Jump to content

Kakva su Vasa iskustva sa (pre) prodavcima HI-FI opreme ?


KobacPilicar

Kakva su Vasa iskustva sa (pre) prodavcima HI-FI opreme ?  

29 članovâ je glasalo

  1. 1. Kakva su Vasa iskustva sa (pre) prodavcima HI-FI opreme ?

    • Pozitivna
      15
    • Negativna
      9
    • Nemam iskustva
      3
    • Zadrzacu za sebe odgovor
      1
    • Pogreseno pitanje
      1


Preporučeni Komentari

Kakva su Vasa iskustva sa (pre) prodavcima HI-FI opreme ?Ne zelim da postujem samo da bi mi se isti zbrajali, da bih se hvalio koliko puno ih imam.Toliki broj oglasa koje je neko postavio a 0 (nula) postova u diskusijama u poslednje vreme kako je ko prosao...Takodje vidjam ljude koji prodaju nesto svake nedelje, sigurno ne da bi zaradili, nego zato sto stalno kupuju novo i igraju se... :buehehe: Ruzno izgleda kada vidis da neko ucestvuje na Forumu samo i iskljucivo zbog oglasa - i koristi mail sistem foruma samo zarobno-novcanu razmenu.... :bathroom:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 101
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

 Ruzno izgleda kada vidis da neko ucestvuje na Forumu samo i iskljucivo zbog oglasa - i koristi mail sistem foruma samo zarobno-novcanu razmenu....    

Такво стање у целој држави "Робно новчано" , нажалост!Лично продавао сам нагомилане вишкове  :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cini mi se da je tema poprilicno extenzivno pokrivena na FiFi-ju ;pausalno se sve moze reci u par postova ....... a onda se svaka korist moze svesti na taxativno navodjenje i lupanje poz i neg recki primecenim pregaocima te trgovinske oblasti .ono sto mene licno malo ganglija po ganglijama je uobicajena praxa forumskih predstavljanja najnovijeg ceda koje je neko nabavio , uslisio sebi decacke mastarije i snove ......... e da bi istu kantu bacio u oglase dve nedelje posle . pri tome se naravno u spiku ukljuce ponajbolji postovaoci lika, dela i ljubavi prema spravama neobicnim ...... ne bi li se neki zabludeli mladac navukao na pricu .to je samo za jotu neprimernije od 75% pisanija u FiFi stampi .koliko sam puta procitao da je neki uredjaj kamen temeljac nase buducnosti ,neverovatan stelarni pomak u odnosu na prethodnu generaciju ( koja je vrlo cesto samo MK(n-1) Signature ) .......... ako covek krene zbrajati stelarne pomake , ispada da bi danas trebao slusati muziku negde na marsu .......toliko o napretku , ako je suditi po velikoj vecini fifi stampeispada da su posteni trgovci jos i najposteniji ako imas srece i pameti da se obratis postenom :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

ono sto mene licno malo ganglija po ganglijama je uobicajena praxa forumskih predstavljanja najnovijeg ceda koje je neko nabavio , uslisio sebi decacke mastarije i snove ......... e da bi istu kantu bacio u oglase dve nedelje posle . pri tome se naravno u spiku ukljuce ponajbolji postovaoci lika, dela i ljubavi prema spravama neobicnim ...... ne bi li se neki zabludeli mladac navukao na pricu .

 

Управо чекам када ће се појавити један МЏ ЦД плејер   :Viannen_loungelizard:.

МЏ - Мамбо Џамбо

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Smatram da je opcija "pogrešno pitanje" pogrešno definisano. Na forumu nisam imao nikakvih transakcija sa osobama koje bih mogao nazvati "preprodavcima", a taj pojam u mojoj knjizi podrazumeva osobu koja kupuje stvari iz jednog jedinog razloga, a to je zarada. Sve što sam kupio/menjao, bilo je kupljeno/prodato/zamenjeno jer je zaostalo od nekog projekta za koji je u izvornoj varijanti bilo nabavljeno. Dakle, ratosiljanje od viškova zbog preusmeravanja interesovanja. Kupovao sam preko ebaya, limunda, PCberze, kupujemprodajem, i nemam ni jedno loše iskustvo. Onomad, ne tako davno, kupio sam (preko kupujemprodajem) jednu kopiju Quad 405 u jadnom stanju, ali je isto bilo korektno naznačeno od strane prodavca. Cena je ispod cene materijala i delova za sklapanje dve pločice, a dobio sam "uređaj" sa sve ispravljačem, kutijom... Jedini detalj u kojem se nije sve poklopilo je bila jedna žica sekundara koja se odvalila od greca a to sam odmah regulisao i nakon uključenja uređaja, konstatovao da je tehnički gledano funkcionalan. Još nisam spojio sve da svira, ali ako na tačkama gde se napaja napon stoji u okvirima normale a na izlazu ima 0VDC sa kratko spojenim ulazima, nema razloga za brigu...Na fifi forumu sam imao prilike da vidim mnogo opreme koja se prodaje i to veoma često od strane večito istih osoba. Jedina dva razloga mogu biti da je osoba:a-idiot, pa kupuje sve i svašta bez razmišljanjab-preprodavac, koji koristi forum kao tezgu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Citat iz uvodnog posta:"Toliki broj oglasa koje je neko postavio a 0 (nula) postova u diskusijama u poslednje vreme kako je ko prosao...".................Čini mi se da je postavljeno pitanje kakva su iskustva sa transakcijama na našem "kupi/prodaj" forumu.Tim tragom, možda nije suluda ideja da se napravi sticky tema sa pohvalama i pokudama nekog prodavatelja ili kupca.Ako netko nije isporučio oglašeno ili nije platio ili "štogod" neka se zna.Na jednom britanskom automobilskom forumu prije prvog ulaska na "kupi prodaj" forum vas po defaultu sistem baci prvo na takav thread gdje je navedeno (srećom ne puno!) nekoliko primjera sa opisom događaja i nickovima (u jednom primjeru teškog kršenja etike i ime i prezime, te adresa!!!) ljudi koji su kupcu poslali robu koja nije odgovarala opisu ili ju nisu uopće poslali. Također i kupci koji nisu ispoštovali svoj dio dogovora.Siguran sam da se ovdje još nije tako nešto dogodilo, ali bi takva tema mogla u budućnosti demotivirati nekog od potencijalnih mutikaša.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čini mi se da je postavljeno pitanje kakva su iskustva sa transakcijama na našem "kupi/prodaj" forumu.

Ovde problema nije bilo. Bilo je na fifi forumu, Deda Mraz je nekoga zavrnuo za neke kondenzatore, i to je čini mi se isto bilo više stvar nesporazuma nego varanja sa predumišljajem. "Internet je čudo", moja famozna rečenica iz 2000 godine kada sam videvši neke "ležeće" bicikliste kako idu preko tek otvorenog mosta između Danske i Švedske na Euro-News-u, na forumu postavio pitanje da li neko zna o kome je reč. Odgovor sa imenima i prezimenima, pa čak i sa brendovima bicikala koje voze, pojavili su se tek nepunih petnaest minuta kasnije na forumu... Odgovor (prvi) je stigao iz Amerike, od člana foruma... Svet je postao premali odkako internet postoji u sve više kuća... Pitanje je samo kako ga umemo iskoristiti... :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sta reci kad se forumska druzina udruzi pa jedni kupuju na ibeju, drugi transportuju, a treci koriste forum, pa cak i casopis, da spravicu dignu u nebesa pa se takva sprava nadje na oglasu?no, tema prezvakana...odavno se zna ko je ko i sta radi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crni, nisam mislio na to, nisam niti znao za takve događaje.Mislio sam na situacije kad netko npr. garantira da je nešto ispravno, a kupac plati izgoreni uređaj. Ili da oglašavač tvrdi da uređaj nije otvaran, a u njemu se nalaze elementi koe proizvođač sigurno nije ugradio ili....ma shvaćaš već što sam htjeo reči.Vjerujem da se većina vas dobro poznaje i uživo i sa drugih foruma, ali ako ja npr. ponudim nekoliko stvari (ne prodajem ništa nego je to samo primjer) i prvom kupcu obečam poslati npr. player u mint stanju i on ga plati pouzečem - a kad ga otvori vidi da fali laser- onda bi netko slijedeći trebao biti upozoren na to.Ali ako ovo ikome zvuči kao glupost nećemo dalje "žvakati" temu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crni, nisam mislio na to, nisam niti znao za takve događaje.Mislio sam na situacije kad netko npr. garantira da je nešto ispravno, a kupac plati izgoreni uređaj. Ili da oglašavač tvrdi da uređaj nije otvaran, a u njemu se nalaze elementi koe proizvođač sigurno nije ugradio ili....ma shvaćaš već što sam htjeo reči.Vjerujem da se većina vas dobro poznaje i uživo i sa drugih foruma, ali ako ja npr. ponudim nekoliko stvari (ne prodajem ništa nego je to samo primjer) i prvom kupcu obečam poslati npr. player u mint stanju i on ga plati pouzečem - a kad ga otvori vidi da fali laser- onda bi netko slijedeći trebao biti upozoren na to.Ali ako ovo ikome zvuči kao glupost nećemo dalje "žvakati" temu.

ja ne razumem takve ljude...neverovatno je šta su spremni da urade da bi nešto prodaliali svuda je isto...i na pijaci, i u hifi, i u prodaji automobila...ma svudatreba biti pažljiv, ali i odlučan pri pokušaju prevare i ni slučajno se ne miriti sa sudbinom
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crni, nisam mislio na to, nisam niti znao za takve događaje.Mislio sam na situacije kad netko npr. garantira da je nešto ispravno, a kupac plati izgoreni uređaj. Ili da oglašavač tvrdi da uređaj nije otvaran, a u njemu se nalaze elementi koe proizvođač sigurno nije ugradio ili....ma shvaćaš već što sam htjeo reči.Vjerujem da se većina vas dobro poznaje i uživo i sa drugih foruma, ali ako ja npr. ponudim nekoliko stvari (ne prodajem ništa nego je to samo primjer) i prvom kupcu obečam poslati npr. player u mint stanju i on ga plati pouzečem - a kad ga otvori vidi da fali laser- onda bi netko slijedeći trebao biti upozoren na to.Ali ako ovo ikome zvuči kao glupost nećemo dalje "žvakati" temu.

Zero, takvi slucajevi jako brzo zavrse kao nadaleko poznati prevaranti i bez pisanja u posebnoj temi.. jedino je korisno u slucaju da se kupuje kod preprodavaca sa oglasa kao sto su kod nas Kupujem-Prodajem ili nekog slicnog mesta koje ne nudi mogucnost ni upoznavanja sa trgovcem (kao sto je to slucaj sa forumom), ni adekvatne zastite (npr ebay). Takva tema vec postoji na hi-fi forumu i misim da je tamo i korisna..odavde, cini mi se malo ko kupuje od nakupaca..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... ali i odlučan pri pokušaju prevare i ni slučajno se ne miriti sa sudbinom

Slažem se. Vrč ide na vodu dok se ne razbije.(Nisam do sada bio prevaren, ali nisam ni mogao biti jer nisam do sada ništa ni kupovao na taj način.)

Zero, takvi slucajevi jako brzo zavrse kao nadaleko poznati prevaranti i bez pisanja u posebnoj temi.. jedino je korisno u slucaju da se kupuje kod preprodavaca sa oglasa kao sto su kod nas Kupujem-Prodajem ili nekog slicnog mesta koje ne nudi mogucnost ni upoznavanja sa trgovcem (kao sto je to slucaj sa forumom), ni adekvatne zastite (npr ebay). Takva tema vec postoji na hi-fi forumu i misim da je tamo i korisna..odavde, cini mi se malo ko kupuje od nakupaca..

Ne znam za temu na hifi forumu jer sam jako rijetko tamo - zapravo se niti ne sječam kad sam zadnji put otišao tamo, a da nisam pratio neki link sa ovog foruma.Ovdje smo svi, slobodno kažem, familijarni (više ili manje, ali sve je korektno). Možda se i tu pojavi neki nick koji će pokušati prodati "tek izrabljenu" lampu ili spaljen tranzistor - e tad treba otkriti identitet i javno ga obznaniti.Nadam se, ipak da neće biti takvih situacija. Ne kažem ovo u fazonu "pas ne laje zbog sela, nego zbog sebe" (zbog eventualnih transportnih okolnosti mi to nije niti na ruku), nego radi očuvanja zdrave klime. :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne kažem ovo u fazonu "pas ne laje zbog sela, nego zbog sebe" (zbog eventualnih transportnih okolnosti mi to nije niti na ruku), nego radi očuvanja zdrave klime. :hi:

Зато треба продавати лубенице, сам бираш па шта изабереш то ти је!А и чувамо климу  :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

čisto me zanima o kom uređaju se ođe radi i vredi li ovo te parehttp://www.kupujemprodajem.com/BC-audio-354390-oglas.htm?filter_id=5140ide odvojeno napajanje lampaško i posebno ovaj izlazni stepennaravno ako ko zna o čemu se radi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...