Jump to content

Lepota dizajna


Fukushima

Preporučeni Komentari

U vezi potrebe za pojačavanjem ili stišavanjem muzike:Ako fali dinamike poželim pojačati, a ako zvuk vrišti - "grize" za uši moram smanjiti.Ono što mi zvuči dobro rado pojačam.Brane kaže da ocjenjuje prema izostanku potrebe za pojačavanjem - to govori da je dinamika izvanredna, ali krije i zamku krivog razumijevanja - ako je zvuk oštar bit ćemo skloni smanjiti glasnoću i misliti kako nam je sustav rezolutan jer se sve (predobro) čuje.Naravno, to su moja mišljenja na temu i svatko ima pravo reći da ima drugačiji doživljaj. Ja, stvarno nemam sluh simfonijskog dirigenta, pa da sa autoritetom tvrdim je li nešto apsolutno vjerno stvarnom predlošku...(kao da i taj predložak nije montirao i filtrirao netko drugi u drugim okolnostima sa drugačijim sluhom, prostorom, opremom... - da ne otvorimo još jednu nedojebanu :sarcastic_hand: audiofilsku temu.)Ipak postoji konsenzus ovdje i to mi je drago - svi poštuju SS A-klasu ili DOBRO odrađene cijevi. Nisam nikada poslušao set up sa OTL-om (a ima ga frend na polici - zaboravih ime - talijanski OTL sa 20W), ali sve što mi je privuklo pažnju kao (subjektivno) dobar zvuk je bilo SS A-klasa ili lampe A-klasa. Lampe ne samo SET, nego i npr. Mcintosh MC275 kojeg sam poslušao par dana nakon AN Ongaku i iako sam mislio da je set up sa onim Ongaku vrh, moram reći i da je Mac u drugom sustavu briljirao!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Banat, slazem se da OTL moze da bude potpuno resenje ali i mane koje si naveo su u "normalnim" uslovima zivljenja nepremostiva prepreka - moj je imao 16 kom. 6AS7, bio je veliki kao manja TA pec i skoro isto toliko je grejao.Ovaj "efekat rece sobe" zaista postoji al' cenim da nema puno veze sa ampom - desavalo mi se da pustim neki solo vokal i moja zena izadje iz druge prostorije i kaze: "ucinilo mi se da pricas s nekim" ili da drugar dodje i sa stepenista kaze:"kad si kupio klavir, ko to vezba...". A opet, jedan od nasih drugara sa foruma koji ima sirokopojasne zvucnike, muku muci sto mu se visoki gube tri metra desno od sweet spot-a... Dakle, sklon sam da verujem da kombinacija prostor/zvucnici ima mnogo vecu ulogu od amp-a.

Za skromnije zahteve dovoljno je imati OTL Circlotron A/A2 class Tube Amp sa samo 4x6as7g(6n13s)u `izlazu`po kanalu,to daje nekih 25W/16ohma po kanalu ,sve zajedno sa dovoljno osetljivim Zvucnicima moze da Svira Zaista Impresivno.Takav Amp se i ne bi grejao ko `vuruna`,bio bi sasvim prihvatljiv za 24/7 zahtev,jos ako se uradi Mehanicki dizajn Ampa kako treba.... :headphone: Efekat `trece sobe` jeste ipak manje znacajan ali nije za zanemarivanje jer govori o prirodi reprodukcije zvuka pre svega iz samih Ampova,Dobar Amp cini da `Zvuk Putuje`,Los Amp cini da Zvuk `Stoji`,(sve testirano sa istim Zvucnicima).Gde ces bolje nagrade za uradjen Amp(ili ceo Sistem)nego kad te drugar jos sa stepenista pita:`Kad si kupio Klavir,ko to vezba?...To je ipak siguran znak da je sve dobro `odradjeno` i da Zvuk `Putuje`.Mozda je ova moja definicija i ocena tog efekta izgleda proizvoljno ali nemam drugaciji odgovor.Poz Sipi :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U vezi potrebe za pojačavanjem ili stišavanjem muzike:Ipak postoji konsenzus ovdje i to mi je drago - svi poštuju SS A-klasu ili DOBRO odrađene cijevi. Nisam nikada poslušao set up sa OTL-om (a ima ga frend na polici - zaboravih ime - talijanski OTL sa 20W), ali sve što mi je privuklo pažnju kao (subjektivno) dobar zvuk je bilo SS A-klasa ili lampe A-klasa. Lampe ne samo SET, nego i npr. Mcintosh MC275 kojeg sam poslušao par dana nakon AN Ongaku i iako sam mislio da je set up sa onim Ongaku vrh, moram reći i da je Mac u drugom sustavu briljirao!

Italijanski OTL 20W,da nije ovaj:Graff GM20(Circlotron),Ako imas sanse preporucujem ti da ga poslusas.Poz Zerowaf :happy64:

post-556-023184600 1287331158_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potražite "AirTight amplifier" na guglu. Mrzi me da biram koja je slika lepša od koje. Evo slike čike koji je zaslužan za ova pojačala. Na crtežu ispred sebe ima viziju pojačala čije je kodno ime "Godzilla", ostala pojačala su uglavnom dobila kodirana imena. A da su lepa, lepa su, svako odreda... Lanpe, da i ne naglašavam...

Postavljena slika

Neke lepe slike su tu

http://www.quinceton.com/airtight/preamp.htm

pravio čika i zvučnice i pretpojačala i zvučne kutije... i sve mi lepo...

post-13-025265800 1287336307_thumb.jpg

post-13-070828900 1287336356_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

patkometrija :sarcastic_hand:ljudi zapisujem sve odavde i bacam tamo :to_become_senile:

Mika, bila bi patkometrija da smo tvrdili da se to događa jer se elektroni gužvaju u jeftinim kablovima dok putuju do zvučnika... Ovako je to samo hifistički subjektivan doživljaj i trapav pokušaj opisa senzacije koju proizvodi zvuk. :buehehe: :buehehe:

Italijanski OTL 20W,da nije ovaj:Graff GM20(Circlotron),Ako imas sanse preporucujem ti da ga poslusas.Poz Zerowaf :happy64:

E, bogami baš taj! Kad bude prilika zamolit ću ga da spoji na nešto. Hvala Bogu, ima u kući skalamerija kakve inaće plačaš da ih vidiš u nekom hotelu.Mene doduše ne dira previše šta se kako zove, a kako nisam kupac - ne dira me ni cijena! :buehehe: Pozdrav i tebi,Banat! :cheers:

Potražite "AirTight amplifier" na guglu.

E, tu se slažemo! Air tight ima i po mom skromnom sudu odličan dizajn! :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pored Airtight uredjaja koji su jako ukusno Mehanicki dizajnirani evo jos jednog primera vrlo dobrog dizajnerskog ukusa:Luxman MQ360 Tube Amp (2x50W)Sve je na svom mestu,nema `kich`Hi- Tech sljastecih detalja,ima svoj `jedinstven stil` i `pritajen sarm`i bez ikakve oznake jasno je da je to Luxman Poz Svima :happy64:

post-556-064178600 1287338141_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam hteo taj sajt da kačim, očigledno je reč o preprodavcima koji nisu sajt osvežavali od vremena kada je 800x600 bila velika rezolucija :rofl: Meni takve slike izazivaju glavobolju na 1920p rezoluciji :umnik2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam hteo taj sajt da kačim, očigledno je reč o preprodavcima koji nisu sajt osvežavali od vremena kada je 800x600 bila velika rezolucija :rofl: Meni takve slike izazivaju glavobolju na 1920p rezoluciji :umnik2:

Nisam „cilj'o“ na sliku već na svrhu dotičnog uređaja...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam hteo taj sajt da kačim, očigledno je reč o preprodavcima koji nisu sajt osvežavali od vremena kada je 800x600 bila velika rezolucija :rofl: Meni takve slike izazivaju glavobolju na 1920p rezoluciji :umnik2:

Yes vala, ubise one slike kompresijom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj Favorit:Atmasphere M60/ MK3Odlican OTL Circlotron electronski dizajn `unutra` :ok: +Pun pogodak za sjajan ukus Mehanickog dizajna `spolja` :ok: Poz Svima :D Odjavljujem se za sada,klinac me tera od PC-a :P

post-556-009633300 1287339378_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam komentar na dizajn, samo na fotke.

Postoje tri mogućnosti, što se tiče slika u galeriji.

Prva je da su photo-session platili pakleno mnogo, što pretpostavljam da ovakav proizvod i zaslužuje.

Druga opcija je da su slike dobijene foto aparatom doradili, i to opako efektima u nekom image editing programu klase photoshopa...

Treće je što mi je zapravo prvo palo na pamet kada sam video neke od slika, a to je da je reč o 3D modelima posle vrhunskog renderinga. Na nekim slikama taj utisak nestaje, ali se vraća sa nekim drugim slikama...

Svuda ti je tako. Advertajzing prikazuje jedno a dobijes sasvim drugo

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Recimo, meni je ovo, ma koliko to izgledalo, možda, i meni, čudno, veoma lepo... Nekako, svrha nije postala sluga lepote...

E, to je to - neupadljivo, geometrijski skladno, funkcionalno i lako ga je napraviti - otprilike takav ce da nam bude standardni dizajn kad stignu profili sto nam Guja nabavlja :ok:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...