sto je napisano na kp je glupo i detinjasto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Nema dodirnih tačaka sa onim starim. To je isti koncept kao i bilo koji drugi jeftiniji moderni zvučnici. Samo je logo firme isti (a posle toliko godina ne verujem da su isti ni inženjeri a ni vlasnici).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daj smiri se, svako ima pravo da lupeta. prodao si ih za onoliko koliko vrede. da ih nisi prodao, ne bi vredeli. prosta logika svake trgovine.

 

nisi nam rekao na sta si presao?

Ma , morao sam da ih prodam, imam nekih poteskoca, prodavao sam vise stvari ali kola nece niko a AR ode,

Ja sam slusao i Sonus Faber kuci pored AR-a s vremena na vreme (mada najcesce nista ne slusam sto zbog uslova sto zbog vremena)  tako da sad slusam  SF Concerto verzija 8 ohma, bi wire sa Scan Speak driverima (ne vifa) i adekvatnim stalcima.

Sa Air Tight-om se odlicno slaze, moram priznati, cak u mojoj malenoj sobici ima i previse basa ponekad :)

 

 

 

 

ovako je stvarno bezveze, a sa onim sto je napisano na kp je glupo i detinjasto.

Sa tim nemam veze, ama bas nikakve, Rekao mi je drugar da je isprovociran nekakvim porukama i da ce da im ,,,,be sve po spisku. Rekao mi je da je tako neumesne poruke dobijao i da su mu ljudi  i preko telefona ponekad bili jako bezobrazni, itd, itd. Nista nije bez razloga, siguran sam.  Lepo sam vec rekao da je sve to za mene radio moj drugar a ne ja. . Oni koji me poznaju znaju da se i zovem drugacije.

Cim je napisao to sto je napisao verovatno ima debeo razlog jer se radi o ozbiljnom, porodicnom coveku u lepim godinama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa uzmi ti te kanađane jeftine pa na leđa do srbije, kad je bolje.

 

@guja011

evo krećem u avanturu odmah iz ovih stopa ...  :wink2: .... ja već imam jedan par amerikanaca viška (Boston Acoustics VR940) koje nitko neće za smešne novce a ni na kraj pameti mi nije da kupujem ovako nešto pa još da plaćam carinu, transportne troškove i druge namete.   :hot:

 

propustili ste par za $60, roknite se

 

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=67721.0

 

Ludilo .... kriza trese !  :unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj nema veze sa AR-om, to jest imaju samo logo i ime firme.AR brend je u to vreme bio u vlasnistvu druge firme koja je pravila ove kutije koje nemaju nikakve veze sa originalnim konceptom.Npr. originali su zasnovani na acoustic suspension principu rada (kompresione kutije) dok su ovi najobicniji bass refleks, drajveri se ne mogu porediti, itd, itd.Ako se za ove AR s40 trazi 450 eur, ovo sada vec prodati AR-90 za 1150 eur ispadaju dzab dzaba! :)Trebao si mozda da uzmes one 90-ke, iz cini mi se Zajecara, koje su se prodavale neko duze vreme na KP za 850 eur.Ne znam sa kojom bi se klasom danasnjih kutija mogli uporediti AR-90 i koliko te moderne kutije kostaju,to jest koliko bi kostali novi AR-90 kada bi se i dalje pravili... 

A vi kao kolega forumas u najmanju ruku treba da mi pomognete da nesto prodam kao sto bi ja vama ucinio a ne da mi maximalno odmazete, to bas nije u duhu foruma, naravno da mi je trebala vasa pomoc

Nisi nikome rekao da ih ti prodajes, to jest nisi se javio sve dok nisu prodate,tako da sada ne mozes da kritikujes kolege forumase zato sto ti nisu pomogli prilikom prodaje?Jako mi je zao mi je sto si morao da ih prodas, posto se secam tvojih komentara vezanih za njihov zvuk.Sonusi koje sam imao prilke da slusam nemaju mnogo veze sa AR zvukom i meni se ne svidjaju previse, nadam sa da ce tebi ipak biti OK. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tako da sada ne mozes da kritikujes kolege forumase zato sto ti nisu pomogli prilikom prodaje?

Ja nisam nikoga kritikovao sto mi nije pomogao jer ja pomoc ovde nisam ni trazio, ne znam odakle ti to.AR je AR, Sonus je Sonus. .Ja sam slusao i ziveo sa fabrickim AR 90 zvucnikom , ne modifikovanim, samo da napomenem, znaci pravi izvorni AR zvuk.Sta je i gde bolje Sonus vs AR ostavljam za sebe ili svakom za sebe ako hoces, jer bi sada svaki komentar bio smesan. osim naravno da AR verovatno ima manje basa :) :) :)Ja sam ih imao oba istovremeno i mislim da bi trebalo da znam, jedan od odgovora je i verovatno ima razlog sto nisam prodao Sonuse sve ove godine (10).Nesto moras da znas, Sonus je zvucnik kome cena ne odredjuje cenu pojacala na kome ces ga slusati (od cega pate na ovim prostorima kod uparivanja) on jednostavno za razliku od drugih trazi daleko, skuplje okruzenje da bi pokazao sve sto ima, naravno da kao i drugi zvucnici ima svoje krajnje granice na sta god da ga nakacis ali su te granice daleko vece nego kod dosta drugih zvucnika.I meni je zao AR-a jer sam ga imam dugo i navikao sam se ali bitnije mi je zdravlje a ako bude trebalo bice AR ponovo, bar njih u Americi ima koliko hoces i nije skup jer je naravno njihov proizvod, Sledeci put kupujem najbolji AR od svih AR-ova a to je AR 11.Ima na 100m u krugo od mog stana jos dva AR 90 pa ako nekom treba kada se budu prodavali ja garantujem, jedan je strasan i vredi vise od 1150e a drugi nije u takvom stanju i vredi oko 700 do 800e. Lako ce te prepoznati onaj koji vredi vise. :Flying:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam nikoga kritikovao sto mi nije pomogao jer ja pomoc ovde nisam ni trazio, ne znam odakle ti to.

Ako sam nesto pogresno razumeo izvini, citirao sam samo ono sto si ti napisao u tvom prethodnom postu.

Evo ga ponovo:

A vi kao kolega forumas u najmanju ruku treba da mi pomognete da nesto prodam kao sto bi ja vama ucinio a ne da mi maximalno odmazete, to bas nije u duhu foruma, naravno da mi je trebala vasa pomoc

dobro, 630cad je 433eur...da li ce transport i carina da me izadju 700e?

Jedan drugar davnasnji kolega sa Ljubinog foruma, zaludjenik za AR, je pre nekoliko godina platio 1500 US $ za transport svojih AR90 brodom iz Amerike.

Koliko se secam, samo ga je izrada sanduka za transport kostala nekolio stotina $.

Ja mu rekao lud si, trebao si da sacekas neki par da se pojavi ovde, ...ali on nije mogao vise da ceka! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@kujo

Nista gore nego kad se recenica izvuce iz konteksta.

Da mi je trebala vasa pomoc , znaci ja bih trazio da mi je trebala ali nisam trazio . A celokupan smisao je sta bi bilo da mi je trebala vasa pomoc, misleci da forumasi treba da se pomazu a ne da se vredjaju jer sam takodje rekao da je normalno da se napise da je nesto skupo ali ne da te neko okarakterise. Ja ne ocekujem da je pomoc ako neko laze za tebe pa sad pise da je povoljno a ono 3 x skuplje ali nema potreba za nekim drugim kvalifikacijama , da se ne ponavljam

Molim te ne izvlaci recenice iz konteksta vec ih tumaci u celini jer da neko hoce jedno recenicu on bi jednu i napisao , nadam se da se razumemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stiče se utisak i to je (na žalost) postalo i nepisano pravilo da kad god neko prodaje neku svoju komponentu to se hvali na sva zvona, diže u nebesa i opravdava tražena cena. Dijametralno suprotna priča se priča kada neko namerava da kupi neki uređaj i tada se ide sa izjavama koje su potpuno kontradiktorne u odnosu na to kada se prodaje neki dotični uređaj (naročito uređaji iz tkz. High-End klase).

 

 

Mislim i to najozbiljnije da kakve su cene drugih zvucnika na kupujem prodajem da moj sada vec bivsi AR 90 vredi daleko vise od cene koju sam trazio i "mislio" da je realna.

 

 

I meni je zao AR-a jer sam ga imam dugo i navikao sam se ali bitnije mi je zdravlje a ako bude trebalo bice AR ponovo, bar njih u Americi ima koliko hoces i nije skup jer je naravno njihov proizvod,

 

Toliko. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...