Jump to content

Quad Gastronomique


stein

Preporučeni Komentari

Neka, hvala, čuvajte samo. Trebaće nekome. Ja imam neku ideju ali ni jedna od ove dve kombinacije mi se ne uklapa. Suština je da hoću da napravim kutiju koja neće stajati u polici. Štaviše, poenta je da na prvi pogled niko i ne pomisli da je reč o pojačalu, naravno, ne treba ni da izgleda kao kalorifer ili kvarcna grejalica. Na žalost, imam i neka takva rešenja koja su super ali se lim ne može tako oblikovati. Barem ne u okvirima mašinerije koja mi je dostupna...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 495
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

80VA, S1=260V/0.1A; S2=13V/1.5A; S3=24V/0.8A ili40VA S1 160V/0.15A; S2 15V/0.15A S3 9V/1.5AZa napajanje SRPP sa 6922/ECC88Ovaj drugi je smišljen sa ovim napajanjem za Bastarda a prvi ne znam za čega sam smislio... Mislim da je smišljen baš za napajanje SRPP ali sa nekom drugom cevkom što je takođe ok. Ne insistiram na ECC88 jer njih planiram da trpam u Bastarda.Šema napajanja za Bastard! http://www.diyaudio.rs/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=3778Šema sklopa i napajanja za ECC82 (802) http://diyaudioprojects.com/Tubes/ECC802S-ECC82-12AU7-Tube-SRPP-Preamp/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ništa posebno. Naglas razmišljam o opciji da trafo #1 (80VA....) i recimo par ECC82 sklopim onako u ulazni deo kao što je na onoj priloženoj šemi i tako, ako neko primeti da buncam nešto neprihvatljivo, da me trgne...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šit... nemam više ni jednu ECC82... :frusty:Samo PCC88, ECC88, ECC83, i ECC85Znam šta se ovde misli o ECC 83 pa ona otpada, verovatno i ECC85 pa mi ostaje samo ECC88/6922...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW, kombinacija "skalamerija za 65€" i Onkyo trafo su se tako lepo poljubili da naprosto nije istina. Kada nema signala, izlaz je nečujan. Sa muzikom sviri... Očajno za seti pa slušati (u ovom neredu) ali sviri... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ECC88 ima za naredna tri života... Eh, da mi je samo jedan par 12BH7... :rolleyes: Malo sam se kasno setio, sutra mi je već godišnjica... :angel0:http://www.frihu.com/content/verstaerker/srpp/schaltplan/12BH7-SRPP.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Stein

Postavljena slika

ja tebe ne pratim ....

Pratiš ti mene isto kao i ja tebe... :buehehe:

Ma znaš ti one moje kerefeke sa cevnim ulazom i SS izlazom. Šta se sad praviš da ne znaš.

Elem, sada imam jedan od dva u radnom stanju, više liči na spajdermenov uradak nego pojačalo, ali skutijaćemo mi to nekako (ne stane Onkyo trafo u postojeću kutiju) a za Ovog što mi Zolika sastavlja treba jedan ceve ulaznik pa o tome trabunjam. Dakle jasno? (znam, hoćeš da vidiš kako je tebi kada ja postavljam zilion besmislenih pitanja) ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E jebiga, pa to cak i ja imam... :rolleyes::buehehe:

Nisam ni sumnjao, da ne kažem, sumljao... :rofl:Al' da se kladimo da nemaš jedan par 12BH7... (btw, najbolje triode sa kojima sam ikada sklopio neki line stage u sve tehnici... -nekada je to bilo prosto, nazovem Ei u Nišu i tražim gospodina Bukumiru i ovaj mi to reši i šalje dva komada... eh....)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, kod ovih ljudi ti ni treba ni paypal, dovoljna je VISA...

Hmm. Ja imam debit VISA, ne CC... i malkice Serbia nije na listi zemalja u formularu... :scratch_head: Error na ime države...post-13-032622300 1286135870_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih da ureknem, ali izgleda da sam rešio pitanje lampucera, pa mi sada ostaje igra vremena protiv živaca i strpljenja. Zolika je potvrdio da tokom sutrašnjeg dana mogu da preuzmem gotove module (pločice + delovi sklopljeni na hladnjacima) i onda ću verovatno do trenutka kada lampe stignu, blenuti u pojačala i smišljati kako to organizovati u prostoru... Pošto mi je danas bio prvi dan na poslu nakon dužeg bolovanja, bio sam poprilično smoren pa nisam ništa radio po pitanju ovog projekta, ali se nadam da će pristojan noćni odmor da to reši i da ću sutra imati malo više energije za rad kod kuće :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...