Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Oni koji su odrastali (i) na crtanim filmovima Toma i Džerija, prepoznaće na ovom albumu Mississippi jazz (dixie) i blues taktove koje je onomad proizvodio Tom sa svojim bandom, dok matorci nisu bili kući, ne dopuštajući Džeriju da spava :)

Ovo je jedan veoma, ali zaista čist (clean) i nepretenciozan dixie-blues, ali ipak uzbudljiv i pošteno odsviran album. Dixie sam uvek doživljavao kroz Big Band, kao gomilu muzičara koji paradiraju New Orleans-om. Ovde je band mali, ali zna šta radi. I to radi odlično. Muzičari sjajni, kao kuriozitet uzdvajam Marca Ribota koji je hodajući od Elvisa Costello-a preko Toma Waits-a (svirao gitaru na Rain Dogs), 'ladno ušetao u deltu Mississippi-ja kao da je tamo rođen. Ostatak je ne manje zapažen.

Dakle, poštovani švajseri, evo lepe prilike da izađete na čas sa trance žurke i poslušate prave instrumente, što ih sviraju živi ljudi: Allen Toussaint - The Bright Mississippi možda Vam se svidi.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li treba da naglasim da je lampa obavezna?

Snimano je na VacuumTubeLogic (VTL) opremi, u studiu Daniela Lanois-a. Kasnije su pismeni tehnicari samo digitalizovali zvuk.

Ocigledno je vise nego uobicajeno vodjeno racuna o detaljima u muzici, i o samim tehnickim detaljima u zvuku.

Da ne davim previse:

http://www.youtube.com/watch?v=m3IXEEckZz4&feature=player_detailpage

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li treba da naglasim da je lampa obavezna?

Snimano je na VacuumTubeLogic (VTL) opremi, u studiu Daniela Lanois-a. Kasnije su pismeni tehnicari samo digitalizovali zvuk.

Ocigledno je vise nego uobicajeno vodjeno racuna o detaljima u muzici, i o samim tehnickim detaljima u zvuku.

Da ne davim previse:

http://www.youtube.com/watch?v=m3IXEEckZz4&feature=player_detailpage

Verovatno najbolja pesma sa inače odličnog albuma.

Treba li da naglasim da lampu gasim, jer ipak volim da je (pesmu) odslušam u mraku (Jugotonov RTV Ljubljana lp).

Drugo, odakle podatak da je album snimljen u studiju Daniela Lenoisa?

Sećam se malo drugačije priče: da je studio improvizovan u iznajmljenom stanu/kući (možda New Orleans, ili okolina), da bi se postigla odgovarajuča atmosfera (polumrak, sveće i kandila i sl. :)), a na koricama albuma nema eksplicitno navedenog imena studija, odnosno jedino što stoji je:

studio installation by mark howard

EDIT:

Evo šta kaže Wiki:

Daniel Lanois was best known for high-profile projects like Peter Gabriel's So and U2's The Joshua Tree. He had also produced the self-titled debut of Dylan's one-time collaborator, Robbie Robertson. Dylan would first meet Lanois in September 1988, during a stop on the Never Ending Tour. Lanois was producing a session for The Neville Brothers, who were in the middle of recording Yellow Moon. (Two vintage Dylan compositions — "Ballad of Hollis Brown" and "With God on Our Side" — would be included on Yellow Moon.) Held in a portable studio set up in an old colonial house in New Orleans, the session gave Dylan a firsthand look at what it would be like to work with Lanois. Dylan already liked the idea of recording in New Orleans, with its rich history in popular music, and witnessing the relaxed but professional nature of Lanois's work ethic persuaded Dylan to hire him as producer.

Six months later, Dylan began holding sessions, first at a house in Emlah Court, then to 1305 Soniat Street where they spent the bulk of their time. "We found an empty turn-of-the-century apartment building — a five-story building, a fantastic place", recalls Lanois. "It had a bordello-ish overtone. We essentially turned the control room into a swamp...we had moss all over the place and stuffed animals and alligator heads...On the record there's not really the obvious presence of synthesizers, just straight-ahead drums and bass and guitars, yet there's this blazing strangeness around it."

http://en.wikipedia.org/wiki/Oh_Mercy
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dat Man in the long black coat überhaupt is geschreven, is te danken aan producer Daniel Lanois.

http://www.flickr.co...55170/lightbox/

Informacije na netu su oprecne. Secam se da sam davno, ne smem ni da kazem koliko davno, kupio "preko" za 25 dem original Bob Dylan CD, u kome je bila knjizica, brosura na desetak strana. Tu sam prvi put procitao ime Daniel Lanois, i mozda ishalucinirao da je on producirao. Taj originalni CD i brosuru sam zagubio na nekoj zurci, i otisao kuci sa Nervoznim Postarom. (Od tada ne pijem votku).

Trazeci kasnije po imenu, nasao sam podatak da se firma VTL hvali i ponosi sto bas na njihovoj opremi radi Lanois.

Bilo kako bilo, pesma je odlicna, a zvuk znacajno odudara od uobicajenog dilanovskog harmonika-akustara-glas.

I ritam sekcija na "political world" nije tipicna za Dilana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne ispadne da spamujem temu, evo male ilustracije.Slika govori vise od hiljadu reci, a pesma govori vise od hiljadu slika. Al batalite matematiku. Ide:

Ovo je toliko puno zvuka da ne moze sve da stane u MP3. Jedva pola pesme.Ne moze se iskomprimovati jer nema praznog prostora.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za muzicara po imenu Daniel Lanois saznao sam sasvim slucajno ! , jer mi je prosle godine privukla paznju jedna pesmica ( Surely) band-a Black Dub koja se ponekad vrtela na jednoj mojoj omiljenoj Radio Stanici .

http://www.youtube.com/watch?v=nGTEBSztbcI&feature=related

:BeerMugCheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...