Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 2 nedelje kasnije...

Jorane je VRELLAA :coffee: ... Kad uzme ono čelo između nogu pa ga pritisne butinama pa još i ono francusko hrrr i crvena haljinica uhhh.... Da sam instrument u njenim rukama samo na par sati :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ako budete u prilici nabavite album "Barney Kessell Plays Standards" OJCCD-238-2

Postavljena slika

To je kraj sveta!

1954. snimljeno setovima Telefunken U-47 mikrofona na Ampex mašinama, sve u jednom dahu.

Toliko o tome.

Smrt za razne nasnimavače, montažere, mastering "inženjere", multitreking dilbere, razne miksere od 128 kanala, milion mikrofona što za bubnjeve, što za gitare, što za glas, što za pozadinu da se čuje kada prdne (pa se prdež kasnije pažljivo izbriše u spektralnom editoru da bi bilo što upeglanije i da se ne bi slušaoci plašili čudnim zvukovima, a na čitav proces brisanja se upotrebi jedno trista godina).

A i muzika je - pokloni se i počni (ako nemaš šta da kažeš, bolje nikad nemoj ni da počinješ).

Snimak je neopisiv.

I ne tiče me se što je mono.

Nijedne greške, nema overloadovanih distorziranih pasaža kao kod gospodina Rudi Van Gelendera.

Hi-Fi pre Hi-Fija.

Da pomenem i ton majstora: John Palladino iz Los Anđelesa. Te ljude treba ubeležiti zlatnim slovima u istoriju kvalitetnog zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naleteh na neki CD kod druga, jos mp3 , aj reko da pustim i odusevim se muzikom, produkcijom i bogatstvom instrumenata harmonija i melodicnosti. U pitanju je africka muzika koju ja jako volim i preporucio bih je svima pogotovo iz oblasti Mali-ja... Ako neko nadje nek skine obavezno ili jos bolje ako ima original nek mi nareze :blackeye: :Pili Pili & Phikelela Sakhula Zulu Choir - INCWADIhttp://www.jaro.de/php/endex.php3/page/content:flypage/cd_id/67/artist_id/c470420ec0e6500c04339cb3aa225a82/sid/debd5f429a317646eb8817b685071255

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko bi ovi pjevač jebači - da oprostite na odrazu ćedo reć izrazu.Tooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo treba puštat ovome manitom narodui taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaako treba vaspitavt đevojkeNego što!!!!!!!!!!!!!!!E blago ni ga udom đe smo krenuli
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

secam se davno, davno, kad je vlada dzet imao emisiju na 202, za vas magnetofon, i pusti je ovo plocu. jedan dan A stranu, drugi dan B stranu. tada sam snimio samo A stranu, nikad B.

godinam me je ta ploca nekako mimoilazila. ili se ne setim ili je nevidim ili je ne nadjem kad trazim.

sve do pretplose godine u kosmosu kod soluna kad sam u rafu ugledao cd.

jedan od boljih live albuma, a solo deonica sjajnog erika bluma u pesmi astronomija mi je mozda najbolja ikad

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...