Jump to content

Quad Gastronomique


stein

Preporučeni Komentari

Izvinjavam se za persiranje, necu vise nikad.Znao sam da ce ovo biti odlican projekat. Sve cestitke :good2:

Hvala. Za divno čudo, na samo što sam konačno uspeo da ga nateram da radi, već i svira veoma dobro. U svakom slučaju, čujno bolje od "suvog" Quada, a čak i bolje od kombinacije NS10+Quad, uz napomenu da je sada ispred samo aktivna skretnica (design by Sipi) koja čeka da stignu potenciometri (sutra bi trebalo)...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • Odgovora 495
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Gde kupujete 10mm debljine aluminijum za kutije , i posto je?Sta bi leglo uz Quad 405 od pretpojacala ,a da nije Quad 33, 34 i sl?

U životu nisam kupio 10mm debeo aluminijum za kutije :) Štaviše, nisam nikad kupio tako debeli Al lim ni za koju namenu :) Inače, kada mi treba tako neki komad (bez obzira na debljinu) ako ga ja već nemam, a treba da bude određene debljine i obrađen na debljinu, sa ili bez rupa, a ja se obratim našem majstoru za kutijanje, Leonardu :)Što se mene tiče, a vezano za Quad, ako se koristi u nekom "originalnom"** stanju, meni je veoma dobro legao NS10, ali pošto meni đavo ne da mira, pokušao sam, i uspeo da modifikacijom koja je opisana baš u ovoj temi, dovedem pojačalo na jedan značajno muzikalniji nivo. Ne mogu da kažem šta se modifikacijom dobilo ili izgubilo u bas području jer pojačalo koristim samo za frekventni opseg od nekih 110Hz-a, ali ako je i u tom delu spektra postignut efekat kao što je dobijeno na opsegu od 110Hz-a pa naviše, onda više ne mogu da gledam na "originalni" Quad 405 kao neko posebno muzikalno i dobro pojačalo. Sa lampama koje umesto operacionog pojačivača obrađuju audio signal, ovo više nikakve veze nema sa quadom 405 kakvog ga godinama znam. Da se ne ponavljam, prerada je sa mog ličnog stanovišta donela ne mali korak ka višim sferama muzikalnosti i kvaliteta reprodukcije. Najiskrenije se nadam da ću dolaskom lepšeg vremena imati prilike da ugostim neke od prijatelja sa foruma i pustim ih da i oni daju neki svoj sud o tome kako ovo sada sve svira.Dakle, ako se mene pita, ja bih ponovio ovakvu preradu, ako to nekome još može biti zanimljivo. Prerada nije jeftina, ali po meni vredi svake pare, ali samo pod uslovom da postoji neka vrsta dobrog razloga da Quad 405 bude deo sistema.U slučaju da se nema volje ili sredstava za ovakvu preradu, ne znam šta bih mogao još da preporučim, osim možda kombinacije koju sam već spomenuo, ili možda samo neki jednostavan buffer stepen što nisam probao, ali bi siguran sam, to trebalo učiniti - probati. Nešto jednostavno sa nekim parom JFetova, recimo :) (**Originalno sam namerno stavio pod navodnike jer je iteracija na temu nebrojeno pa ima i originalnih, fabričkih uređaja koji se u zavisnosti od modova koje je već sama fabrika primenila, dovoljno razlikuju da nisu identični, a o kloniranim uređajima da i ne govorim)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aluminijum za prednju plocu ne za celu kutiju. Nisam imao prilike da slusam Threshold, jel to tipicno americko pojacalo (u odnosu na mekana engleska), i da li bi u tom slucaju pasovalo isto nesto tvrdje konfekcisko Nad i sl?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aluminijum za prednju plocu ne za celu kutiju. Nisam imao prilike da slusam Threshold, jel to tipicno americko pojacalo (u odnosu na mekana engleska), i da li bi u tom slucaju pasovalo isto nesto tvrdje konfekcisko Nad i sl?

Al flahove, profile, šipke i limove na malo imaš u Rajan-u u Zemun Polju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aluminijum za prednju plocu ne za celu kutiju. Nisam imao prilike da slusam Threshold, jel to tipicno americko pojacalo (u odnosu na mekana engleska), i da li bi u tom slucaju pasovalo isto nesto tvrdje konfekcisko Nad i sl?

Nisam ni za prednju ploču :) Prednja ploča na mom Cube Ampu je 1.5mm čelični lim + 4mm Al lim + 1mm Inox + 4mm staklo...Imao sam NAD PE2500 (ili beše 2550?) i siroti jad od pojačala sa 1kW trafoom zagrcnulo se svaki put kad bih pokušao da poteram zvučnike. Uključi zaštitu i stiša se, a navodno 120W na 8 oma. NAD je postao popularan zbog modela 3020 a i to samo zbog RIAA korektora, inače, ništa posebno. Pošteno sklopljen Quad 405 replika trči krugove oko tog NAD Power Envelope izlaza... :sarcastic_hand: Threshold nisam ni ja slušao. Imao sam replike F5 (dva komada u dual mono konfig) i to je sviralo odlično, ali sam i njih uspevao da prikoljem... Quad 405, ovako prerađen, savršeno mi se uklapa u sistem ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Dešava mi se nešto zanimljivo, tj pojačalu. Bez signala na ulazu, šuška i krcka, više šuška. Kao recimo, kada se pomera prljav pot. Prvo se to dešavalo samo na levom kanalu, onda sam gledao malo, pa sam probao da zamenim ECC88 pa je to na kratko prestalo, potom ponovo. Onda sam promenio i 12BH7A. Nastavilo se. Proverio sam sve spojeve, lemove... Od pre dan dva, pojavilo se i na desnom kanalu. Sledeće što ću da probam je da potpuno eliminišem cevni deo i probam tako. Čisto da lokalizujem izvor. Ako se sa otkačenim lampama ne bude javljalo, onda je u delu sa lampama, verujem, kondenzatori. Ako se pojavi i bez lampi, e... onda će to biti prvi Quad koji je to uradio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ahhhh... Te slatke muke sa cevnim uredjajima! :sarcastic_hand:Secam se slicnih manifestacija iz nekih cevnih pretpojacala koja posedovah: suskanje, kvrckanje pa zvuci grebanja iz zvucnika kao da negde neki mis grebucka... Pa zujanja, sumovi raznih frekvencija, pa mikrofonija....Pa jel' laNpa il' je podnozje? Il' je nesto trece? Pa anomalije nestanu pa se opet vrate! :blackeye:Kako je dosadan zivot sa "tranzistorcima"! :clapping:Ali resisces ti to! :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivo je to što su podnožja ganc nova, keramička, lampe nove, ma, svi delovi su novi, jedino su Remix kondovi stari ali NOS... probaćemo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Desavalo se i kod novih podnozja da pinovi cevi ne nalezu kako treba tj. da su u podnozju "labavi" ti "limcici" pa da nema valjan kontakt. Muka... :confused1:Koliko god da volim (zavodljiv) zvuk cevnih pretpojacala prodje me volja kad se setim onoga sto (cesto) ide uz to... :bye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Smejurija je da sam ovako nešto iskusio svega jednom, upravo zbog starih klimavih podnožja iz TV-a... Ajd, probaću da izvadim sklop sa podnožjima i probam svaki pin zasebno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...