Jump to content

Quad Gastronomique


stein

Preporučeni Komentari

I... skoro pa završeno...Sledi provera detalja, poklapanje, preklapanje, zazori, tolerancije, osmišljavanje stalka, nogica, postolja, nečega na čemu pojačalo treba stabilno da stoji i da ima adekvatan protok vazduha u radu. Još nisam smislio da li ću i šta ću s prednje strane, a kada budem znao, uslediće i adekvatna prerada unutrašnje šasije. Za sada sigurno znam da moram da modifikujem šasiju na toleranciju od +0.25mm za plastifikaciju jer šasija treba da bude od materijala koji nije otporan na koroziju. post-13-065049200 1285863292_thumb.jpgpost-13-006291100 1285863302_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 495
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

A.. ovaj... malo off-topic - shta se desilo sa gramofonom i ruchicama?

Biće i to, čim sredim gips-karton ploče. Do tada mi ne pada na pamet da se zezam sa 300€ zvučnicom i pločama. Blesav jesam, ali ne toliko da uništim pola kolekcije ploča i iglu koja se ne može menjati. Uostalom, bez pojačal nema muzike, tako da svakako prvo mora pojačalo. Pošto sa pojačalom i nema šta mnogo da se radi ovde (kutija se reže na laseru a ostalo mi sastavlja Zolika), onda polako :)Elem...post-13-063196200 1285867218_thumb.jpgpost-13-061436600 1285867230_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма ОК, али мислио сам на нешто овако:imgАли са једном трансформатором!

Ma daaaaj... :buehehe: ...ovo je samo jedno malo AB pojačalce od 2x100W na 8...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, pohvale za projekat i dizajn. Imam jedan mali predlog... Vidim da su drvene stranice puštene da idu preko nivoa pojačala. Probaj da ih uradiš u ravni sa uređajem sa gornje strane. Mislim da bi izgledalo lepše, a ovako štrči bez razloga. Trebalo bi pustiti da idu preko uređaja isto onoliko koliko su puštene da prelaze preko ostalih strana ili eliminisati skroz. Samo moje mišljenje, što ne mora značiti da sam u pravu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein... Tako nekako. Mada se slažemo oko drveta. Ni meni ne izgleda da bi trebalo tu da čuči.

Videćemo. Svakako neću ništa konkretizovati dok mi se ne slegnu svi delovi. Ko ga zna, možda i ne bude torusni trafo... Možda ne bude tih gabarita. Možda... Elem, prvo treba da dobijem sastavljene pločice montirane na hladnjake, shodno rupama na hladnjacima, moraću veoma verovatno da korigujem pozicije rupa na šasiji. Ove rupe su okvirno postavljene kako je u osnovi i dogovoreno, ali postoji realna šansa da neće biti idealno pozicionirane. Možda od okruglih, napravim malo šlicovane rupe, just in case...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Biće i to, čim sredim gips-karton ploče. Do tada mi ne pada na pamet da se zezam sa 300€ zvučnicom i pločama.

E da... gips-ploche proizvod puno nereda.Nego, mislio sam da je ovo modifikacija QUAD 405-ke. Ako je QUAD 405 tranzistorac... shta rade one lampe na vrhu?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da... gips-ploche proizvod puno nereda.Nego, mislio sam da je ovo modifikacija QUAD 405-ke. Ako je QUAD 405 tranzistorac... shta rade one lampe na vrhu?

He, he...Ne znam koliko ti je poznata šema Quada...Da ne drobim previše, u originalu signal se vodi na ulaz OP-a, potom na bazu prvog tranzistora izlaznog stepena, a odatle na A stepen i protivfazni signal na "current dumping" stepen koji su međusobno vezani mostom koji čini nekoliko elemenata. OP ima u originalu dvojaku funkciju, prvo pojačanje signala za pobudu izlaznog stepena a drugo korekciju greške, tj balans između A i B stepena pojačala. Zatvaranjem ulaza na OP a umesto toga, dovođenje adekvatnog high level signala (pojačanog drugim sredstvima, npr lampe) na istu tačku gde signal dovodi i OP (ovaj put on ne dobija nikakav signal na ulazu a samim tim prosleđuje 0V), eliminiše se uticaj OP-a na kakvoću signala, ali se ne eliminiše uloga korekcije greške koja je od vitalnog značaja. Dakle, koristi se alternativni driver stepen za pobudu izlaznog stepena. Pošto će u ovom slučaju biti korišten SRPP, onda se između ostalog izbegava i globalna negativna povratna sprega između ulaza i izlazne tačke pojačala. Otprilike je to - to...Quad je odabran iz više razloga, a jedan od dva najvažnija je što ne moram ja da se baćkam sa lemilicom a drugi što je to jedno od retkih pojačala koja su u osnovi bila konstruisana da se veoma lako nose sa zahtevima koje predstavljaju ESL zvučnici. Ja slučajno imam jedan par pod pokrivačem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih se bas skroz slozio sa datim opisom rada , sto bez sto sa ceveal- dobro - poenta je poentirana - neko vole kroz OP , neko kroz cevezaboravih pitati - kad koristis ceve ulaz , onda kratkospajas ulaz na OP ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih se bas skroz slozio sa datim opisom rada , sto bez sto sa ceveal- dobro - poenta je poentirana - neko vole kroz OP , neko kroz cevezaboravih pitati - kad koristis ceve ulaz , onda kratkospajas ulaz na OP ?

Ja sam dao neki nakaradni - veoma skraćeni opis, onako da me i dete od 5 godina razume... otprilike. Kao kad te ćerka zatekne u toaletu pa postavi neko "nezgodno" pitanje, onda daš neki odgovor koji zadovoljava znatiželju: možda ne baš istinu i samo istinu, ali dovoljno da na to ne usledi novo pitanje... :blush:Elem, koliko sam razumeo Zoliku, ulaz na OP se zatvara na masu ako signal ide na se cevki. Da ne grešim dušu, nisam 100% siguran, tako mi se čini da je to rekao. On kod svojih kompletiranih pojačala ne ostavlja opciju upotrebe dva različita ulaza, ali pošto meni trenutačno samo treba da svira, pa makar kako, a za cevuljarenje ni vremena ni živaca nemam (trafo i delove naprotiv, imam), onda ću dobiti pojačalo sa dva ulaza, a na drugi ulaz (high level) ću u nekoj budućnosti uvezati cevni stepen. Nadam se sa 6922...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Interesantne te roletne. I ja bih da hi probam, ali sumnjam da bi to 'lako proshlo kod Makedonskih carinika.

Moji sigurno ne. Sa skoro 2 metra visine i oko 40kg težine po komadu, ne stane u prosečan mali auto... :Viannen_loungelizard: Ni u sobi ih nije lako postaviti, a kamoli prošvercovati preko granice. Posebno Makedonske... (išli ove godine u Grčku, a samo se na ulazu u Makedoniju čekalo dugo... :angry7:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koliko ti je poznata šema Quada...Quad je odabran iz više razloga...

Nije ti palo na pamet da pravis Borinu Thetu ili nesto na bazi toga? pitam cisto onako, jer kada ti taj 405 dosadi :sarcastic_hand: , tesko ces da ga uvaljas cak i po nabavnoj cenia sto se Tete tice, znam jednu budalu u Nisu koja bi bila vrlo zainteresovana...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ti palo na pamet da pravis Borinu Thetu ili nesto na bazi toga? pitam cisto onako, jer kada ti taj 405 dosadi :sarcastic_hand: , tesko ces da ga uvaljas cak i po nabavnoj cenia sto se Tete tice, znam jednu budalu u Nisu koja bi bila vrlo zainteresovana...

Evo ja bi bio rad da ga kupim ako/kad mu dosadi ako bude ovako izgledo. Ko danas pravi Quad-a taj zna zasto bas to pravi. Tesko da ce "Borinu Theta-u", kad mu dosadi, lakse da proda cak i ispod nabavne cene... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...