Jump to content
palamudin

Head Amp

Preporučeni Komentari

Šta je najbolje za C1 i C5? Imam u fioci neke blok kondenzatore 1uF. Pretpostavljam da treba neki bolji elektrolit, al najbolje mi je da mi neki dobar čovek da link na kelco, micro princ ili proelectronic, pa da ja kao svaki pametni glupan samo kliknem na link i naručim :).

Ovo je prva verzija, ko zna, možda bude uspelo, možda ne...

Ovo mi nikako nije jasno, zašto ne bi uspelo ako sve uradim kako treba? 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
zašto ne bi uspelo ako sve uradim kako treba? 

a zasto bi uspelo?

desava se i iskusnim igracima da pogrese ili da nesto ne valja samo po sebi recimo losa komponenta 

naravno sansa je minimalna

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

a zasto bi uspelo?

desava se i iskusnim igracima da pogrese ili da nesto ne valja samo po sebi recimo losa komponenta 

naravno sansa je minimalna

Ovo boldovano je napisao neko ko nije pročitao šta sam ja pitao. Mogućnost greške je isključena još u pitanju, "ako sve uradim kako treba". Mada to pitanje i nije bitno,  više me zanima ovo u vezi C1 i C5.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Treba ti jedan elektrolit i jedan blok. Ono što je bitno da im je probojni napon iznad onog kojim se napaja pojačalo i da su ispravni i da se kod sklapanja elektrolit pravilno polariše. Mada, to uvek važi za elektrolite :)

Prvo sklopi da radi. Posle slušaj pa ako si dokon promeni elektrolit i proceni da li čuješ razliku i da li ti se, ako ima razlike, ista dopada ili je bilo bolje onako... Dakle, imaš dobru topologiju na raspolaganju, sklopi je da radi pa onda filozofiraj sa delovima. Ali tek onda ako nisi zadovoljan zvukom koji ovako dobiješ. Ne popravljaj što nije pokvareno.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Dakle, imaš dobru topologiju na raspolaganju, sklopi je da radi pa onda filozofiraj sa delovima.

Sve je to lepo ali ja nemam pojma kakve kondenzatore da stavim. Ovde pominjanu knjigu nisam uspeo da kupim. U Kelco je nemaju na stanju a prelistao sam je u radnji i oduševio se. Po simbolima koje sam do sad naučio pretpostavio sam da treba da stavim sve elektrolitske sem C1 i C5 za koje sam mislio da su blok. Elektrolitske sam kupio 25V a C1 i C5 našao u fioci kod brata blok kondenzatore piše na njima 1uK63.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Eto vidiš... Treba malo vremena i pažnje i polako... Pre nego sve odradiš i pomisliš da je gotovo... triput meri, jednom seci... Što bih ja rek'o, evo treći put ga sečem i opet kratko... :rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Smorio se od pozajmljivanja i naručio sebi alat. Ovaj "jeftino i brzo" projekat, sada preti da ugrozi sa cenom skuplje gotove proizvode :P. Šalu na stranu, nabavih usput i torusni trafo 24V 8,3A post-1685-0-38503500-1403602778_thumb.jp jel ima neka dobra duša da mi pomogne da od njega napravim napajanje? Da još malo razvijam mozak dok ne stigne alat.

p.s. Koliko hladnjaka  mi treba dva ili četiri? Jel hladim samo irf610 ili treba i BD139 da se hladi? Gde da nađem onu knjigu 

"Mala skola elektronike" (preporučivanu u temi "pojačalo za slušalice") nema je na stanju u Kelco (pregledao sam je u radnji i oduševio se).

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Smorio se od pozajmljivanja i naručio sebi alat. Ovaj "jeftino i brzo" projekat, sada preti da ugrozi sa cenom skuplje gotove proizvode :P. Šalu na stranu, nabavih usput i torusni trafo 24V 8,3A attachicon.giftorus24v8,3A.jpg jel ima neka dobra duša da mi pomogne da od njega napravim napajanje? Da još malo razvijam mozak dok ne stigne alat.

p.s. Koliko hladnjaka  mi treba dva ili četiri? Jel hladim samo irf610 ili treba i BD139 da se hladi? Gde da nađem onu knjigu 

"Mala skola elektronike" (preporučivanu u temi "pojačalo za slušalice") nema je na stanju u Kelco (pregledao sam je u radnji i oduševio se).

Da trafo nije malo slabasan ?  :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Pre par dana napravio sam headamp sa 6n13s i ecc88 .svira dobro ali moram da resim jos brum.

post-201-0-30062600-1405084509_thumb.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Sutra "letovanje". Šema prema kojoj ide slaganje na perfboard je:

2dlp5kw.jpg

Dimenzije na koje sastavljam su 50x75mm po kanalu - pošto je perfboard 100x75mm

Nisam nabavio termalnu pastu pa mislim da će proba biti tek u ponedeljak.

(Q3 je SMD BF545c i montira se sa donje strane)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Završio sam jedan kanal i započeo drugi, ali imam problem sa hladnjakom.

Da li ima neko savet kako jednostavno fiksirati IRF610 i BD139 na CPU cooler bez šrafljenja?

pada mi na pamet: http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=0549331

Ovo bi bilo privremeno rešenje, a onda bi išlo bušenje i narezivanje navoja. Pitam zato što se nosim mišlju da oba kanala montiram na veliki kuler za P4 Soc478, ali bih prvo probao.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ma batali to. Izbusis rupu 2.5mm i usrafis holsrafom za metal fi 3mm. Izbegnes rezanje navoja i kupovine alata a dovoljno dobro...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ma batali to. Izbusis rupu 2.5mm i usrafis holsrafom za metal fi 3mm. Izbegnes rezanje navoja i kupovine alata a dovoljno dobro...

+1. samo umesto holcšrafa uzmi čelični šraf za metal, on će sam da nareže sebi navoj.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...