Jump to content

Banaćanski cevaši u poseti centru drevne Bačke


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Eto šta je sirotinja, ide boso... :blink:

hehene mogu izdržati ...ako se dobro secam - zadnji put kad si se bavio sirotinjisanjem , neko je dobio po pič-ci :rofl:sreća pa se zamlaćuješ sa mnom ...... :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet sam se setio priče o Perici, školi i pitanju koje je godišnje doba... svi su klinci rekli da misle da je zima zato što je sneg, sprema se božić itd, itd, a samo je Perica rekao da misli da je leto jer mu došao teča iz Poljske, bos, u sandalama :thumbsup:Inače, intenzivno se radi da bi se u što kraćem roku mogle roletne i paravani premestiti i primiti znatiželjci... Pre nego udare hladni dani... mada, 4 komada F5 sasvim lepo mlače...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bruno Langer? Sta je s tim ljudima? Nisam ih cuo od kad nema Serdja...

i dalje pevaju o ljubavi :thumbsup: Bruno je postao deda , pa sad najdebelije uziva u zivotu .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti baš znaš kako bi uživao, neka ti veliki tvorac pruži upravo to čega si se setio.

Hvala Leo, veliki tvorac je nas drug :) a pre nekoliko dana sam se vratio sa dvonedeljnog boravka na moru i nikako ne mogu da se opasuljim, jos me na sve to Zen baci u nostologiju sa Atomcima i Pulom, ceo dan slusam njihove stvari i kao da su osamdesete bile juce, a deca nasla neke stare slike, gledaju, i mladji kaze:"Vidi, tata ovde nema bele dlake u bradi !" :) Pravi summertime blues :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.blic.rs/vojvodina.php?id=104377...članak sa linka podsetio na posetu Baču, i kako god okrenem, bilo mi lepo u gostima, sa sve mrvicama od konzumirane štrudle po sebi...Da li je u pitanju srednji, novi ili 21. vek, u principu i nije bitno, pošto životni vek jedinke pravi jasno ograničenje u opcijama lično doživljenih mesta i događaja. A oni, bojim se, ne mogu da se mere ni sa običnim grmom rena, koji raste ispred vrata moje letnje kuhinje: taj ren je terao suze na oči generacijama žena...mojoj babi, majci, a sada i mojoj ženi (istini za volju njoj najmanje, pošto je ona posle par gorkih jecaja poslala mene u.... pa recimo, na pijacu da kupim "kupovni" ren...). Gledam ja njega, gleda on mene... ne treba biti genije i pogoditi ko će koga nadživeti... jasno, pod uslovom da se ne ubedačim, i stamanim ga sa ašovom...... a pošto je život daleko kraći nego da ga čovek živi na renalnom nivou, zato ga treba začiniti... štrudlama...ehhh... :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 years later...

dobro jutro!

 

bili Eci i ja u Baču juče u poseti ZenModu u njegovoj Radionici Sa Dušom. Ja sam bio malo stondiran (jel se tako kaže netrećesrbijanskim?-mora da pogledam plakat) ali ipak na taj način više pažljivi slušač priče Zena i Ecija nego blebetač sa mesečnom pretplatom na laprdanje.

Tako kad sam isključio sebi mikrofon a uključio slušni aparat, jako mi je bilo lepo slušajući ovu dvojicu od kojih jednog znam ceo život a ovog drugog ko da znam ceo život ali mi nisu dosadni ni jedan ni drugi :)

 

Elem, tehnička inovacija koju sam slikao u veceu na Avia pumpi na ulazu u Bač me je oduševila i uverila da se ovde podzemne vode i stajanje zvezda tako potrefljuju za audio tehniku ko iznad/ispod Leskovca za roštilj:

 

molim obratiti pažnju na tanku feder-žicu koja ide od izvoda za vodu u zidu do klozet-daske na čijem kraju je kukica koja istu drži podalje od nepažljivog korisnika pri malonuždenju:

 

post-36-0-06639500-1402206719_thumb.jpg

 

JBŠ mi sve ako oni nemaju antiskating i na veceu!

 

Nisam smeo da virim u kuhinju, bojim se da posuđe peru okretajući ga na Garrard gramofonu!!!

 

Hvala Zenu još jednom na lepom ali prekratkom popodnevu u Srcu Drevne Bačke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:oke:

 

Slično rešenje smo primenili u Studentskom gradu onomad dok smo išli u školu. U sobi sam imao montiranu šolju tako da poklopac nikako nije hteo da stoji pravo.

Samo smo mi savili komad žice i podbacli ga pod poklopac kotlića a drugi savijeni kraj je držao poklopac u uspravnom položaju da imamo dve slobodne ruke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JBŠ mi sve ako oni nemaju antiskating i na veceu!
:buehehe::ok:

 

Nego, čudno mi da Zen ne zna da prema Feng Šui-u svaka voda u kući treba biti poklopljena. :acute:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:buehehe::ok:

 

Nego, čudno mi da Zen ne zna da prema Feng Šui-u svaka voda u kući treba biti poklopljena. :acute:  

 

 

Biće da si omašio da je to na tankstelle Avia...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

dobro jutro Gospodo,

 

bio sa @Ecijem u Baču kod @Zena, poseta bila radna i svečana, čak i malo avanturistička.

 

U radnom delu pokupili Ferikine Tannoye koji sada imaju basa i bez kutije kad leže na magnetu u medijapanskoj šolji na stolu, tako da teorecki VAF im raste enormno, pošto box- i baffle-less izazov se smeši sa sve zlatnim zubima. Skroman preduslov, ovako na uvce bi bio da nabavim po razumnoj ceni jedno 15-20 komada 3808 jedinica, odnosno 5-10 komada po kanalu za tiho, neobavezno slušanje.

 

Drugi deo radne posete a pre svečanog ručka iz samog svetilišta balkansko-meksičke fusion kuhinje, je bio preuzimanje servisiranog ASR Emitter pojačala, kome je simptom bio veoma blago zujanje, kome je dijagnoza sasušeni elektroliti a terapija zamena istih, koja će se odraditi u ZR sa adekvatnim zamenskim delovima.

 

Još jedan simptom je bio izbacivanje osigurača na banderi pri paljenju pojačala, koji je rešen sa soft startom koji tako divno radi da kad upalim pojačalo ne primeti ni Elektrovojvodina, tolko je osoftio. Mislim start.

 

Hvala za gostoprimstvo kao i za povuci-potegni u sklopu moje Kristofor Kolumbo avanture, koji kao što se zna, krenuo da nađe alternativni put za Indiju pa upao u Ameriku, dok sam ja skromnije doduše, krenuo da otkrijem alternativni put za  BAČ a upao u BAČKI JARAK (iliti Bácsárok po Derety-u).

 

No, stigli kutyama svojima, hvala Saletu na fenomenalnom danu, dobrom zezanju, predanom radu, opet je gadno digao letvicu nivoa gostprimstva, ko Sergej Bubka je, samo lepši.

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...