Jump to content

GB za Shunt regulator 78xx formata 3-leg shunt reg


pile

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 65
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

pile +20 -15stein +20, -20Ukupno 78xx (+) 40kom 79xx (-) 35komps. Ovo bi naš kolezi Guja mogao komotno da odradi. Kad se već radi, bolje da damo novce nekome od nas nego nekome sa strane...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja bi okvirna cena bila za 1 kom. da bih znao koliko da narucim?

Postoje želje i realne potrebe. Ovo za sada su želje.Može Stein (ako hoće) da pita Tibora za neku okvirnu cenu u odnosu na količinu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoje želje i realne potrebe. Ovo za sada su želje.Može Stein (ako hoće) da pita Tibora za neku okvirnu cenu u odnosu na količinu.

Predlozio bih da se radi samo kalaisanje vodova BEZ stop laka jer Tibor koristi neki veoma los lak koji si pri samom dodiru lemilice topi i ostavlja "zagoreo" trag a sa obzirom na to da je plocica veoma mala izgledalo bi jako neuredno a moguci su i nezeljeni problemi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predlozio bih da se radi samo kalaisanje vodova BEZ stop laka jer Tibor koristi neki veoma los lak koji si pri samom dodiru lemilice topi i ostavlja "zagoreo" trag a sa obzirom na to da je plocica veoma mala izgledalo bi jako neuredno a moguci su i nezeljeni problemi...

Nije lak loš, sve je loše...Prošli put sam morao da zbušim 2k5 rupa jer nije uradio kako treba, metalizacija mu pretrčala pa su se morale pločice dorađivati a na nekim pločicama je umesto sa 1.5 bušio 3mm rupe. Te sam uzeo sebi jer bih svakako širio rupe ali za 4.5€ po dm3, do sada sam uvek imao neki "something" i "issues"... ove pločice su male i slažem se da komplikacije nisu uopšte potrebne. Vitroplast, vodovi, metalizacija, ćao.Cena se da izračunati, bez obzira na količinu. Film je nekih 1.5€/dm2 po sloju, dakle smešno. Jedino što zarad ekonomičnosti, ne rade se filmovi sa jednom malom pločicom, F5 od Impulsa je rađen sa 3 pcb-a na jedan film. vodovi zahtevaju jedan film, natpisi i lot-stop lak još po jedan. to sveukupno diže cenu na 4.50€ a za dvostrane pločice treba dodati još dva ili tri filma.U ovakvim kombinacijama, cena jednog komada ispadne besmisleno niska ili visoka... Zavisi da li gledaš iz ugla žabe ili rode... 0.30-0.35€$
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije lak loš, sve je loše...Prošli put sam morao da zbušim 2k5 rupa jer nije uradio kako treba, metalizacija mu pretrčala pa su se morale pločice dorađivati a na nekim pločicama je umesto sa 1.5 bušio 3mm rupe. Te sam uzeo sebi jer bih svakako širio rupe ali za 4.5€ po dm3, do sada sam uvek imao neki "something" i "issues"... ove pločice su male i slažem se da komplikacije nisu uopšte potrebne. Vitroplast, vodovi, metalizacija, ćao.Cena se da izračunati, bez obzira na količinu. Film je nekih 1.5€/dm2 po sloju, dakle smešno. Jedino što zarad ekonomičnosti, ne rade se filmovi sa jednom malom pločicom, F5 od Impulsa je rađen sa 3 pcb-a na jedan film. vodovi zahtevaju jedan film, natpisi i lot-stop lak još po jedan. to sveukupno diže cenu na 4.50€ a za dvostrane pločice treba dodati još dva ili tri filma.U ovakvim kombinacijama, cena jednog komada ispadne besmisleno niska ili visoka... Zavisi da li gledaš iz ugla žabe ili rode... 0.30-0.35€$

Ja radio kod Tibora poslednji put pre 4-5 meseci i ne mogu da se pozalim mada iskreno zna ponekad i da "izfushari"... Mozda bi trebalo da mu se naglasi da mu u poslednje vreme opada kvalitet ili mozda postoji proverena alternativa za koju neznam. Sutra uvece cu na poslu jos jednom sve proveriti u Protelu (jer kod kuce nece da radi na Visti) i prekosutra prepodne cu imati 100% procesljane PCB fajlove spremne za slanje a vi se do tada organizujte.Svako dobro. Vozdra! :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam još šta s njima ali eto i mene.pile +20 -15stein +20, -20neskor +20, -10Sync +20, -15Leonardo +20, -10sp300b +20, -20zocky +10, -5kan042 +10, -5Ukupno 78xx (+) 140kom 79xx (-) 100kom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kome da saljem PCB fajlove?

Predlažem da GB ostane otvoren još neko vreme (na pr utorak, sreda sledeće nedelje).Pouzdano znam da ima još interesenata. Tražiču od Milana iz Niš :blink: a ponudu.Radio sam neke pločice kod njega, vrlo sam zadovoljan. Sad već imamo orijentacionu količinu.Ako on bude radio mogu da preuzmem na sebe, mislim skupljanje love itd...Ako bude radio Tibor onda bolje neko iz njegovog komšiluka. :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako bude radio Tibor onda bolje neko iz njegovog komšiluka.

.... takih ovde nema na forumu... :thumbsup: Meni će biti lakše da pošaljem pare nego da se vozam okolo. S posla pravo na potkrovlje, odatle u kadu pa krevet pa posao i vrteška... Osim toga u četvrtak idem do Beograda (nosim ženu i ćeru na barski voz) a posle tek ima da me nema... mislim to, vozikanje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj , jadan da nosis. Vozi ih.Za Nis ima i neko blizi da odradi logistiku. Mada kako se pokazao azuran sa PCBima za DAC...

Ne žurimo nigde, samo neka ih uradi kako treba.Kako su ispale pločice za DAC ?Poslao sam mu PDF-ove. Javljam čim budem imao šta.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predlažem da GB ostane otvoren još neko vreme (na pr utorak, sreda sledeće nedelje).Pouzdano znam da ima još interesenata. Tražiču od Milana iz Niš :blink: a ponudu.Radio sam neke pločice kod njega, vrlo sam zadovoljan. Sad već imamo orijentacionu količinu.Ako on bude radio mogu da preuzmem na sebe, mislim skupljanje love itd...Ako bude radio Tibor onda bolje neko iz njegovog komšiluka. :thumbsup:

Ok, kad bude trebalo da se salje vi vicite.Kada bude zavrsen GB i kada zainteresovanima stignu plocice, otvoricu temu o sklapanju shunt-regulatora jer zavisno od tipa izlaznog napona menjaju se i vrednosti odredjenih komponenti a i moguce je blago poboljsati k-ke lemnjenjem kondenzatora sa donje strane plocice, i jos par mogucih tweakova ali otom, potom...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...