Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

Ima li neko objasnjenje? :buehehe: Na cemu je to tada moglo da bude tako dobro snimljeno? :cheers:

Nedavno sam kupio Carmina Burana iz serije "Biseri klasike" za nekih 180din. Izvodi Mozarteum Salzburg, Kurt Prestel. Ne piše kada je snimljeno, to bi znatno poskupelo CD. :cheers: Elem, snimak je izvanredan.Evo mog priloga, vezano za seriju izdanja u RCA ediciji "Living stereo", koja i danas mogu da služe kao referenca. Pogotovo druga polovina pedesetih, kada koriste tri mikrofona i trokanalni Ampex. Raniji, dvokanalni snimci su malo preoštro podeljeni na levu i desnu polovinu pozornice, ali su takođe izvanredni.post-59-126713511299_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Nedavno sam kupio Carmina Burana iz serije "Biseri klasike" za nekih 180din. Izvodi Mozarteum Salzburg, Kurt Prestel. Ne piše kada je snimljeno, to bi znatno poskupelo CD. :buehehe: Elem, snimak je izvanredan.post-59-126713511299_thumb.jpg

Pa i moj je Mozarteum Salzburg. Solisiti su Gerda Hartmann, Richard Brunner, Rudolf Knoll. Dirigent je Ernst Hinereiner.Izdanje Musicline London Ltd, disk rezan u Germany. Mene je kostao 1 evro (jbg, popust na kolicinu, zakon ponude i traznje itd :cheers: ). Mislim, nije ni to lose ali...EMI izdanje Carmine mi je doneo drugar pre vagon godina iz Nemacke. Naglasio sam mu da trazi najnovija izdanja i razocarano sam ga pitao zasto je uzeo snimak iz '66. On se vadio da je izdanje najnovije '87, sta 'ocu vise. Nagadjali smo zbog cega li se to EMI odlucio na snimak iz praistorije. Postalo mi je jasno kada sam stigao kuci i pustio disk.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EMI izdanje...

Sada sam pogledao Jugotonovu ploču, koja takođe fenomenalno svira (retko koristim gramofon, davno sam je slušao). Ona je isto je EMI snimak, ali iz '75, londonski simfonijski orkestar, dirigent Andre Previn.No, teško bih mogao da poredim ova dva snimka, jer mi plejer zvuči analognije od gramofona. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod poznatog izdavaca avaxhome ima da se kupi 10 albuma madjarske grupe Korai Öröm za svaku preporuku - ko je ikad slusao Magmu ,Floyde i mislim - tako - ono sto se nekad zvalo progresivnom muzikom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verzija 1 (1966) Digital remaster 1987Orff: O Fortuna from Carmina BuranaNew Philharmonia OrchestraRafael Frühbeck de BurgosEMI CDM 7 69060 2 Verzija 2 (1987)KPGT i Darinka Matic MarovicVerzija 3 (1998)Salzburger Orchester, Ernst HinreinerPazi sad. Bio dokon pa ih danas slusao uporedo i verzija iz 1966 je trista svetlosnih godina ispred druge dve. Ima li neko objasnjenje? :character13: Na cemu je to tada moglo da bude tako dobro snimljeno? :crazyrocker: Cak je i moja zenetina, koja se za hi-fi interesuje kao i za lanjski sneg, pokazala izuzetno zanimanje kada je cula kolika je razlika.U globalu sam primetio da ton majstori uglavnom imaju veliku glavobolju kada snimaju hor i orkestar istovremeno i da to retko zvuci makar i pristojno.

Hm, dobri, stari EMI ... uvek sam ih cenio :good2: Je li ovo Tvoj favorit?

post-93-126878277586_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Bach bi mu svirao na uvce...

Pre jedno 20 godina, sedi izvesni deda Boza (u to vreme casna starina od svojih 80 i kusur godina) pored TV-a i na izgled zainteresovano prati dokumentarac o Bach-u i srkuce mucenicu. Ja mu kazem: Deda Bozo, jel' znas da je Bach imao 17-oro dece?A deda Boza ce: Svaka mu cast! E nek' su mu ziva i zdrava!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre jedno 20 godina, sedi izvesni deda Boza (u to vreme casna starina od svojih 80 i kusur godina) pored TV-a i na izgled zainteresovano prati dokumentarac o Bach-u i srkuce mucenicu. Ja mu kazem: Deda Bozo, jel' znas da je Bach imao 17-oro dece?A deda Boza ce: Svaka mu cast! E nek' su mu ziva i zdrava!

:cheers::good2::rofl:;) (odvalih sa stolice od smijeha) ;):cheers:;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...