Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

 

trio je i na prethodnom svom albumu (poslednjem za act) istraživao brejkove (što se  ajako dobro čulo i na nastupu na bjf pre dve godine), ali ako je accelerando bio pripovetka (novela), brak stuff bi bio skup eseja

dakle, intelektualistički i ozbiljniji pristup, pa je i rezultat teže čitljiv (ili manje prijemčiv)

zbog nekih suvišnih i manje inovativnih tema ipak samo vrlo-, ili je dovoljno reći i samo- dobar:

 

VJYIYRTR_zps7puo5qlb.jpg

 

kada smo već kod džeza, još par svežijih albuma koji mi zaokupljaju pažnju:

 

-the bad plus joshua redman - zanimljiva kombinacija, koja je ipak više bad plus, ali dovoljno često filovana redmanom

 

-kamasi washington - the epic, tri sata (tri cd-a) big bend vožnje kroz stilove, album sa jedne strane ishvaljen, sa druge, kako obično biva potcenjen, ili čak i nipodaštavan. prilazim mu bez predrasuda i zaista uživam, bez obzira na pojedine slabije delove 

 

-james brandon lewis - days of free man, na šta mi je jazzin skrenuo pažnju. lewis miksuje zvuke ulice, hip-hop ritmove i poeziju i klasičan zvuk saksofona. ovakav pristup ne deluje avangardno, naprotiv, spoj je prirodan i osvežavajući

 

za kraj prava poslastica za ljubitelje radikalnog, improvizovanog zvuka i to od starog majstora: roscoe mitcell quartet - celebrating fred anderson

 

 

bad plus sam uhvatio u pančevu na jf, bez redmana- nije bilo loše

zbog obaveza propustio jb lewisa na bjf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zesca bolest, ali mi se na neki cudan nacin dopada, narocito ovo sa Stereolab-om

 

Stereolab je bio i ostao maj favorit iz proslosti , nasi Darkwood D. su ih izgleda svojevremeno dobro slusali :headphone: ,

njihov a moj omiljeni album je .....

Ps ,Nurse With Wound ih zaista dobro recikliraju .

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...