Jump to content

Behringer Ultramatch PRO SRC2496


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...
  • Odgovora 209
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

trafoi su francuske proizvodnje, old school, i mislim da su repeating colistoroidna jezgra nisam siguran koji materijal je u pitanjublagi step-up1:sqrt(2)600 ohm : 1200 ohm2 nezavisna primara i 2 nezavisna sekundarapostoji i verzija 1:1

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Pozdrav ljudi,Onaj Chakijin drugar koji poseduje modovan SRC2496 sa AKM4396 i imao je problema sa krckanjem sam ja... :)i potpisujem ono što je neko napisao za nestajanje visokih frekvencija na čipu, dešava se jednom u tri meseca... malo čačneš sampling rate ili ugasiš pa upališ i proradi...Elem, hteo bih da vas pitam za savet jer se bacam u akciju zamene elektrolita jer je DAC star 8 godina (ubaciću Nichicon Fine gold) i kad već hvatam lemilicu u ruke interesuje me na koji način se može povezati direktno sa čipa na balansirane izlaze, tako da eliminišem sve posle AKM-a? (koristim aktivne zvučnike sa balansiranim izlazima)... Svaka pomoć je dobrodošla :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trazi na Audioxpress sitepdf article , Jan Didden

:respect: :respect: :respect:Pročitah sad sve... Ali to malo prevazilazi moje sposobnosti :) a i vidim da je šema za DCX skretnicu...U principu ja bih nešto da kažem "prostije" :)Nađoh ovu šemu da tako kažem direkt ...nadam se da će se videti. Ima li neko komentar?post-152-0-42904800-1334577798_thumb.gif
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa takvim filterom -3dB tacka je na oko 50 Khz a fazni pomeraj na 10kHz je oko 10 stepeni.Na 200kHz, gde pocinu da se javljaju prvi artefakti konverzije sa ak4396 imaces oko -12dB i to je sve zajedno manje-vise OK.Mozes da probas sa manje ili vise strmim filterom, sa vecim ili manjim Q - naci ces sta ti pasuje.Ono sto bih svakako preporucio je stavljanje buffer-a izmedju ak4396 i preampa jer ovako, samo sa pasivnim filterom, znacajno povecavas izlaznu impedansu DAC-a sto radja citav set problema.Dakle ovako nesto (za balansiran izlaz ovakva celija treba da je na svakom od izlaza):post-20-0-22823700-1334580747_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Ovu temu sam cuvao sa strane da procitam vec nekoliko meseci kao slag na tortu u nadi da ce posle 11 strana da iznikne srpski Behringer...I tako sa zadovoljstvom krenem sinoc od prve strane i stignem do poslednje, shvatim da se samo par ljudi bavilo upgrad-om, bar po pisanju i da je svako radio neki svoj upgrade, tj. nije definisana neka najbolja opcija koja daje najbolje rezultate sa SRC.Posto ja od DIY posla mogu da zalemim cinceve na kablovima i upredem zvucnicki kabal i tu se moj DIY zavrsava zamolio bih istaknute clanove foruma da mi predloze neki upgrade za SRC I neku okvirnu cenu koliko bi to kostalo da to oni izvrse. Ja inace imam SRC I dac AK4396 pa bih voleo i da njega usput ugradim. Cilj mi je da SRC koristim kao DAC izmedju RME I pretpojacalo/pojacalo (babel fish). Naravno poenta bi bila dobiti bolji DAC od RME 9632.Ne znam, mozda ima smisla koristiti signal za clock iz RME I slati na Behringer kad vec ima tu opciju za sinhronizaciju?Takodje me interesuje da li neko Behringera koristi kao preamp, tj. da li direktno salje signal na pojacalo?Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Evociranje demona iz prošlosti...Primerak od kolege dondalibore-a kod mene na slušanju. Zamenjen ak4393 sa ak4396 i opampi u izlazu za BB2107.Zvučno, u odnosu na stock verziju je primetna razlika u kvalitetu zvuka u korist modifikovane verzije.Slušam ga trenutno preko xlr izlaza sa prespojenim pinovima 1 i 3.Još uvek ne mogu da se odlučim da li da ga zadržim ili da ga prodam dok je još živ :crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izlaze ne treba prespajati pin 1 i 3 da bi dobio nebalansirani

koristi 2 kao hot a 1 kao gnd

ovako samo neg. leg patis a od nje svakako nista ne izlazi napolje

sreca ima zastitni otpor ili bi i njega spalio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...