Jump to content

Izlazni relej?


Fukushima

Preporučeni Komentari

Ако желиш да избегнеш све контакте, пробај да то изведеш бежично, нешто као Тесла.Добићеш одличну заштиту и Нобелову награду приде.Узми човече реле, као што ти искусни вукови кажу. Савремени затворени релеи су пуњени инертним гасом, нема лука, нема ерозије контаката, нема прелазног отпора, а нарочито нема везе са музиком. Хоћу да кажем, ако слушаш Сачма, Душка Прелевића, Владу Калембера и њима сличне, храпавост у њиховом гласу нипошто не потиче од заштите звучника.:sarcastic_hand:

Dobrivoje sve je to meni jasno ali kako nabaviti pomenute releje, sa jednim kontaktom za recimo 20-25A po kojoj ceni i gde? Interesuju me konkretni odgovori nekoga ko je imao iskustva sa nabavkom istih....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 57
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

2. Mogu da se koriste FET-ovi redno povezani u + i - granama za napajanje. RdsON je nekoliko desetina milioma tako da se neće javiti veliki pad napona na njima kada su uključeni. GK radi nešto na tom principu na diy-engineering forumu.

BlueSkyNIS koja je tema u pitanju nisam uspeo da nadjem?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo par dana sam radio na ovom koli za zastitu zvucnika:1. Napaja se iz malog zasebnog trafoa koji je uvek na mrezi.2. Podesivo vreme kasnjenja ukljucenja speaker releja.3. Pri iskljucivanju ampa relej se istog trenutka iskljucuje.4. Zasebni DC detektor za svaki kanal, podesen na +/-1.8V mada se vrednost moze lako podesiti.5. Signalizacija greske led diodama tako da se tacno vidi na kom kanalu ima DC napona na izlazu i da li je pozitivan ili negativan.U koliko su speaker reliji za 12V stvar se uproscava, jedan regulator se izbacuje a ostala dva se podesavaju na +12V i -12V cime se napajaju i operacioni pojacavaci.Komentari... :)

post-10-067072300 1280678119_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se ovih dana aktivno bavim ovom problematikom, predstaviću rad kad završim.One LED za indikaciju stanja će biti unutar kutije ili negde na frontu uređaja?Kod mene će  jedna dvobojna odraditi celu indikaciju:crveno - standbyzeleno - ONzeleno trepćuće - prisutan DC na izlazu  (neće biti indikacije na kom kanalu ima DC-a ali su zaštite nezavisne pa će se to čuti)Amp će se uključivati tasterom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HINT- pogledati Classe Audio pojačivače CA-200, 300, 400... Jako prosto i inteligentno rešenje za uključenje pojačala tasterom, soft-start i sve ostale kerefeke... Vrlo prilagodljivo svemu i svačemu... :Viannen_loungelizard:

P.S.

Click...

Videh sada, da je jako prosto i nije ali koristan link :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se ovih dana aktivno bavim ovom problematikom, predstaviću rad kad završim.One LED za indikaciju stanja će biti unutar kutije ili negde na frontu uređaja?Kod mene će  jedna dvobojna odraditi celu indikaciju:crveno - standbyzeleno - ONzeleno trepćuće - prisutan DC na izlazu  (neće biti indikacije na kom kanalu ima DC-a ali su zaštite nezavisne pa će se to čuti)Amp će se uključivati tasterom...

Zocky te diode ce biti unutar uredjaja cisto za signalizaciju, da odmah vidis sta nije u redu kada otvoris kutiju. Inace pokusavam da sve bude najprostije moguce.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...