Jump to content

Mali shunt


Sipi

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 241
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Мој будући пројект користи PGA2310. Да бих прорачунао мали шант, потребна ми је струја коју коло троши. У подацима пише да је мирна струја по 10mА за + и - 15V, а 1,5mА за 5V. Пошто до сада нисам много радио са интегрисаним колима, операционим појачавачима и сличним скаламеријама, моје једноставно питање гласи: Да ли је по 20mА и 3mА мало, добро или много? Колико треба? :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Или ја не разумем цоловну латиницу или је datasheet више као datashit.Читао за PGA2310 - нема. Читао за OPA2134 - нема. Добро, оба су Burr Brown/Texas Instruments, да пређемо на Analog Devices. За AD797 опет нема. Само подаци за мирну струју. Даље ме је мрзело да гледам.Сада ми остаје само да урадим напајање уређаја са регулаторима 78/79хх, да измерим струју, па да онда правим шант регулатор.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobrivoje jel' imas neki jak razlog sto si se odlucio za PGA2310 - na primer, odusevljava te 6 MHz multiplekser na putu signala ili tako nesto ? ;)Nemoj da se patis, racunaj potrosnju chipa duplo od toga sto pise u datasheet-u i ne sekiraj. BD140 ce da pojede sav "visak" struje koju chip ne iskoristi, a ti samo gledaj da turis neki od onih malih 'ladnjaka na njega (na BD140).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobrivoje jel' imas neki jak razlog sto si se odlucio za PGA2310 - na primer, odusevljava te 6 MHz multiplekser na putu signala ili tako nesto ? ;)

Радим микропроцесорску контролу претпојачавача. Постоји више варијанти, једна је атенуација са релеима, ту ми је све јасно. Проблем је шкљоцање релеа код промене гласноће. Неко би можда више волео да се ништа не чује, дакле или PGA2310 или Алпс са мотором.Прочитао сам у некој другој теми да на овом форуму има чланова који чују до 200kHz, али 6MHz је ипак превише. :sarcastic_hand: (Врло добронамерна шала)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Радим микропроцесорску контролу претпојачавача. Постоји више варијанти, једна је атенуација са релеима, ту ми је све јасно. Проблем је шкљоцање релеа код промене гласноће. Неко би можда више волео да се ништа не чује, дакле или PGA2310 или Алпс са мотором.

Radi se radi! :bravo: Ja ću, kako smo pričali, kao gotovan čekati gotov recepis. Čitam onu temu što si dao link i zaključujem da ako ne znam napraviti - morat ću naučiti platiti! :D

Прочитао сам у некој другој теми да на овом форуму има чланова који чују до 200kHz, али 6MHz је ипак превише. :sarcastic_hand: (Врло добронамерна шала)

Mislim da ipak više šišmiša ima među tradicionalnim hifistima - oni ćuju bolje od H. V. Karajana! :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kakvi previse - skoro 15 godina sam se bavio KT opremom, znaci 'vatam sve do 30MHz... :buehehe:

Мало је то ортак.Пре 15 година вато до 10GHz,али како иду године спао сам на неких 180MHzДакле стварно знају знање доктори кад кажу да се годинама слух губи у високим регистрима :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мало је то ортак.Пре 15 година вато до 10GHz,али како иду године спао сам на неких 180MHzДакле стварно знају знање доктори кад кажу да се годинама слух губи у високим регистрима :rofl:

To tvoje slabo dobacuje - KT iz cuga povezuje bilo koje dve tacke na planeti... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To tvoje slabo dobacuje - KT iz cuga povezuje bilo koje dve tacke na planeti... ;)

Пази стварно,ал на кварно.Користи јоносферу да рефлектује талас.Ово моје директно међу рогове,не гледа кукавички иза ђошка. :tongue10:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doco pa to je bar jednostavno :)Znas koliko ti je optercenje na izlazu, znas koliki ti je maksimalni sving na izlazu u tvojoj primeni -> omov zakon + mirna struja + 10 - 20 % rezerve, sto rece Sipi .Pored svih nedostataka koje imaju el. potenciometri, ja sam i dalje za njihovu primenu, jer mislim da imaju i dosta prednosti u odnosu na druga resenja.Koristio sam ih za balanced mode , 2 u paraleli, kod predpojacavaca i 3 kom u paraleli za DCX2496 .Ima jedno resenje , elektronsko,kada se koriste DAC-ovi koji imaju u sebi R2R network , na pin za ref napon(e) se dovodi signal a skida se sa pina za V-out. Postavljanjem digitalne vrednosti za DAC se vrsi atenuacija signala. Nema OP ampa na izlazu i sve radi ko grom . Mana je da su DAC-ovi koji imaju R2R network prilicno skupi .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doco pa to je bar jednostavno :)

Znas koliko ti je optercenje na izlazu, znas koliki ti je maksimalni sving na izlazu u tvojoj primeni -> omov zakon + mirna struja + 10 - 20 % rezerve, sto rece Sipi .

Не знам колико ми је оптерећење на излазу и не знам колики ми је максимални свинг на излазу у мојој примени. Омов закон и процентни рачун знам.

Ово ме подсети на начин како Босанац одеђује пол рибица у акваријуму. Да им храну, па ако је појеО, онда је мушко, а ако је појеЛА, онда је оно друго.

Шалу на страну, ради се о озбиљном пројекту, добром, јефтином и што је најважније, бесплатном. Остали наплаћују софтвер или плочице. Све је овде.

Ја сам само хтео да га мало унапредим и употребим Сипијев шант. Опште је познато да сви Сипијеви пројекти са 3mm црвеном LED раде ненадјебиво.:respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doco samo napred, ako budes imao bilo kakvih problema voljan sam da ti pomognem. Samo mislim da ako imas godina ko ja, ovo ce biti malo problematicno . Na takvom display-u ne vidim sta pise ako sam udaljen od uredjaja vise od 1 m. Jedino da nadjes display sa duplo vecim brojkama, a to nije lako za naci . Sant od 20-25mA ti zavrsava poso u bilo kojoj varijanti a da BD ne mora da pije mnogo struje .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto ti nacrtas ocigledno jeste za *****, i to za neki koji voli miris izgorelih komponenata... :buehehe:

samo ti karaj ...... evidentno da ti ni naocare ne pomazu , pa moras da biras drececi led , da vidis da li je uredjaj ukljucen:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Procitaj ponovo, pazljivo i u celosti post #29 (drugi pasus).

Ма чит'о ја, него је поента моје приче да не могу да применим Омов закон на непознату вредност, па још да додам 15% од тога што не знам колико је. Озбиљно почиње тек од онога: "Шалу на страну..."
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...