Jump to content

Lepota dizajna


Fukushima

Preporučeni Komentari

E, to je to - neupadljivo, geometrijski skladno, funkcionalno i lako ga je napraviti - otprilike takav ce da nam bude standardni dizajn kad stignu ovi profili sto nam Guja nabavlja :ok:

Ma nemojte?! Pa to znaci da je vama lepo (satro neupadljivo, geometrijski skla..bla bla)! :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam neka musterija za turbo-folk extravaganciju - meni su sklad, mir i funkcionalnost dovoljni kad su kutije u pitanju... ;)

meni licno ono u kutiji :blum3: diskretno lepo je nazalost jako skupo i retko, a izbor za nas samrtnike (materijalno) svodi se na diskretno ruzno ili ruzno do suza :blackeye:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni licno ono u kutiji :blum3: diskretno lepo je nazalost jako skupo i retko, a izbor za nas samrtnike (materijalno) svodi se na diskretno ruzno ili ruzno do suza :blackeye:

Ma jok, samo stvar truda i preferencija, ako ti je stalo i ako si spreman malo vise da se majes sa materijalom radi izgleda, mozes cuda da napravis, a ako ti turpija, smirgla, bonsek i burgija nisu omiljene alatke, onda ili namakni neku kintu da platis ili sasvim legitimno kukaj da te sudbina nepravedno diskavlifikovala... :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam nekada davno( sredinom 80`) ovaj uredjaj,po mom misljenju Bob Carver ili neko iz Phase Linear ekipe jeste tada dobro osmislio `pakovanje`(kutiju Ampa),zaista je funkcionisao opticki dobro,ali mu je i `logika` mehanickog rasporeda elemenata Ampa bila ispravna, samo ti prelepi osvetljeni analogni instrumenti napred.... Prodao sam ga pre mozda 15god i jos uvek `sljaka`u jednom kaficu :ok: Cenim da jos uvek moze biti lep primer dobrog Amp Outfit-a iako dolazi iz sredine 70`(Blast from the Past) :D

post-556-087533200 1287356313_thumb.jpg

post-556-096457300 1287356333_thumb.jpg

post-556-018455200 1287356389_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-9-071494500 1287357379_thumb.jpg post-9-074199600 1287357411_thumb.jpg

Dj Nik,nista licno brate ali imam `blesavu` asocijaciju dok gledam slike ovih zvucnika:Kao nadgrobni spomenik od belog mermera sa zvucnikom u sredini, namenjenog za nekog `zadrtog` audiofila ,koji crnjak! :buehehe: Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dj Nik,nista licno brate ali imam blesavu asocijaciju dok gledam slike ovih zvunika:Kao nadgrobni spomenik od belog mermera sa zvucnikom u sredini, namenjenog za nekog `zadrtog` audiofila ,koji crnjak! :buehehe: Poz

No frks, uopšte. BTW, naša nacija je i inače poznata po tome što na groblje potroši više novca no što je pokojnik pojeo i popio za života. I kuću sa liftom kao spomenik videh. :drinks:(Extra molba: ne počinjite off, kumim ve sve odreda)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lako je postići sklad i mir u izgledu uredjaja kada on sam po sebi ne zahteva puno detalja, kao što su otvori, dugmad, indikatori, displeji itd.

Ovaj DAC je tipičan primer, naravno igranka na moj način.

Stranice i montažna ploča Aluminijum 2mm peskirani i eloksirani bezbojno, prednja 10 ( po želji drugara ) brušena i eloxirana bezbojno, unutra smešten DAC ( 120e - PRC ).

Nema ni LED na prednjoj ploči.

Vizuelni utisak kućišta je jako dobar, jer je mat zbog peskirane površine, nema refleksije i deluje kao finim plišom presvučena.

Negativna strana je što kao čičak traka voli da kači fina vlakna, kao selotejp.

Naravno par fotosa, za primer.

.

post-11-074031300 1287378446_thumb.jpg

post-11-061087600 1287378656_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Ha, šetkajući mrežom naletim na ovakav dizajn. " Hoverkraft " mono blok, liveno iz jednog komada Al kućište-hladnjak. :ok:

Ko ima ujaka livca voljnog da se igra sa sestrićem, može da modelira kućište sa sve rebrima za hladjenje, odlije itd. šta već izmašta.

.

post-11-084163700 1287385205_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jok, samo stvar truda i preferencija, ako ti je stalo i ako si spreman malo vise da se majes sa materijalom radi izgleda, mozes cuda da napravis, a ako ti turpija, smirgla, bonsek i burgija nisu omiljene alatke, onda ili namakni neku kintu da platis ili sasvim legitimno kukaj da te sudbina nepravedno diskavlifikovala... :D

stani malo Ujko.. nemam ja bas puno problema sa sudbinom, samo sa sobom. :Viannen_loungelizard: Rado bih se ja latio svih tih alatki koje si pomenuo, da su samo one dovoljne za sve ono sto mi padne na pamet. I da imam novca koliko je dovoljno, ne bih bas otrcao da ih dam za gotov proizvod, vec bih pre kupio alatke da sam nesto sklepuckam. Ono zbog cega jadikujem, a sto je stvar ne samo u ovom sportu, je to da estetika ide u korak sa izopacenjima koje su posledica nacina zivota savremenog coveka, drustva uopste. Cast izuzecima. :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svasta se dizajnira u okviru Audio High End-a, Engleska firma za proizvodnju Elektronskih Cevi Blackburn predstavila je predseriju cevi E813cc od samo 200kom za ceo Svet`Planarna` duotrioda, noval,(planarne indirektno grejane katode kao kod CRT ekrana)Poz Svima :happy64:

post-556-012382300 1287405401_thumb.jpg

post-556-061368300 1287405420_thumb.jpg

post-556-000862900 1287405445_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...