Jump to content
Borko_KA

Lepota dizajna

Recommended Posts

Jesu, vidi se na ultra prvoj slici probe, ali je drvo vrhunskog japanskog kvaliteta, tanko i suvonjavo, na letvici sa gajbice bi bolje stajalo. Mislim da dva drze, bar tri lako slajfuju :tease:

To ostaje za prolecnu iteraciju izrade jedno tri -cetiri plinta od ozbiljnih letava. I da se uradi fina donja ploca, a ne ...

Kratko vreme limitiralo aktivnosti, najvaznije je da je gazdarica prezadovoljna i izgledom i zvukom.  :)

Ajd sada ukljuci pamet :D 

Izguralo bi cackalicu kroz naspramnu gredu, ili bi otvorilo rupetinu vecu od plocice..:smesna:

Otprilike se cackalicom lako i busi rupa. Ovakvo drvo ne postoji u Srbiji.. :) 

Ipak je to radjeno u hiend sloseraju...

Lako cu ja to da resim, nego me sekira Sindo sto im tesko da odrade plocicu za 4 srafa...to je valjda pravi hiend

Sta si sad napisao kafeni? :D 

Najvise volem kada se veeliki saveti dele bez dizanja tonusa sive mase, skoro iz dosade :)

Da bi cackalica radila u velikoj ideji, pozeljno je da je okolno drvce bar iste cvrstoce ...

Ali recimo nikako da padne ideja da bi mogla biti radjena inkrustracija veceg parceta panja, za razliku od vec odlucenog novog plinta,...ali to je vec hiend razmisljanje...nije valjda za domaci svajseraj...za taj dubiozni svajseraj su igrice snalazenja tipa vido zicu pored puta ili briga o mrvama srebra u kalaju... vrh teme :) 

Od NIXIEta sam ocekivao da kaze da ceo gramofon gurnem u abs kutiju:grino:

25 minutes ago, vladd said:

Da bi cackalica radila u velikoj ideji, pozeljno je da je okolno drvce bar iste cvrstoce ...

Postoje takozvani faraonski poslovi (čisto građevinski termin), kojima se to rešava. U ovom slučaju bi morali da se ulepe čepovi od tvrđeg drveta pa u njih da se uvrću šrafovi. 

A može i prostije, namaže se šraf tanko lepkom (na vrhu samo) i malo se čačkalicom ubaci lepka i u rupu pa se uvrne. Do sutra sve ko bolbona, ko zna kad će opet morati da se odvrne, možda nikad. :killer:

3 hours ago, vladd said:

.... Mislim da dva drze, bar tri lako slajfuju :tease:

Šlajfovanje u drvetu resavas sa malo pilotine od smirglanja ... zamutis pilotinu I drvofiks napunis rupu I lagano zasarafis ... ides sa sarafom do kraja ali ne natezes ... kad se osusi saraf normalno izlazi I srafi se da valja 👍

Leti ceo ram napolje, koliko do Sv Jovana, eventualno ako se produzi dok nabavim dobar oraj... :) 

P.s.

Lakse je da se nakaci zabica za lim, ili plasticni cep, sraf i ne mora da dodiruje drvo..cisto za ubuduce :) 

On 12/28/2018 at 2:14 PM, vladd said:

Sta si sad napisao kafeni? :D 

Najvise volem kada se veeliki saveti dele bez dizanja tonusa sive mase, skoro iz dosade :)

Ali recimo nikako da padne ideja da bi mogla biti radjena inkrustracija veceg parceta panja, za razliku od vec odlucenog novog plinta,...ali to je vec hiend razmisljanje...nije valjda za domaci svajseraj...za taj dubiozni svajseraj su igrice snalazenja tipa vido zicu pored puta ili briga o mrvama srebra u kalaju... vrh teme :) 

Od NIXIEta sam ocekivao da kaze da ceo gramofon gurnem u abs kutiju:grino:

Kad vidim "čudnovatu" riječ prvo pogladam koja su slova pokraj upitnog slova ?  dakle  intelektueana vs seljačka varijacija ? . Pod seljačku podrazumijevam paušalno , brzinsko tj nepromišljeno dovoljno riješenje . Al ok  kakvi mo takvi smo . Nadam se da će ovo riješiti problam :D