Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Dosta je vremena prošlo od kada sam poslednji put jednu pesmu posle prvog slušanja pustio ponovo, pa još jednom, pa opet iznova. Ima tome toliko godina da sam prestao da se nadam da će se to ponovo desiti. Krivica je delom i moja: ulazim u godine kada me je teško impresionirati, a dlom je i do muzičara koji se poslednjih godina više bave kapitalizacijom nekadašnjih dostignuća nego pravim autorskim radom.

Ali, na sreću - desilo se. Kriterijumi mi nisu popustili, krivica je do Autora.

Reč je o pesmi Constantine's Dream, sa novog albuma Patti Smith, heroine punk-rocka koja se probudila baš na vreme da nas sve malo trgne iz sanjarenja o boljoj prošlosti i potseti da sami stvaramo budućnost. Njen novi album - Banga, je zaista dobar, Patti se kreće sopstvenim putem kojim je krenula onomad, ali primetan je duh Nick-a Cave-a i atmosfera slnična onoj iz filma Until The End Of The World. Patti nam osim delića sopstvene duše, poklanja i svojevrstan omaž Tarkovskom u jednoj pesmi.

Postavljena slika

Osim standardne postave njenog banda, učešće je imao i Italijanski band Casa del Vento kao i Johny Depp, koji je pomalo svirao gitaru i bubnjeve.

Constantine's Dream je desetominutna poema inspirisana istoimenom freskom Pierro del Francesca iz bazilike Svetog Franje

Postavljena slika

Dakle švajseri, Vašoj pažnji toplo preporučujem Patty Smith - Banga, to će biti naredni vinyl koji ću nabaviti. Ovu pesmu izdvajam:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Basement Jaxx - Kish Kash FLAC

Postavljena slika

Vredi ga skinuti samo zbog "Good luck". Ostalo... pa šta znam. Da je malo hladnije, možda bi mi i prijalo, a ovako ... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...