Jump to content

Novosti iz Sonido radionice


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Dijagonala sobe ti je mjerilo za najnižu frekvenciju. Dakle, sve preko 8" je preveliko. 6" djeluje ok za toliku sobu, obzirom da ima i namještaja.edit: kod mene mali 5.5" Fostexi (horne) rade sa pojačalom od 2x3.6W a do "12" može samo kada se luduje i galami pol autobusa gluvaća...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, znači 8"...da ne usfali :rofl:Pretpostavljam da si mislio na full range?Sync, kad vidim koliko si se namučio sa svojim ekonomatom naježim se! :)Kolika je osjetljivost tvojih kutija?ETO I OD MENE EDIT: Stein, jesu li to možda fe126 driveri? Zainteresirao me je Saburo sa tim driverima-da nije slučajno to u pitanju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobija li koji od ovih drivera (i kutija za koje su gotovi nacrti) preporuku za 4x4x2.5m sobu u kojoj je od namještaja samo trosjed, fotelja, stolić, stalak za hifu i police na zidovima? Kutije mogu izvući do 100 cm od zida i "mnogo bi voleo" da mogu da rade sa tek nekoliko watta.Zerowatt...ovoga...Zerowaf bi bio jako zahvalan na mišljenju svekolikog članstva! :character13::D

Dijagonala sobe ti je mjerilo za najnižu frekvenciju. Dakle, sve preko 8" je preveliko. 6" djeluje ok za toliku sobu, obzirom da ima i namještaja.edit: kod mene mali 5.5" Fostexi (horne) rade sa pojačalom od 2x3.6W a do "12" može samo kada se luduje i galami pol autobusa gluvaća...

Zero - ne slusaj strucnjaka koji veze precnik membrane sa frekvomsta god da izaberes sa tog spiska , a da si spreman isfinansirati - radice u sobi 4x4ja imam one moje ormane u 5x4
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

al' volem sto nam se Zvuki navuce - em se napati za tochire i pritiskivace , em ce se nacekati za bassove , em ce se razocarati kad sve sastavi .......:buehehe:moc sugestije je zaebata stvar .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I kud sve to nego još i priprema materijal za nešto u A klasi... Da može bar jednom u životu da kaže da ima išta u A klasi :rolleyes: Da ne pričamo o D klasi :rofl: E šta su ti ovi ravničarski 'ipnotičari... Pogledaju te s one urokljive oči i odmak si lud. Ne daj Bože još da te ponude rakijama... Kuku mene i doboga :blackeye::buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Nulica

:buehehe: :buehehe:

Pošto je manja prostorija, može da se ide sa SFR 200 8-A jedinicom u BR, ili neki TQWT.To bi bio moj izbor. E sad, kako bi to moglo da ispadne... B) ..trebalo bi da bude dobro.

Trebalo bi...ali ćemo vidjeti (rekoše slijepi). Još uvijek ima malo sonida po netu, pa da pokušam dešifrirati potencijalne mane u moru hvalospjeva ljudi koji su napravili nešto takvo.Kažu da je taj driver rađen isključivo za horne, a da za BR i ine enkložrs ima SWR.(znam da je jedini pravi način to čuti, ali...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SWR200-8A u MLTL

imam nacrt za to

al' jos bolje njega na OB a 12 ili 15" u MLTL

to cemo crtati za HiFish-a , cim se ja sa mozgom sastavim

dakle - za jedno 20-ak godina :buehehe:

ako i tad :sarcastic_hand:

Pa, tad ću otprilike i ja nešto početi raditi, pa ćemo H. i ja na nekom susretu penzionera između dvije partije balota popričati o tome. :buehehe:

David ima veliku sobu, ha?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh Zvucke krenuo jos i sam skretnicu da prilagodjava, a nije sklopio ni osnovno...voli momak simulacije :POve moje kutije po tezini nisu za zezanje. Sto se tice stavljanja tacke na ceo projekat... Mislim da ce SuperFi vrlo brzo doci do konacnog zakljucka. Ja sam doterivao ostatak mog sistema i slusam muziku. Ostaju finese oko kutija da se odrade...al otom potom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, tad ću otprilike i ja nešto početi raditi, pa ćemo H. i ja na nekom susretu penzionera između dvije partije balota popričati o tome. :buehehe:

Dace Bog pa cemo doziveti i nauzivati se i penzionerskih dana... Kad se uz casicu razgovora setimo kako smo nekad na tim zvucnicima culi ovo, pa ono, te kako je to bilo.... Pa mlade penzionerke! :buehehe:Pozdrav!:cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...