Jump to content

Banaćanski cevaši u poseti centru drevne Bačke


Zen Mod

Preporučeni Komentari

bila braća Lazar ;malo poslušali (ako ima šta da se čuje , al' našlo se muzike) , pa malo popričali , koju pivu i kiselu popili .......njih dva navalili , pa zato - kao i obično - ja nikako do reči da dođem ........ :thumbsup:nismo slikali - nismo imali vremena ....... a i šta bi slikali ......ovako smo dogovarali neki exkluzivni sadržaj za forum .......al' o tom potom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...samo da se javim da smo ucelo stigli aus uralt Batsch u Grosbetshkerek.

Treba možda naglasiti, da je planiranje puta bilo po običaju u tri faze:

A) deklarativna faza (traje obično oko godinu dana, kad se ljudi okvirno slože oko toga gde će se i s kim naći)

B ) Konkretna faza (od reči concrete) gde se zabetonira period od recimo sledećim mesec dana, kad će do posete i doći... pa ima domaćin vremena da emigrira na Novi Zeland napr (što se ovaj put nije desilo :thumbsup: )

C) Panična faza (od reči stanipani) gde u roku od par dana fiksiraš termin, otimaš slobodni dan na poslu, kasniš u polasku sat vremena, ali ipak stižeš na Severozapad... :blink:

kod @zena sam se uverio iz prve ruke, da je vaistinu red u radionici, gostoprimstvo u kući i radost među ukućanima. Trudili smo se da svemu tome ne odmognemo.

Slušali smo RCA zvučnike, koje bih veoma rado udomio u bilo koje doba dana zbog njihove zabavne prezentacije muzike, kojoj čini mi se kao retko gde- i kad ne promiče i ne fali tekstura i suština. Pilo se pivo predatorsko, jele štruce sa makom, nastavile se neke stare i načele neke nove teme.

Hvala još jednom na gostoprimstvu.

Sa moje strane obećavam da ću napisati za koji dan/nedelju basnu pod nazivom Crvenkorpa.

Vuk, alias buba lenja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stoji Slobo, kao i sve drugo...za sad...u stvari, i ja sam kao i Domaćin počistio pomalo radionicu... pa... htedoh pitati... da li bi imao nešto protiv, da se -proba DH grejanje za 300B,-podigne napon na 450V?

Kad sam ja imao nesto protiv?Cepaj, Kolina ;-)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...posredno vezano za posetu Baču jeste i donošenje u ZR Cabasse FR zvučnika na privremeni rad.

Oni su preko adekvatno isečenih adaptera od čamovine (svetog drveta hifiaudio šuma i šumaraka) gurnuti u grlo frthorne. Zvuk generalno dobar, malo fali viših registara (verovatno se može glat dopeglati sa nekim visokotoncem), i malko je imao shout, koji je nestao sa prostim izokretanjem od cca 20-30 stepeni off axis.

Prezentacija izuzetno zabavna. Do daljeg će da čuče u hornama sa slikica.

Za tehničke detalje pitajte @zen-a, ja sam samo slušao i slikavao.

post-36-124868983918_thumb.jpg

post-36-124868984739_thumb.jpg

post-36-124868985756_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao RCA LC1B minus donja oktava (kolko me sećanje služi) ... dakle ima dovoljno basa za dobru zabavu. Slušano je sve od reda, uključujući i basasti muzički materijal, i cenim da je to sasvim dovoljno za uobičajne zahteve, štaviše, ne bi se postidelo ni neke implementacije u home cinema sistemu... uostalom, upravo u bioskopske svrhe je urađena i prva ozbiljnija horna i lampetine, zarne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slazem se ..... u svakom slucaju se od liliput 8" ne moze ocekivati bas kao od 15" sa Fs=23Hz.s tim sto ta 23Hz nisu na racun ogromnog Mms , nego mekoce vesanja generalno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rekoh F-u da priblizi malisu do Cabasaša ;btw. mogao bi F da se uclani na forum , inace mu strasni mod nece dati da postuje onu seriju , bez ijednog prethodnog posta :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...aha... ne bi ni ja morao da izigravam sportskog komentatora... ili nedajbože Milku Babović...sada eto da komentarišem sliku visokotonca koji mi je stigao danas popodne blagodetima imejla... pa po koja reč o šljokicama, piruetama, dvostrukom akslu i rittenbergu......a šta kažete da ga obesimo? Mislim na visokotonac...Onako, za primer... ispred whizzera...pa na federe...? :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha,nego jel ono na kuli STEIN-ov krov koji nikako da pokrije ovijeh dana :thumbsup:

a ne -pogresio si - to su majstori otkrili da naprave badze za prozore ......:blink:popravio sam ti potpis
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...