Jump to content

151A (222 ES) i 240A (991)


MLAVA

Preporučeni Komentari

Potrebni laseri za SONY 222 ES (151A) i SONY 991 (240A).Gde?Koliko?Kako ako nije od odavde!Ovi u bloku 45 nemaju.Jel ovaj 991 dobar za budzevine?To mi je jedan od modela koji nit smrdi nit mirise. Ako je neko slusao to nesto nek napise nesto.Mozda sam ovo i pitao nemo se ljutite.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne volim cd-ove sa laserima koji su skupi ili ih nema u originalu. KSS240 mozes da kupis kinesku kopiju za malo vise od 1000 dinara a KSS151 mislim samo original i spremi se na 100 evrica.

Ко каже да нема у Београду, па није 45-ца центар света :tongue10: стоН_Колд

Hvala! Dajte neku adresu ako Boga znate.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
  • 10 years later...

Pošto tema nije zatvorena a nevolim da zbog gluposti otvaram novu temu podićiću ovu iz podruma ?.

Tiče se CDP SONY 227 esd i njegovog lasera kss 151a.Naime, kupio sam pomenuti CDP sa rizikom(dakle kao neispravan).Što se naravno i ustanovilo.

Transport mu je da kažem nekompletan.Po otvaranju sam zatekao situaciju koju prilažem na slikama.Znači fali mu ona plastika odozgo koja drži CD. I mislim da fali još par mehaničkih delića(valjda graničnici za početak/kraj CD-a).

Pošto se i dalje uzdam da je sam laser(i elektronika) ispravan, da li neko možda ima transport koji je neispravan i koji mogu da očerupam mehanički, da li možda neko ima ispravan kss 151a, da li bi se ko (Bgd poželjno) prihvatio popravke/pakovanja? 

Bilo šta od toga...

IMG-65c2d827ef256f8a4391abf0d8f2f81d-V.jpg

IMG-d29ff1935f4ae314b26c58b327490f76-V.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

teoretski, a i praktično taj nosač ti svakako samo pridržava onu okruglu "kurčiku" sa magnetom koja drži cd od gore dok cd nije ubačen, tako, ako imaš bilo koji sličan CD player, a na sony CD-ima su uglavnom isti ubaciš CD staviš samo "kurčiku" od gore na disk i probaš da li ti radi laser

taj deo se lako rastavlja na "dve pole" kružni pokret ulevo-udesno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...