Jump to content

Lepota dizajna


Fukushima

Preporučeni Komentari

Pa živaca đene đene ali para ohoho miško.

Meni jedan od najlepših Troelsovih zvučnika, bio se zagrejao jedno vreme, al ipak nisam do 2500 stepeni (eura).

Pravio @Superfi kod nas... On sve pravio :D

https://www.diyaudio.rs/topic/5507-troelsova-ekta-grande/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

idi begaj ...... ja jesam fetishista , al ne od te vrste ...........

 

za 2K5 moze da se napravi zvucnjaka i zvucnjaka .......... da biras

a mozes i da kupis , ako ti je cilj prvenstveno imati , a ne prvenstveno praviti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cena kostanja bilo cega zavisi od nacina realizacije i naravno nivoa finisha

ako si u prilici da ulozis svoj rad za maltene sve , onda ne racunas cenu svog rada , i srecan si da mozes da uzivas radeci

 

ako nisi , ili kupis gotov komercijalno serijski proizvod , ili placas da ti neko radi sve ili bar deo

ja , recimo da navedem poznat mi primer - mogu da uradim moj Babelfish J za dz i nesto rada ......... jerbo sve imam na polici

ili idem i sve kupim , potrosim 600-700 keka , nesto rada i ok

a ko ne moze , moze i da kupi isti od mene za 1200-1300

pa ti vidi

 

svi putevi vode u Rim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, shonne said:

2500, ma dajte.

Dečko, ne znam o čemu pričaš

Screenshot_1.thumb.png.ec0ccf1dc04230c14e98f04ae6f124e2.png

Dodaj pdv carinu i shipping, a gde su ostali delovi, skretnica, drvo furnir, itd.

One fore "donosi čovek jednom mesečno zove se Dragan daš mu 20e" ne računam u to. Onda može da se napravi i za 1200e.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

http://www.troelsgravesen.dk/ektagrande.htm  Može da se pravi nešto slično ko ima para i živaca.

I ako ume da napravi. (Ne računam ovde one DIYere koji ne umeju da prave pa daju drugima da  im pravi. Koja je razlika izmedju toga i kupovine brand uredjaja? Opet si platio nešto a nisi sam pravio)

2 hours ago, Zen Mod said:

idi begaj ...... ja jesam fetishista , al ne od te vrste ...........

 

za 2K5 moze da se napravi zvucnjaka i zvucnjaka .......... da biras

a mozes i da kupis , ako ti je cilj prvenstveno imati , a ne prvenstveno praviti :)

A može da se posmatra i šire, ne samo zvučnjaci. Šta bilo. Za XX€ ima da se napravi (i još gore kupi gotovo SH) iha haj, da biraš. Ako ne mož da napraviš bolje i jeftinije, pa što ga praviš? Da uživaš u pravenje?! Ma zahebi. Ako možeš da napraviš bolje i jeftinije, onda pravi.

 

Ja sam sa mojim zvujama došao blizu ove proskribovane sume. A sve je počelo sa idejom da se napravi nešto po kvalitetu kao gotovo a jeftinije. E pa nije moglo. Da je moglo ja bih ga pravio. Tek kad su stigli sam uvideo koliko sam u pravu što se nisam zajebao da počinjem samogradnju. Sem drajvera i pasivnih  membrana koje sam možda i mogao da nabavim ( ali po kojoj ceni?) sve ostalo nisam mogao. Pre svega ne znam geometriju kutije, unutrašnje pregrade, apsorpcione i dampirajuće materijale. Sa drvetom ne umem, nemam alat, sve bih morao da platim a onda to nema računicu.   Kvalitet izrade, finiš, detalji, zvuk, ... sve to ne bih mogao (sam) da uradim.  Bio bi trošak, novca i vremena, uzaludnog rada, razočarenja,..:shout: 

Ovako, izapneš se kupiš i :clapping:

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jok ja, ja ne kupujem gotovo, barem ne još,  dok mogu da pravim. Ako bih nešto fabričko uzimao, bilo bi samo polovno pa da se unapređuje. Svoje stare zvučnike koji su mi naj slabija komponenta sam planirao da sredim, zamenim drajvere i tako to, ali ostaje mi problem finiša i dilema da li to da radim ili nešto sasvim novo. Trenutno u stanu ne mogu ni da držim ni da pravim neke mrge od zvučnika, ali imam neke druge opcije i ideje tipa sateliti + 2 sub-a,  videću šta će na kraju od svega biti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Alex said:

Pa živaca đene đene ali para ohoho miško.

Meni jedan od najlepših Troelsovih zvučnika, bio se zagrejao jedno vreme, al ipak nisam do 2500 stepeni (eura).

Pravio @Superfi kod nas... On sve pravio :D

https://www.diyaudio.rs/topic/5507-troelsova-ekta-grande/

 

Jeste Alex :) Moj (skoro) poslednji DIY zvucnik, iscrpeo me je i finansijski i emocionalno. Radio sam ih duze od godinu dana. Kada su se kod drugara prevrnuli i ostetili zavrsio sam sa njima. Steta...fenomenalni zvucnici. Ali bili su mi i ostali Statement projekat zvucnika, kao i Beta amp npr...Jednom se tako nesto pravi. Bar u mom slucaju. 

@ Zen, o ukusima se ne raspravlja, ali ne bih ih stavljao u isti kontext sa raznim Econowave projektima, Eminence OB i tako dalje...

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...