Jump to content

Биљана Платно Белеше


gaggia

Preporučeni Komentari

Miomir is better known by his ring name "Stone Cold" Steve Austin :buehehe:

primecen je kako kupuje vece kolicine piva :

Postavljena slika

Ne verujem da će sa tim da čisti hladnjake :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 139
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U principu je sve OK. Gagi je to malo nakitio da oraspoloži forumaše ali je prošlo bez većih problema. Ja bih čak rekao da smo vrlo dobro znali koliko je opasno igrati se sa takvim rastvorom i bili dovoljno oprezni/pažljivi/plašljivi da se ne povredimo i da se zaštitimo na pravi način. Jedino što je meni zasmetalo u celoj priči je način na koji smo se rešili supstance (izlivanje u šaht). Ja bih nam drmnuo neku toliku kaznu, pa da se pušimo. Doduše, imao bih pravo na kaznu onda kada bi postojalo neko postrojenje u Srbiji koje prečišćava hemikalije te vrste, tj. postrojenje za reciklažu vode ali to su pusti snovi. Malo mi je zasmetalo što smo to radili na trotoaru na očigled svih Draganovih komšija, ali kako se u dvorištu spremao roštilj :clapping: , nismo imali drugi izbor.Sync je najavio svoj dolazak pa će sada tri amigosa da očiste i taj poslednji hladnjak. Polako ali sigurno.Inače za sve one koji misle da je to moglo sa deterdžentom da se očisti, nudim svoj hladnjak, bocu deterdženta i četkicu za zube pa neka se oprobaju. To čišćenje oksida deterdžentom zvuči optimistično kao i čišćenje rđe sa gvožđa sunđerom i Vanishom. Izvolte, probajte pa javite kako ide :Viannen_loungelizard:Ja sam ovaj svoj hladnjak pokušao očistiti četkom za tepihe koja ima neke plastične iglice prečnika oko pola milimetra. Malo je mekša od čelične četke pa nije bilo efekta. Četkica za zube sa Vanishom će stvarno imati opasnog efekta :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U principu je sve OK.

Ma TO smo hteli da čujemo! Ono što je Leonardo rekao a vezano za pripremu pre eloksiranja je možda najlepši put do dobrog finiša. Možda ne najjeftiniji, ali... Ja sam inače naveo "industrijski" detergent, dakle ne sredstvo za pranje sudova ili prašak za pranje veša... Ali za to treba malo tražiti što je kako sam primetio, bila prejaka solucija...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesmo hteli što pre da završimo i iz tog razloga i jeste bilo nepredviđenih situacija koje smo uspešno rešili u hodu. Sa toliko planiranja koliko smo mi uložili (ukupno pola sata) ja bih rekao da smo prošli odlično. Krajnji rezultat jeste da smo mi nepovređeni iako smo se koristili većom količinom rastvora masne sode i da su hladnjaci čisti. Ovo poslednje je jako bitna stvar kada se ima u vidu da su hladnjaci stajali jako dugo vremena izloženi vremenskim prilikama i neprilikama i pri tom su još bili i nagaravljeni. Verovatno od strane stroja u koji su bili ugrađeni prvobitno. Zapekla prljavština sa oksidom i kamencem preko. Rezultat je odličan. Sutra ćemo da se posvetimo čišćenju ovog najvećeg komada Al pa ću insistirati da se slika PRE i POSLE, čisto da se vidi koliko je u stvari cela ova operacija, iako izvedena od strane neupućenih amatera, bila uspešna. Takođe treba imati na umu da je ovaj najveći i u "najboljem stanju" od svih komada. Šta je "najbolje stanje" videćete sutra na slikama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Ali za to treba malo tražiti ...

A posle toga, bogami i trljati - znas da momci rade neke ozbiljne vezbe snage - ko zna kako bi im visesatno ribanje poremetilo tu koncepciju i dinamiku benchova i ostalog... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Биљана је у стању ПМС, очигледно, па не одустаје..Спремна је да ренда док не наиђе неко кога ће да млати..чорба од `ладњака се захуктава..батаци..и да не кажете да нисам мислио на екологију

post-235-089146700 1280857653_thumb.jpg

post-235-075159500 1280857663_thumb.jpg

post-235-075906400 1280857712_thumb.jpg

post-235-026639200 1280857722_thumb.jpg

post-235-016437400 1280857732_thumb.jpg

post-235-047477100 1280857758_thumb.jpg

post-235-092906100 1280857768_thumb.jpg

post-235-061190200 1280857808_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cini mi se da si opet stavio puno sode...

Ма бре кашика и по!!!Ено крчка се и даље..вода отприлике 30ц, количина воде 10так литара
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Е па другари ево овако: Да се разумемо - није испало како сам очекивао, наравно и даље не знам због чега - очекивао сам да ће се тамне мрљице повући али не! Оне поносно и даље стоје тамо и нервирају ме! Видели сте да сам изгарао, скакао у соду и киселину и воду, али нисам задовољан. Мислим да је гареж и сва прљавштина одлетела већ јуче и то потпуно, али оно због чега сам највише хтео да поновим процес остало је, додуше у мањој мери. Да ли је у питању неравна површина ребара, поодмакла оксидација или нешто треће волео бих да знам. Са слика се тешко да видети шта је у питању. Као да им треба полирање - односно изгледа пескарење па елоксажа..не знам више..

A koliko si sode stavio kod prvog krčkanja? Samo za usporedbu?

Данас када сам поново отварао кутију соде, видео сам да је од 1кг, остало прилично мало...што ће рећи да је јуче био оверкил на куб! Сигурно сам на 20так литара нехотице сун`о 3ћину, ако не и више кутије.. :blackeye:

post-235-053452300 1280863057_thumb.jpg

post-235-051323900 1280863073_thumb.jpg

post-235-028249400 1280863088_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo eloksaza ,Leo ti vec rece

Купуса му и то киселог! Ето како магаре учи на својим грешкама..уместо да сам га узео, однео код Леа да види и рекне шта је неопходно, ја ..е сад удрите :frusty::to_become_senile:

Preterao si sa sodom...sad je pojela sve zivo...To treba da se sija ko ogledalo kad je blag rastvor...ovo sad ko peskirano.Kuku lele sutra cu ja dobiti po pi**i za ideju :blackeye:

Нисам, живота ми! Јако кратко сам их држао јуче, око 7-8мин сваки..

Алуминијум је врло незахвалан за рад. Овакво чишћење хладњака једноставно нема сврхе. Потапање алуминијума у раствор живе соде је већ почетни део процеса елоксирања. На тај начин се уклања слој алуминијум оксида. Ако се ту стане, за пар минута почиње оксидација алуминијума и за неколико сати слој је опет на површини хладњака.Пескирање му дође на исто, скинеш му слој, а он се опет сам направи.Моја препорука: удрите по пиву, а посао препустите Биљани, нека бели хладњаке, нарочито ако на крају треба да буду црни.

Добри мој Добривоје! Да си ми само мало ближи задавио би те..а овако могу да те мрзим помало и то на даљину..дејствовао си на даљину, и то врло ефикасно..да ли користиш кристалне лагере или махунарке не знам..само знам да би те елоксир`о! :dash1::uglavu::aikido:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Обзиром на то да је моја маленкост покретач теме, сетих се оног најважнијег: ЗАХВАЛНОСТ ЗА ДРУГАРСТВО, ДОБРУ ВОЉУ, ПОМОЋ, САВЕТЕ, ЗАФРКАВАЊЕ И СВЕ ОНО ШТО ЖИВОТ ЧИНИ ЛЕПИМ читавом форумашком кружоку..нпр:

Stein stoN_Kold

Zvuchniak Sync

Leonardo Sipi

Zen Mod

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Данас када сам поново отварао кутију соде, видео сам да је од 1кг, остало прилично мало...што ће рећи да је јуче био оверкил на куб! Сигурно сам на 20так литара нехотице сун`о 3ћину, ако не и више кутије.. :blackeye:

Hvala na odgovoru! Znači od 1,5 žlice je kuhalo kao fiš...Mogu zamisliti reakciju sa trećinom kutije!Nemoj misliti da se rugam, ali kad si predoćim tu scenu ne mogu se prestati cerekati! :rofl::blush::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...