Jump to content

Lepota dizajna


Fukushima

Preporučeni Komentari

Ovo je "impressive":http://elitechoice.org/2010/06/06/pivetta-opera-one-ink-a-deal-with-the-most-expensive-power-amp/http://www.extravaganzi.com/pivetta-opera-one-the-worlds-ultimate-and-most-expensive-amplifier/Ovo je lepo:http://elitechoice.org/2009/03/24/a-cool-and-chic-way-to-cook-while-camping/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zamišljam kako bi ovo izgledalo u sobi ... umesto kamina ... sto kila po mono-bloku i ogrooomna cevka 833A na izlazu, a odgovarajući preamp od skromnih 50 kila i 845-icama što su k'o pivske flaše. Ne znam da li bih mogao da mirno slušam muziku ili bih samo zurio u mašineriju. Valjda bih se navik'o!

post-93-038838700 1287060969_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja lepse skoro ne videh...

Postavljena slika

Postavljena slika

Kao što Brane reče, ukus je nediskutabilna kategorija. Hajdemo diskutirati o ukusima... :D

Po mom ukusu bio bi "lep u p.m"** bez gornja dva drivera! Ali bi se onda moglo desiti da šišmiši ostanu uskraćeni za glazbeni doživljaj... :buehehe:

**komparacija pridjeva: lep - mnogo lep - lep u p.... mat....." :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam komentar na dizajn, samo na fotke.Postoje tri mogućnosti, što se tiče slika u galeriji. Prva je da su photo-session platili pakleno mnogo, što pretpostavljam da ovakav proizvod i zaslužuje.Druga opcija je da su slike dobijene foto aparatom doradili, i to opako efektima u nekom image editing programu klase photoshopa...Treće je što mi je zapravo prvo palo na pamet kada sam video neke od slika, a to je da je reč o 3D modelima posle vrhunskog renderinga. Na nekim slikama taj utisak nestaje, ali se vraća sa nekim drugim slikama... Posebno zbog nekih detalja, kao što je na primer struktura furnira koja je identična na dve male srednjetonske kutije, tonaliteti senki na hornama visokotonaca i pojedine slike koje prikazuju mesingane delove. Dilema nije ni bitna, meni se lično neki detalji uopšte ne uklapaju u ono što zovem "lepo"... Zanimljivo, da, ali kao što SirOliver reče, i mene je prvo asociralo na uticaj "Steampunk"-a...PS. ispratite samo konture i refleksije senki, biće vam jasno o čemu govorim, a u poslednje vreme upravo me to najviše iritira. Podloga se ili previše uživi u igru pa se ponaša kao ogledalo, ili se izglupira i "pojede" i onu senku i refleksiju koja bi trebala da bude vidljiva...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam komentar na dizajn, samo na fotke.Postoje tri mogućnosti, što se tiče slika u galeriji. Prva je da su photo-session platili pakleno mnogo, što pretpostavljam da ovakav proizvod i zaslužuje.Druga opcija je da su slike dobijene foto aparatom doradili, i to opako efektima u nekom image editing programu klase photoshopa...Treće je što mi je zapravo prvo palo na pamet kada sam video neke od slika, a to je da je reč o 3D modelima posle vrhunskog renderinga. Na nekim slikama taj utisak nestaje, ali se vraća sa nekim drugim slikama... Posebno zbog nekih detalja, kao što je na primer struktura furnira koja je identična na dve male srednjetonske kutije, tonaliteti senki na hornama visokotonaca i pojedine slike koje prikazuju mesingane delove. Dilema nije ni bitna, meni se lično neki detalji uopšte ne uklapaju u ono što zovem "lepo"... Zanimljivo, da, ali kao što SirOliver reče, i mene je prvo asociralo na uticaj "Steampunk"-a...PS. ispratite samo konture i refleksije senki, biće vam jasno o čemu govorim, a u poslednje vreme upravo me to najviše iritira. Podloga se ili previše uživi u igru pa se ponaša kao ogledalo, ili se izglupira i "pojede" i onu senku i refleksiju koja bi trebala da bude vidljiva...

Opasno te je progutao SW, evo linka na " 6moons-u "http://www.6moons.co...2/olympian.html
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam komentar na dizajn, samo na fotke.Postoje tri mogućnosti, što se tiče slika u galeriji. Prva je da su photo-session platili pakleno mnogo, što pretpostavljam da ovakav proizvod i zaslužuje.Druga opcija je da su slike dobijene foto aparatom doradili, i to opako efektima u nekom image editing programu klase photoshopa...Treće je što mi je zapravo prvo palo na pamet kada sam video neke od slika, a to je da je reč o 3D modelima posle vrhunskog renderinga. Na nekim slikama taj utisak nestaje, ali se vraća sa nekim drugim slikama... Posebno zbog nekih detalja, kao što je na primer struktura furnira koja je identična na dve male srednjetonske kutije, tonaliteti senki na hornama visokotonaca i pojedine slike koje prikazuju mesingane delove. Dilema nije ni bitna, meni se lično neki detalji uopšte ne uklapaju u ono što zovem "lepo"... Zanimljivo, da, ali kao što SirOliver reče, i mene je prvo asociralo na uticaj "Steampunk"-a...PS. ispratite samo konture i refleksije senki, biće vam jasno o čemu govorim, a u poslednje vreme upravo me to najviše iritira. Podloga se ili previše uživi u igru pa se ponaša kao ogledalo, ili se izglupira i "pojede" i onu senku i refleksiju koja bi trebala da bude vidljiva...

Iskreno, vise ne postoji fotografija koja nije doradjena u Photoshopu, bar ne u advertising domenu. Sto se tice 3D pristupa - sasvim moguce. Tesko je odrediti. Isto tako sasvim je moguca kombinacija sva tri elementa; snimljeno, retusirano i renderovani pojedini elementi. Nazalost tesko je sa potpunom sigurnoscu reci. Ako ovo moze da sluzi kao neka vodilja - U americkom advertisingu, auto fotografija je donosila mnogo para onima koji su se za to specijalizovali. Takodje razvila se i posebna grupa retusera koji su se specijalizovali samo u tom domenu. Sve to je u 2000 - tim potpuno nestalo kao da ga je " Brana gumicom izbrisao" Prakticno sav posao je prebacen na 3D. To i nije iznenadjenje ako se uzme u obzir da je dan snimanja pocinjao od $ 150 K a vrlo cesto se kretao oko $ 200 - 300 K Kada se na to doda vrhunsko i mukotrpno retusiranje svakog inca slike, tada se lako dodje do $ 500 K po poslu. Normalno ovako visoke cene nisu zarada fotografa nego troskovi koje je trebalo pokriti za celu angazovanu ekipu, prostor, rasvetu... Na to se dodaje marza agencije, tako da je finalni klijent bio veoma odusevljen mogucnoscu da to sve uradi na 3D. Normalno ni to nije jeftino da se odradi kako treba, ali je daleko manje nego tradicionalna alternativa.Sa druge strane gledano, da li je sve to vazno? Ukoliko dobro izgleda i privlaci paznju posmatraca, zaista vise nije vazno koji tools se koriste. I za rendering je potreban talenat, poznavanje odnosa svetla i senke, materijal... Ukoliko se izuzme povredjeni ego i novcanik fotografa, krajnji rezultat se stampa na papiru (jos uvek) i izaziva uhh i ohh ciljne grupe. U toku 90 tih sam bio svedok kada su mnogi fotografi odbili da se suoce sa stvarnoscu i iskoriste momenat da se prilagode digitalnoj transformaciji. Mnogi su na digitalnu fotografiju gledali sa visine i proglasavali je kao low end. U drugoj polovini 2000 -tih prakticno je postalo nemoguce dobiti posao ukoliko nije obavljen digitalno. Vise niko nije zeleo da plati film, polaroid, razvijanje i skeniranje. Srecom po nas fotografe, mnogi jos nisu spojili 2 + 2. Skoro svi proizvodi su razvijeni putem 3D programa i razlika izmedju finalnog file za potrebe proizvodnje i reklamne fotografije je samo u renderingu istog. Zato ne dajte decu u fotografe. :-(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga sistem od mog drugara, koji je vrlo impresivan. Normalno moja dokumentarna fotografija ne daje pravi sud o lepoti sistema, ali ovi veliki cevasi na dva sprata sa radio cevima su u prirodi vrlo impresivni. Rec je o cetvorostepenom aktivnom sistemu. Zvucnici su custom made, koliko se secam Bethoven, Linkwitzovog dizajna, open baffle, a basovi su kompresioni sacinjeni od 8 basova po kanalu. Basovi su vozeni Krelom, a sve ostalo Cary Audio cevasima.

post-118-024334000 1287126166_thumb.jpg

post-118-086718300 1287126168_thumb.jpg

post-118-009672600 1287126172_thumb.jpg

post-118-065449800 1287126175_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po mom ukusu bio bi "lep u p.m"** bez gornja dva drivera! Ali bi se onda moglo desiti da šišmiši ostanu uskraćeni za glazbeni doživljaj...   :buehehe:

+1Ali cifra  :blink:! 190.000 britanskih šuški za par! Mnogo kume... Mislim, ima to svoje mušterije, ali... ...mnogo kume...Za te novce se kupi i napuni stan, sredi ceo sistem koji svira kao taj vox olympian i pretekne za polovnu Imprezu STI iz 2007 i letovanje da se istera ćeif.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga sistem od mog drugara, koji je vrlo impresivan. Normalno moja dokumentarna fotografija ne daje pravi sud o lepoti sistema, ali ovi veliki cevasi na dva sprata sa radio cevima su u prirodi vrlo impresivni. Rec je o cetvorostepenom aktivnom sistemu. Zvucnici su custom made, koliko se secam Bethoven,  Linkwitzovog dizajna, open baffle, a basovi su kompresioni sacinjeni od 8 basova po kanalu. Basovi su vozeni Krelom, a sve ostalo Cary Audio cevasima.

Id' u peršun, uplaši me...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je mozda najbolji dokaz da je High End audio skrenuo u dekadenciju. Po meni, upravo to je i razlog potpunog odumiranja istog. Ni jedan uredjaj ne treba da kosta desetine, a jos manje storine hiljada dolara, a to je bio trend poslednjih 15 tak godina. Mozda mogu da se slozim za zvucnike, i to samo mozda, koji kostaju par desetina hiljada, ali za elektroniku, cak i da su napravljeni od zlata tesko bi se opravdala cena koju traze za mnoge uredjaje. Nazalost postala je ustaljena praksa, da se stavi nebulozno visoka cena, koja automatski, neopravdano, izaziva kod kupaca utisak da cena proporcionalno garantuje kvalitet. Jedna jedina dobra stvar koju je ova kriza donela u par zadnjih godina, je to da je mnogo manje ljudi voljnih da plate nebulozne cifre za nebulozne proizvode, te su proizvodjaci prinudjeni da pocnu da razmisljaju kako da naprave uredjaje koji se prodaju za normalne cifre. Ne mogu da kazem da mi se svidja ovaj bojler od pojacala, cak ni za 650 dolara, a kamoli za nebuloznih $650,000. Narocito na dnu namotan kabal sa prikljuckom za lokomotivu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nazalost, izumire i srednja klasa (mislim na kupce), tako da ostaju oni sa jeftinim ulaznicama koji, zna se sta ce (i sta mogu) da kupe, a sa druge strane oni kojima kupovina audio opreme predstavlja pitanje prestiza a ne audiofilije, tako da se ne zale pare da bi bio drugaciji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...