Jump to content

Sta je to Engleski zvuk?


DasBimmer

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 109
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Lennon & McCartney, Bowie & Ray Davies. Sex Pistols & The Clash.......:rofl:

Susan Boyle! :buehehe: :buehehe: :buehehe:Nerro, teško će ovdje puno ljudi govoriti o zvuku u takvom kontekstu. Da, postoji suglasje kod audiofila da je engleski zvuk pun i mekan - ugodan, pa da je japanski svjetliji ili da je njemački sterilan, a talijanski melodičan.... (ako sam fulao pridjeve nemojte zamjeriti)Naravno da nisam imao kod kuće složene sustave svih predstavnika današnjeg natjecanja, ali ono što sam čuo se dijelilo na dobro ili ...manje dobro bez rasprava o "školi zvuka".Možda će više stvari ljudi ovdje imati za reči o "školi gradnje" audio uređaja ako i takva postoji.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od colovnih andrmolja ne mogu da ne pomenem Epos zvucnike, jos kad ih je Robin Marshall pravio 80-ih a Mike Creek (kao novi gazda) nastavio gde je Robin stao. Njihove zvucnike, cak i najmanje bookshelfice, odlikuju stvarno sjajna dinamika, prirodnost i detaljnost i to sve za novce za koje i u samogradnji nije lako doci do tako dobrih rezulata (kad su pitanju modeli do 500 EUR).Jedina "mana" im je sto stvarno nisu za uobicajene susumigave ampove (cevne pogotovu :P ), jer jako dobro odslikavaju karakterne slabosti prethodnika u lancu reprodukcije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mislim da Nero zeli objasnjenje pojma a ne nabrajanje sta spada u Engleski zvuk. Znaci , kako bi se definisao pojam Engleskog zvuka.

Mislim da bi bilo besmisleno praviti tako siroku generalizaciju. Pojam "engleski zvuk" je isto sto i "nemacki automobili" - ima tu mnogo stvari koje se suvise medjusobno razlikuju da bih se moglo strpati u isti kos. To je neka prica od pre 50 godina kad je bilo mnogo firmi koje rade skoro iste stvari, nema vise toga...Da lupetamo mozemo do day after tomorrow (a i dalje), al' kad covek smisli sta hoce, nek' pita konkretno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u tom slucaju najbolja je Resavska skola odsek za svajs aparate :buehehe:

Postavljena slika

A 'di se turi taj CD u tu mašinu? Je l' za upotrebu te mašine može Linux? O čemu je reč u ovom thread-u? U stvari, na kom sam Forumu...? Nešto mi se pričinjava nebo al'...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Je l' za upotrebu te mašine može Linux? O čemu je reč u ovom thread-u? U stvari, na kom sam Forumu...? Nešto mi se pričinjava nebo al'...

vala mogli bi da napravimo Forum poseban na temu Linuxa......nismo odavno..... :angel0:ionako imam jos jednu licencu za IPB koja zvrlji u prazno od letos :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajde da prosetamo za vikend do Manchestera pa da vidimo/cujemo :

http://www.manchestershow.co.uk/

When?

16th & 17th October 2010

Where?

Renaissance Hotel, Blackfriars Street, Manchester, M3 2EQ

How much?

Adults £6

Students/Senior Citizens (over 65) £3

Accompanied Children under 16 Free :sarcastic_hand:

Tickets are only available on the day.

Opening times

Saturday - 9.30 a.m. - 5.30 p.m.

Sunday - 10.00 a.m. - 5.00 p.m.

:tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........ samo hocu da cujem sta je neki najbolji izbor, na sta da se usredsredim pri izboru ..........

Pazi care na pogrešnom si forumu za tu vrstu savjeta. :w00t: Ovi ovde na to ne daju abera. :dance2: Prave sami što im padne na pamet. :hammer::frusty: Možeš mislit kad sve rastave i sastave i to opet proradi i još otvore raspravu kako, šta i zašto radi-zašto tako a ne ovako i kako bi radilo kad bi mu s promjenilo ovo i stavilo ono i tako to da ti ne pričam. :cheers: Nego care, ako ti se ne bacju pare, nabavi ti nešto uređaja, što ti treba, iz osamdesetih pa fino dadni nekome od forumaša da to sredi, osveži imjenja sve što treba a bogami malo i unaprijedi i veseli te bože. :Viannen_loungelizard: Imaćeš šta da slušaš :music: , nisi bacio pare a ostaće to i unucma da svira
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa parama kojima raspolazes, bar kako si naveo u prosloj temi, tesko da ces kupiti nesto za sta bi se moglo reci da predstavlja odredjenu skolu zvukaza te pare ne gine ti teska starudija (mozda imas srece pa dobro prodjes) ili fifi buranijaako u obzir uzmemo da slusas rep i slicnu komercijalu ne vidim sta bi te se ticalo da li su uredjaju engleski ili japanskimoj ti je savet da uzmes onaj preporuceni hk6500 i jbl, prikljuci na komp, pusti 50cents i klimaj glavom do sutra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja to vidim ovako:Englez lepo zamisli pojcalce, na papiru je to sve ok, ali kad krene da ga pravi, pocne da cicijasi.Izlazne trandze stavi na gonju granicu disipacije, hladnjake stavi na minimum koji proracun daje, isto mu dodje i za napajanje i elektrolite. Sve to spakuje u sto manju kutiju, jbg i plekovi su skupi, a sve pod izgovorom da su fifisti razumni ljudi koji uvek pojacla stavljaju na dobro provetrena mesta i naravno nikada ne siluju svoje uho sa nerazumnim decibelima.Kad prave zvucnjake, krenu slicnom pricom, lakse je napraviti neefikasne a kvalitetne drajvere (svaka cast Lowtheru :hi: ) a one koji slucano strce mnogo iznad jednostavno pobiju atenuatorima i to mu dodje to. Ako ipak tada nisu bas sasvim zadovoljni rezultatom, ture na ulaz u skretnicu poveliki bipolarni kondenzator reda 600-800uF i zaslade kaficu taman toliko da lepo legne. I sada imas situaciju da zvucnik kusa ampere na kutlace a pojacalo nije uglavnom sposobno da u duzem vremenskom razdoblju izdrzi takvu torturu, pale se zastite, gore plocice, crkavaju tranzistori a ocajni vlasnici se tese da imaju unfuckable engleski sound...Za ono sto ti slusas dovoljno je da pojacalo ima svajs aparat u napajanju i goleme 'ladnjake. Koja tvrtka se potpisala na njemu, totalno je nebitno. Zvucnike izaberi tako da u basu ima serpu minimum od 12 cola i gotovo. Dalje postupi kako ti je her Crni savetovao u prethodnom postu. :rules:P.S. Oni sa skupljim kartama sigurno znaju cuvenu pricu kada se za ozvucavanje jednog koncerta sa orguljama koristio bataljon KEF105 uparenih sa 405icom. Poenta je u tome da su koristili samo po jedan kanal pojacala. Nisu ni oni bas budale, znaju sta uvaljuju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja to vidim ovako:Englez lepo zamisli pojcalce, na papiru je to sve ok, ali kad krene da ga pravi, pocne da cicijasi.Izlazne trandze stavi na gonju granicu disipacije, hladnjake stavi na minimum koji proracun daje, isto mu dodje i za napajanje i elektrolite. Sve to spakuje u sto manju kutiju, jbg i plekovi su skupi, a sve pod izgovorom da su fifisti razumni ljudi koji uvek pojacla stavljaju na dobro provetrena mesta i naravno nikada ne siluju svoje uho sa nerazumnim decibelima.

Sve ti je ovo tačno al po meni ne važi jedino za cyrus one i two pojačalae tu nisu šteđeli ni na trafu ni na limu pošto je liveni aluminijum kompletno pojačalo /5-6 kg teško/.Čini mi se ni načemu nisu šteđeliJedino su pot i svičeri malo problematičniRadi po 15 sati ni da se ugrije-Neviđeno.Ostalo je okTo sam i mislio da Nerru pšredložim da pogleda kad kupuje,naravno ako mu 2x50W CYRUS TWO odgovara snagom.Ja imam cyrus one /25w/ već 20 godina i ništa ali bukvalno ništa mu nije mijenjano.Narvano slušan je sa razumnim snagama nikad preko pola hoda potaako bi našao cyrus two i da je očuvan da valja to bi mu bila dobra trgovina naravno sa malo efikasnijim zvučnicima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije 50cent u pitanju...ovo ja slusam

(poslusajte) i ovo :)http://www.youtube.com/watch?v=K04F6mMc5JE itd itdMalo sam istestirao moju pocetnu zelju. 2.1 sistem. Slusao sam ceo dan logitech z-2300, doneo drugar. I sta sam primetio? Fale srednji tonovi, bas brunda vecinu pesme. Ja sam hteo dva satelita sa 6.5" mid i lepim tweeterom, a negde u cosku 12" bas. Samo kako na ovom forumu ljudi uspeju da odvrate nekoga i skrenu mu putanju...nzm. Vracam se na moju ideju, i opet smisljam mid-bas drajver. Sve sam zamislio, 2 pasivna satelita i pasvni sub, a sve ostalo (amp, skretnica...) spakovano u konzolu koji bih drzao nadohvat ruku.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo sam istestirao moju pocetnu zelju. 2.1 sistem. Slusao sam ceo dan logitech z-2300, doneo drugar. I sta sam primetio? Fale srednji tonovi, bas brunda vecinu pesme. Ja sam hteo dva satelita sa 6.5" mid i lepim tweeterom, a negde u cosku 12" bas. Samo kako na ovom forumu ljudi uspeju da odvrate nekoga i skrenu mu putanju...nzm. Vracam se na moju ideju, i opet smisljam mid-bas drajver. Sve sam zamislio, 2 pasivna satelita i pasvni sub, a sve ostalo (amp, skretnica...) spakovano u konzolu koji bih drzao nadohvat ruku.

Ajd, predomisli se opet...Sateliti, smanji sa 6.5" na manje. Sa 6.5" već zadireš u bas područje. Odaberi nešto reda veličine 5", ne više. Nešto nalik na Control One od JBL-a, ili nešto što upada u klasu "nearfield monitor"-a... http://www.google.com/images?q=nearfield%20monitors&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1920&bih=897Sub možeš praviti kako god hoćeš, ali računaj da ti pasivna skretnica za signal sa oba kanala zahteva ili bas sa dva nezavisna kalema, ili dva basa. Aktivna skretnica može da sabere signale sa oba kanala u jedan, a pošto na teritoriji gde sub treba da radi, razdvajanje kanala postaje beznačajno a sve zbog loptastog prostiranja talasa najnižih frekvencija, onda ne moraš imati dva basa za dobar zvuk.Predlažem jako jednostavno rešenje... Stereo pojačalo za dva monitora i posebno pojačalo za sub, ja sam onomad kupio jedno takvo fabričko, MNC, kobajagi 200W, u stvari može do nekih 80W da se isforsira, ali to nije bitno. Ima ne samo pojačalo, već i aktivnu skretnicu, ali na žalost, samo niski propust, koji se srećom može podesiti sa spoljašnje strane, uz pomoć potenciometra. Takođe se može podesiti osetljivost pojačala, da se dovede u balans sa monitorima, jedino što zahteva je neki kontrolni sklop koji ima potenciometar ISPRED ulaza u sub-pojačalo, u suprotnom, svaki put kada poželiš da promeniš glasnoću, moraš da stišavaš i potenciometar za monitore i posebno za sub-bas. Za satelite možeš koristiti bilo koje pojačalo (stereo) koje ima regulaciju/odabir ulaza i glasnoće i izlaz na neko drugo pojačalo (pre-out) ili pak, da se takav izlaz doda od strane nekoga ko to ume korektno da uradi. Potom, može se i napraviti već spomenuti TDA7294, a monitori, sa malom kutijom i malim mid-basom, svakako neće bogzna kako urlati ispod 100Hz-a pa ti aktivna skretnica možda i nije neophodna...Ali to onda nije engleski zvuk. Uostalom, šta će ti engleski zvuk kada ne slušaš takvu muziku... Ono što ti slušaš ne bi ništa bolje zvučalo ni na značajno engleskozvučnijoj opremi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo sam istestirao moju pocetnu zelju. 2.1 sistem. Slusao sam ceo dan logitech z-2300, doneo drugar. I sta sam primetio? Fale srednji tonovi, bas brunda vecinu pesme. Ja sam hteo dva satelita sa 6.5" mid i lepim tweeterom, a negde u cosku 12" bas. Samo kako na ovom forumu ljudi uspeju da odvrate nekoga i skrenu mu putanju...nzm. Vracam se na moju ideju, i opet smisljam mid-bas drajver. Sve sam zamislio, 2 pasivna satelita i pasvni sub, a sve ostalo (amp, skretnica...) spakovano u konzolu koji bih drzao nadohvat ruku.

Hajde ovako. Ja ću ti dati konkretan predlog koji imaš i gde da poslušaš. Pogledaj OVO. U pitanju je Behringer monitorska kutija. Par zvučnika je nešto preko 150 evra. 8" i 1" u kombinaciji. Ne nedostaje ni basa ni srednjih ni visokih. Ako ti pak ima više basa nego što voliš postoji verzija za 6" midbasom tj. 2030P. Ovo slovo P označava da je pasivna verzija. Postoji i aktivna (sa pojačalom u sebi) koja košta oko 30000 dinara ali je ne bih preporučivao jer se unutra nalazi običan Gainclone i to loše urađen. Visokotonac u waveguide i 8" midbas koji ima polipropilensku membranu i Al antirezonantnu korpu. Ja sam slušao i svidelo mi se. Toliko malo je falilo da ih kupim. Evo i citata jednog od ljudi koji imaju taj monitor, a kome sam ja poslao mejl da mi približi zvuk... Ludi Ameri su radili merenja i zaista je linearan do nekih 18KHz... Izuzetno kulturan, vidi se, i obrazovan čovek :hi: koji, valja napomenuti, sluša na AR svoju muziku...

Ono sto mogu da vam kazem o paru koji je kod mene je sledece: Vrlo, vrlo puno snage izdrzava (i trazi) za komercijalnu kutiju tog cenovnog ranga. Ne ide previse nisko, IMHO, sa normalnim stalcima i dobrim mestom ( a tu jesu zahtevni) bas radi kako treba, i el. i akusticni. Behringer je inache predvideo subwoofer za tu seriju, dakle za ozbiljne zahteve, odnosno vece prostorije. Sami driveri, kutija, skretnica, damping materijal su vrhunskog kvaliteta, dakle, nepojmljivo za proizvod tog cenovnog ranga, a medju hifi kutijama koje sam cuo u Bgd, i visestruko skuplje nisu ni primaci funkciji"linearne reprodukcije muzickog materijala". To je i razlog sto kada se pojave brzo budu i rasprodane kod nas. Ne toliko za studio koliko za kucnu upotrebu. Razlog? Naglasena neutralnost i neagresivni srednji opseg koji omogucavaju dugotrajno slusanje bez zamora. Sto se tice visokotonca, driver sa ocigledno boljim karakteristikama nego sto je behringer naumio kod ovog"ultra-lineara" modela, tako da pretpostavljam da sa par dobro odmerenih tweakova, moze se bitno promeniti tonski karakter cele kutije i to upravcu koji je po ukusu samog tweakera. Nadam se da sam uspeo da vam ukratko dam ideju o necemu, sto inace samo vase usi mogu da ocene, izbegavajuci tzv impresionisticke atribute, inace imbecilne, ali tako vam stoje stvari, tipa: hladan zvuk, topao, mokar\suv,mek-tvrd itd. Mislim da mi je u Mitros music shopu rekao da treba da dobiju novu seriju sa ribbon tweeterom, tako da treba tamo da odete da cujete ako ima nesto od behringera. Ili gde vec ima. E da. Odlicna stereo slika, jer su stvarno upareni. Doduse ja sam ih koristio kao NF monitore, recju, na 1,5 m od uveta, razmak oko 1.8m. Na polici. Na spajkovima. Korisceni su oko mesec dana sa prebacivanje nekih starih snimaka, otad se povremeno pustaju za neko prirucno testiranje uredjaja. ( ako vam treba metar da izmerite nesto, negde mora biti nula na tom metru, zar ne? :) Sto se pak tice aktivnih kutija, one nacelno sluze da ekvilizacijom isprave nedostatke drivera, tako da ni 10x skuplji Genelec koji hara studio trzistem ne zna kako da odgovori na primedbu, kako to da taj snimak samo na njihovim kutijama zvuci tako kako zvuci, no to bi nas vec daleko odvelo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...