Jump to content

LDR umjesto releja?


Sricko

Preporučeni Komentari

Već neko vrijeme razmišljam o novom preampu koji bi trebao biti 6 ulaza balansirano/nebalansirano+Lightspeed+6H30.Lightspeed je ovdje (hvala Zen,hvala sp300b),6H30 ovdje,ostaje selektor ulaza.Impulsovje u razvoju,Zen je svojodradio,a ja čitam i ne radim ništa.Naletim na ovoi pomislim zašto ne ulaze LDR-om?Nema škljocanja releja,nema slabljenja kontakata...Što misle cjenjeni forumaši?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 1
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

:Viannen_loungelizard: razmisljao sam o istome ;cakk sam par puta i pomenuo to na big Diya ( mislim da je udaley ili kako mu je nick se popalio za varijantu , ali nisam siguran da ce je odraditi) ;problem je u tome sto generalno ne mozes izbeci mehanicke kontakte - sami ulazni/izlazni konektori , lemni kontakti na celoj trasi ..... dok sam selector sa LDR-ovima moras raditi u vidu stroge pasive , i to koristeci T atenuatorske celije (jedan serijski , jedan shunt , jedan serijski ) da bi postigao i punu izolaciju ulaza i ne[pozeljni uticaj pojedinih ulaznih sekcija na (stvaranje) ulazne impedanse samog selektoraproblem sa L atenuatorom bi nastao sa paralelnom vrednoscu shunt elemenata kod neizabranih ulaza - recimo da neizabrani ulaz ima beskonacnu serijsku otornost i oko 200 oma u shunt ; kvaka je sto on shuntuje celu summer stranu selektora na masu sa tih 200 oma , te onda moras izmedju shunt-a i summer magistrale dodati jos jedan serijski i to postaje T atenuatoru svetlu toga mislim da selektor sa kvalitetnim releima predstavlja manji kompromis nego baterija T atenuatora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...