Jump to content

Head Amp


palamudin

Preporučeni Komentari

Smorio se od pozajmljivanja i naručio sebi alat. Ovaj "jeftino i brzo" projekat, sada preti da ugrozi sa cenom skuplje gotove proizvode :P. Šalu na stranu, nabavih usput i torusni trafo 24V 8,3A post-1685-0-38503500-1403602778_thumb.jp jel ima neka dobra duša da mi pomogne da od njega napravim napajanje? Da još malo razvijam mozak dok ne stigne alat.

 

 

p.s. Koliko hladnjaka  mi treba dva ili četiri? Jel hladim samo irf610 ili treba i BD139 da se hladi? Gde da nađem onu knjigu 

"Mala skola elektronike" (preporučivanu u temi "pojačalo za slušalice") nema je na stanju u Kelco (pregledao sam je u radnji i oduševio se).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Smorio se od pozajmljivanja i naručio sebi alat. Ovaj "jeftino i brzo" projekat, sada preti da ugrozi sa cenom skuplje gotove proizvode :P. Šalu na stranu, nabavih usput i torusni trafo 24V 8,3A attachicon.giftorus24v8,3A.jpg jel ima neka dobra duša da mi pomogne da od njega napravim napajanje? Da još malo razvijam mozak dok ne stigne alat.

 

 

p.s. Koliko hladnjaka  mi treba dva ili četiri? Jel hladim samo irf610 ili treba i BD139 da se hladi? Gde da nađem onu knjigu 

"Mala skola elektronike" (preporučivanu u temi "pojačalo za slušalice") nema je na stanju u Kelco (pregledao sam je u radnji i oduševio se).

Da trafo nije malo slabasan ?  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre par dana napravio sam headamp sa 6n13s i ecc88 .svira dobro ali moram da resim jos brum.

post-201-0-30062600-1405084509_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Sutra "letovanje". Šema prema kojoj ide slaganje na perfboard je:

2dlp5kw.jpg

Dimenzije na koje sastavljam su 50x75mm po kanalu - pošto je perfboard 100x75mm

Nisam nabavio termalnu pastu pa mislim da će proba biti tek u ponedeljak.

 

(Q3 je SMD BF545c i montira se sa donje strane)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Završio sam jedan kanal i započeo drugi, ali imam problem sa hladnjakom.

 

Da li ima neko savet kako jednostavno fiksirati IRF610 i BD139 na CPU cooler bez šrafljenja?

pada mi na pamet: http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=0549331

 

Ovo bi bilo privremeno rešenje, a onda bi išlo bušenje i narezivanje navoja. Pitam zato što se nosim mišlju da oba kanala montiram na veliki kuler za P4 Soc478, ali bih prvo probao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma batali to. Izbusis rupu 2.5mm i usrafis holsrafom za metal fi 3mm. Izbegnes rezanje navoja i kupovine alata a dovoljno dobro...

+1. samo umesto holcšrafa uzmi čelični šraf za metal, on će sam da nareže sebi navoj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Da je šuma, jeste šuma. Imao sam dve ideje o skutijavanju,ali su propale. Kad rešim kutiju i propisno napajanje tada ce biti i seča kablova.

Za sada mi je bitno da nema nikakvog šuma i bruma, a da ga ja čujem. Zvuk je veoma čist i neutralan. Odlično tera moje slušalice od 120 oma i retko pojačavam preko 50%.

Pošto mi je ovo prva samogradnja posle 20 godina ja sam zadovoljan. Svestan sam da je bilo propusta, ali osećaj da slušaš nešto što si ti napravio je neprocenjiv. Nisam očekivao da će nešto od 1000dinara da me oduševi, ali verovatno sam i malo subjektivan u oceni.

Narednih dana ću više porediti zvuk ovog pojačala sa Sonijem kojeg imam pa ćemo da vidimo kuda dalje.

Od mene topla preporuka za početnike da krenu od ovog pojačala. Ako treba koja dodatna informacija ili spisak delova tu sam. Pozdrav, Igor

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Palamudin ima PC servis pa verovatno ima po dva 12V/1A napajanja u svakoj fioci. Ko nema moze da stavi nesto sa LM317 (ima sve u datasheet-u) ili ovakav Cap-Multi (svi kondovi 16V osim C4 - taj treba da je za 220V AC):attachicon.gifpsu.gifNaravno, moze i neki shunt, al' to ce da bude "malo" kabastije i toplije...

Red je da se napravi i napajanje, pa sam mislio kad je Sipijevo pojačalo, što da ne bude i Sipijev "cap-multi" sa šeme.

Buni me napon sekundara trafoa. Na šemi piše 12v. Zar nema pada napona oko 2V na BYV79 i još nešto na MOSFET-u ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...