Jump to content

Lepota dizajna


Fukushima

Preporučeni Komentari

40 minutes ago, Superfi said:

........

@ Zen, o ukusima se ne raspravlja, ali ne bih ih stavljao u isti kontext sa raznim Econowave projektima, Eminence OB i tako dalje...

 

 

 

 

pa ja nisam ni komentarisao niciji ukus , nego samo svoj

a kako rekoh posle : cena kostanja bilo cega zavisi od nacina realizacije i naravno nivoa finisha

 

zato ce moji zvucnjaci uvek biti jeftini ......  :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, sir Oliver said:

I ako ume da napravi. (Ne računam ovde one DIYere koji ne umeju da prave pa daju drugima da  im pravi. Koja je razlika izmedju toga i kupovine brand uredjaja? Opet si platio nešto a nisi sam pravio)

razlika je u ceni: još uvek je za 3 do 5 puta jeftinije od konfekcijske sprave

5 hours ago, sir Oliver said:

A može da se posmatra i šire, ne samo zvučnjaci. Šta bilo. Za XX€ ima da se napravi (i još gore kupi gotovo SH) iha haj, da biraš. Ako ne mož da napraviš bolje i jeftinije, pa što ga praviš? Da uživaš u pravenje?! Ma zahebi. Ako možeš da napraviš bolje i jeftinije, onda pravi.

pa ko bilo šta pravi a da ga izađe skuplje nego što može da kupi? OK, kupio si svoje zvučnike, nisi pravio, imao si svoje razloge, sviđaju ti se - super brate, ali nisi uspostavio zakonitost - neko bi na drugačiji način potrošio istu kintu i bio zadovoljan rezultatom barem koliko i ti

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Woland said:

razlika je u ceni: još uvek je za 3 do 5 puta jeftinije od konfekcijske sprave

pa ko bilo šta pravi a da ga izađe skuplje nego što može da kupi? OK, kupio si svoje zvučnike, nisi pravio, imao si svoje razloge, sviđaju ti se - super brate, ali nisi uspostavio zakonitost - neko bi na drugačiji način potrošio istu kintu i bio zadovoljan rezultatom barem koliko i ti

 

To stoji. NPR I odelo nećeš konfekcijsko nego naručiš kod šnajdera.

Ne generalizujem ništa, samo kažem da me nisu mogle izadju nikako jeftinije u pravenje. Plus trajanje pravenja, muka, vreme, jurenje, konačna estetika, i upitni kvalitet.

Ono što pokušavam da kažem je da me cene (na KP recimo) odvraćaju od bilo kakvih zamišljenih projekata. Ništa ne mogu da napravim ni približno toliko jeftino sa zacrtanim kvalitetom kao što mogu da nadjem da kupim na KP. Zato još stojim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što si naebo? Ti praviš i uživaš.Svi ovde smo neki majstori u pokušaju. Sa manjom ili većom željom da nešto našvajsujemo. 

I ja bih da umem za napravim zvuje al numem. Ja švajsujem nešto drugo. Svako prema svojim mogućnostima. Komunizam jebote.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/17/2018 at 6:04 PM, sale said:

Lepo,ubavo

Arnimal tonearm2.jpg

Фина копија Телоса.

Овако, са слике, једино бих нашао замерку лежишту за секундарни пивот. Има разлога зашто је Дуранд стављао тенку неку шипкицу уместо овог месинганог брега.

Правилно имплементиран, двојни пивот се понаша као шестарска ручка са класичним лежајима. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...