Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Ima, nije da nema, ali dosadi čoveku da obnavlja oglas svako malo a još više dosadi što se u 90% slučajeva javljaju ili papani ili bilmezi... Tek svaki deseti koji se javi je normalan kupac sa kojim se može normalno komunicirati... Još je veći problem što se obično javi samo njih devetoro...

 

Ja ne ostavljam telefon, ignorisem poruke tipa "koja je zadnja cena" (a koja je prednja cena?) nego čekam da se pojavi neko ko ume da napiše dve smislene rečenice, koliko toliko gramatički ispravne, a da me pritom ne oslovljava sa "druže". 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo je moguce da je ovo par koji je imao ZZZ i prosledio dalje kao nove pre jedno par godina. Mozda gresim ?

Kao vlasnik Magna Ac. kutija, licna preporuka da se poslusa ko tezi/zeli ovakvu koncepciju zvucnih kutija i visokooseljivih drivera.

Ispravka/korekcija od ovog prodavca - kutije nisu 99 dB osetljivosti, vec 96 dB.

 

@stein - nije ti jasno zasto se prodaju u trecinu cene ? Ma daj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@stein - nije ti jasno zasto se prodaju u trecinu cene ? Ma daj.

 

Da budem iskren, nije. Kriza u Srbiji sigurno nije razlog jer bi po istoj logici onda auti koji se kupuju u inostranstvu koštali ovde upola manje nego tamo a ne toliko koliko koštaju... (nije direktno poređenje, uzeh aute samo primera radi... - sve ih vozile bakice i mnogo ih pazile i redovito servisirale itd...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da budem iskren, nije. Kriza u Srbiji sigurno nije razlog jer bi po istoj logici onda auti koji se kupuju u inostranstvu koštali ovde upola manje nego tamo a ne toliko koliko koštaju... (nije direktno poređenje, uzeh aute samo primera radi... - sve ih vozile bakice i mnogo ih pazile i redovito servisirale itd...)

Nije ti jasno zasto se prodaju u trecinu cene kostanja, ali si siguran da nije razlog kriza u Srbiji ?

@stein - uveselio si mi upravo ovo tmurno popodne/vece. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da budem iskren, nije. Kriza u Srbiji sigurno nije razlog jer bi po istoj logici onda auti koji se kupuju u inostranstvu koštali ovde upola manje nego tamo a ne toliko koliko koštaju... (nije direktno poređenje, uzeh aute samo primera radi... - sve ih vozile bakice i mnogo ih pazile i redovito servisirale itd...)

 

 

aute ne bismo trebale mesati sa hifom,ipak je siri krug potencijalnih kupaca u tom segmentu no ovamo..MA je prakticki "nepoznanica",nije neki izvikani brend o kojem i vrapci pevaju..neko je to uzeo,nije mu se svidelo,oce toga da se trsi,ima takvih slucajeva,nekom se to desi odmah nakon kupovine,nekom ne..nemoj samo da svedem sad ovde matematicku jednacinu oko recimo jednog novokupljenog Exposure 3010s2+ 2 phono kartice (MM+MC),sta je kostalo zive love,i kako i za koliko se to moze prodati,ako hoces stvarno to prodati...ovo je jos suzeniji segment,ko voli singl driver koncepciju,moze mu upasti kasika u med s ovim..

 

:whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i u boljim vremenima se netipicni zvucnici nisu prodavali nekom brzinom, naprotiv. evo horne kao moje se prodaju u vrscu za 5500 evra, a kod proizvodjaca bez dilerske marze kostaju 22.000e eksportna cena plus transport 350 kila zive vage plus sta vam bog da na carini. ispod 30000 nece izaci, a evo covek ne moze da ih proda ni za petinu te cene. ruku na srce, nije se ni potrudio da ih predstavi u pravom svetlu ali se jasno moze naslutiti potencijal. napolju gledam oglase, ubedljivo su najnize cene za FR i slicno, sem ako nisu neki arhivski i istorijski modeli. horning polovne kutije se retko prodaju za vise od 25-30% cene novog modela. tako da ja ne verujem da ce se ovo prodati ni za 800e.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo je moguce da je ovo par koji je imao ZZZ i prosledio dalje kao nove pre jedno par godina. Mozda gresim ?

Kao vlasnik Magna Ac. kutija, licna preporuka da se poslusa ko tezi/zeli ovakvu koncepciju zvucnih kutija i visokooseljivih drivera.

Ispravka/korekcija od ovog prodavca - kutije nisu 99 dB osetljivosti, vec 96 dB.

 

@stein - nije ti jasno zasto se prodaju u trecinu cene ? Ma daj.

mislim da je to taj par :)

bilo je i originalno kartonsko pakovanje uz njih.

Ja sam ih tada par puta poslušao izmerio i zamenio za Quad II, koji su nekada davno bili moji ampovi, tako da sam od tada ponovo sa mojim bebicama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i u boljim vremenima se netipicni zvucnici nisu prodavali nekom brzinom, naprotiv. evo horne kao moje se prodaju u vrscu za 5500 evra, a kod proizvodjaca bez dilerske marze kostaju 22.000e eksportna cena plus transport 350 kila zive vage plus sta vam bog da na carini. ispod 30000 nece izaci, a evo covek ne moze da ih proda ni za petinu te cene. ruku na srce, nije se ni potrudio da ih predstavi u pravom svetlu ali se jasno moze naslutiti potencijal. napolju gledam oglase, ubedljivo su najnize cene za FR i slicno, sem ako nisu neki arhivski i istorijski modeli. horning polovne kutije se retko prodaju za vise od 25-30% cene novog modela. tako da ja ne verujem da ce se ovo prodati ni za 800e.

U pravu si. Možda će se i prodati, recimo tu su 4 drivera a kabineti od lepog pravog drveta, ko zna. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da je to taj par :)

Drago mi je da nisam pogresio. :)

Taj par Magna-i izgleda da prelazi solidan put od ruke do ruke.

Nikako da se negde ne "zalebi" , budu prikaceni na neki sistem bar par stotina sati.

Iz mog iskustva : prvih 200-300 sati su svirale zaista kriminalno, medjutim posle dodatnih 200 h je sve doslo na svoje mesto.

Ocigledno da postoji kod svih tih "ruku" nestrpljivost, neadekvatnost amplifikacije i ko zna sta jos ?

 

@milovan1963 - hype je cudo ne samo u fifi-ju, vec i u ostalim kategorijama

btw, @grau je u pravu - nisu klasican OB.

 

@ grau - nije odrzavano. :( Dzaba kartonske kutije kada nisu tretirane voskom i ostalim mazama ( mislim na same drvene kabinete :) )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...