Jump to content

Quad Gastronomique


stein

Preporučeni Komentari

Do sada, od svih pojačala koje sam pravio pa prodao, jedino sam na Quadovima ponešto ušićario. Na svim ostalima sam bio ili na nuli ili na gubitku u novcu. Osim toga, Quad je pojačalo koje nema ugađanja putem trimera, a opcija samokontrole je uvek aktivan faktor. Balans između grešaka jedne i druge polovine pojačala isključivo zavisi od tačnosti vrednosti 4 elementa i to je izuzetno lako izvesti. Sva ostala AB pojačala imaju neki kompromis u različitim režimima rada a za moje zvučnike mislim da u klasi cene i jednostavnosti izvedbe nema puno šta da se bira. 405-ica je dizajnirana da tera elektrostatike. Sa dinamičkim zvučnicima je priča drugačija. Mnogi su benigni teret, neki manje, neki više. Elektrostatici su priča za sebe pa mi je ovo nekako najbolji "way-out" za najmanje para i vremena. O prodaji ne razmišljam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 495
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jel to Quad sa PSX-om?

Ne može. Trafo u sredini znači probleme sa spregom između elektrolita, previše žice da se pospaja 0VDC tj nulti potencijal... :blackeye:

Evo ja doniram jedan grec pa da amp ima dva pa ce moci trafo u sredinu a kondovi sa strana svaki za svoj kanal.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ove hladnjake stavim bočno, onda mi ne gine dubina kutije k'o da je prava... Stavio bih ja hladnjake preko cele prednje/zadnje ploče, da ih imam....Treba još da strpam još jedan trafo i visokonaponski ispravljač. Zato se igram. :to_become_senile: Ko zna, možda napajanje šutnem u zasebnu kutiju... :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein... Ova slika "pokušaj 2" je slika pojačala sa prednje ili zadnje strane ???

Sa zadnje, s tim da sam zadnji poklopac postavio kao "transparentan" da se vidi razmeštaj elemenata u kutiji. Prenja ploča je nagnuta u odnosu na vertikalu 5 stepeni ka nazad a dno je sada paralelno sa horizontalom.Imam sada jedan strašan problem. Video sam tokom zvrjanja po gradu u izlogu jednu "Midea" grejalicu i odmah me podsetila na ovo. Bljak. Neću da mi pojačalo izgleda kao grejalica... :bad:Biće da idemo na pokušaj broj tri... :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam sada jedan strašan problem. Video sam tokom zvrjanja po gradu u izlogu jednu "Midea" grejalicu i odmah me podsetila na ovo. Bljak. Neću da mi pojačalo izgleda kao grejalica... :bad:

Ха, у вези грејалице подсети ме да су доба помаме за Квод појачавачима модел 405 доношени су махом из Енглеске!Уз помоћ чувене  фирма за нас " Тома  анд  Цо " , ко се наравно сећа?!На граници су баш те 405- це пролазиле као калорифери уз минималне царине, док нису дошли мало ученији цариници.Е после тога спласло је интересовање за исте   :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa onda za sada... Prvo ću da skupim sve delove na gomilu i slažem pa ću da vidim šta će sledeće da mi padne na pamet. Znam šta bih radio da imam neke određene hladnjake, ali ih nemam, pa ću morati da prilagodim konstrukciju onome što imam. Osim ako neko kojim slučajem nema neke hladnjake veoma, veoma povoljno... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa onda za sada... Prvo ću da skupim sve delove na gomilu i slažem pa ću da vidim šta će sledeće da mi padne na pamet. Znam šta bih radio da imam neke određene hladnjake, ali ih nemam, pa ću morati da prilagodim konstrukciju onome što imam. Osim ako neko kojim slučajem nema neke hladnjake veoma, veoma povoljno...  :character13:

Ма што се секираш, имам ону кутију од Рује комплетну сем предње плоче, бочне странице су хладњаци!Мислим да је таман за Квод-а :good2:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма што се секираш, имам ону кутију од Рује комплетну сем предње плоче, бочне странице су хладњаци!Мислим да је таман за Квод-а :good2:.

Džaba kad nemam novci. Ovo sada sve ide po sistemu skupljanja delova po ćoškovima. Zavisi čime se maca igrala i koliko je dobro sakrila. Da imam novci, možda bi to bio u najmanju ruku F5 ili Babel ili J2 ili tako šta.Pukneš ovde sliku za svaki slučaj?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Džaba kad nemam novci. Ovo sada sve ide po sistemu skupljanja delova po ćoškovima. Zavisi čime se maca igrala i koliko je dobro sakrila. Da imam novci, možda bi to bio u najmanju ruku F5 ili Babel ili J2 ili tako šta.Pukneš ovde sliku za svaki slučaj?

Јел Ја лепо написах да се не секираш?Ето мени треба косачица или тример за шишање траве   :Viannen_loungelizard:.Немо' сад  да сликам, још сам у пиџами, а морам да излазим на терасу на 12 степени.Има је у : Новопридошле скаламерије"   :good2:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...